A. Anušauskas artimiausiais mėnesiais žada sprendimą dėl naujo karinio poligono vietos

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad ministerija ir kariuomenė pasistūmėjo ieškodama geriausių vietų naujam poligonui, o politinį sprendimą dėl galutinės vietos pažadėjo „artimiausiais mėnesiais“.

„Tas klausimas dėl poligono yra atviras ir, matyt, artimiausiais mėnesiais mums reikia priimti politinį sprendimą ir besti pirštu į tą konkrečią vietą“, – žurnalistams Švenčionių rajone, Pabradės poligone, pirmadienį sakė ministras.

Pasak jo, per pastarąjį pusmetį kariuomenė peržiūrėjo keliolika potencialių vietų naujam poligonui.

„Manau, kad gerokai pasistūmėta identifikuojant tas vietas, kurios įmanomos“, – kalbėjo A. Anušauskas.

Pastaraisiais metais Lietuvos krašto apsaugos sistemos pareigūnai ieško vietos naujam kariniam poligonui šalyje.

Lietuvoje didžiausi yra Pabradės ir Gaižiūnų poligonai, bet stiprėjant Lietuvos kariuomenei ir augant sąjungininkų karių skaičiui jų ima nebepakakti, o dabartinių plėtra jau praktiškai nebeįmanoma.

Pernai svarstyta naują poligoną rengti vakarinėje šalies dalyje, netoli Kuršėnų ir Telšių, bet sulaukus vietinių gyventojų pasipriešinimo planų atsisakyta.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys žurnalistams teigė, kad Krašto apsaugos ministerijos vadovybės prašo parinkti tokią vietą poligonui, „kur būtų mums geriausia turėti operaciškai arba taktiškai“.

„Antras dalykas, kad būtų išvystyta infrastruktūra, kad būtų kelių tinklas atitinkamas, įskaitant geležinkelį. Ir trečias reikalavimas, kad mes naudodami šitą poligoną galėtume taupyti savo resursus“, – kalbėjo karininkas.

Galutinį sprendimą dėl poligono priims Seimas, kai poligono steigimas bus pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu.NAUJAUSI KOMENTARAI

???

??? portretas
"Kruviniesiems okupantams" rusams užteko vieno poligono, nors karinių dalinių Lietuvoje , matyt, jie laikė kur kas daugiau, o vat "taikdariams " NATO kareiviams reikia dar ir dar, ir visa tai Lietuvos saugumo vardan? Kokie kliedesiai. Daugiau taikinių, - daugiau nutaikytų į jas raketų. Apie kokį čia saugumą kalba prezidentas?

kaunietis

kaunietis portretas
Invaziniai užpuolė Lietuva.Mažai jiems poligonu

rv

rv portretas
Nesugebam nuo nelegaliu migrantu apsigint,o nuo nesamo prieso mokinames, Manau uztenka ir esamu poligonu vyriskiems zaidimams zaisti, Lesas galima panaudoti protingiau nei poligonu statyboms,
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių