Antras bandymas: skelbiamas naujas LRT vadovo konkursas

  • Teksto dydis:

Nacionalinio transliuotojo (LRT) taryba trečiadienį antrą kartą paskelbė konkursą generalinio direktoriaus pareigoms eiti.

„Taryba vakar vykusio posėdžio metu priėmė nutarimą dėl naujo konkurso paskelbimo (...). Naujame apraše numatyta, kad po dokumentų pateikimo, kandidatų pavardės yra viešai skelbiamos. Taip pat viešai bus skelbiamos ir kandidatų penkerių metų veiklos programų santraukos“, – nacionalinio transliuotojo pranešime teigia jo tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka.

Konkursas kartojamas po to, kai kovo pabaigoje LRT tarybai nepavyko išrinkti naujojo nacionalinio transliuotojo vadovo, nes į antrąjį etapą patekę kandidatai – dabartinė vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir komunikacijos strategas Aistis Zabarauskas – surinko po šešis tarybos narių balsus.

Apraše nurodyta, kad į poziciją pretenduoti gali Lietuvos piliečiai, įgiję aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą, turintys magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygintą aukštojo mokslo kvalifikaciją bei turintys ne mažesnę kaip penkių metų vadovaujamo darbo patirtį.

Taip pat keliamas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas.

Dokumentai konkursui bus priimami iki gegužės 19 dienos, o gegužės 23 dieną vyksiančiame LRT tarybos posėdyje bus atplėšiami vokai, tikrinami dokumentai ir kandidatai.

Tarybos posėdis generaliniam direktoriui išrinkti vyks birželio 6 dieną.

Tam, kad kandidatas į LRT vadovus būtų išrinktas, jam reikia surinkti mažiausiai septynis iš 12 tarybos narių balsų.

LRT generalinio direktoriaus kadencija trunka penkerius metus. M. Garbačiauskaitė-Budrienė darbą pareigose pradėjo 2018-ųjų balandžio 4-ąją, ji pareigas eis laikinai, kol nebus paskirtas nuolatinis vadovas.

M. Garbačiauskaitė-Budrienė jau yra patvirtinusi, jog ketina dalyvauti naujajame konkurse.

LRT generalinį direktorių viešojo konkurso būdu skiria LRT taryba, ji – sudaroma šešeriems metams iš 12 asmenų. Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

LRT taryboje šiuo metu dirba prezidento deleguoti atstovai – ekonomistė Giedrė Švedienė, istorikas Norbertas Černiauskas, profesorius Mindaugas Jurkynas, prozininkė, literatūros kritikė Renata Šerelytė-Mendeikienė. Taip pat profesorė Irena Vaišvilaitė, Kauno technologijos universiteto rektorius Eugenijus Valatka, profesorius Darijus Beinoravičius, fotomenininkas Jonas Staselis. Bei Seimo deleguoti atstovai: Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas, Vilniaus universiteto mokslininkas Deimantas Jastramskis, advokatė Laura Matjošaitytė ir Šiaulių universiteto profesorius Juozas Pabrėža.NAUJAUSI KOMENTARAI

Supraskime

Supraskime portretas
Palikite ramybėje dabartinę Gen. Direktorę, kuri vadovauja nepriekaištingai, yra kupina sumanymų, kuriuos visada realizuoja. Jai vadovaujant nebuvo skandalų, nesusipratimų ir išsišokimų, dirbo tyliai, atsakingai, skaidriai. Norite geresnio direktoriaus, gausite blogesnį.

Flurona [Čiulpk, Šurajevai]

Flurona [Čiulpk, Šurajevai] portretas
Kuo skiriasi Š. Korėjos, Kinijos, Rusijos, Lietuvos, Britanijos, Kanados nacionaliniai transliuotojai? Niekuo, nes visi yra finansuojami valdžiažmogių kurie nori, kad visuomenė girdėtų ir matytų tik tai ką valdžiažmogiai nori, o ne tai ką visuomenė turėtų girdėt ir matyt.

Konservatorių subinlaižio

Konservatorių subinlaižio portretas
rinkimai
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių