Lietuviška vasara: kada baigsis ištisinis lietus?

  • Teksto dydis:

Jokia ne paslaptis, kad vakar visi buvome tiesiog išskalbti. Išeiti be skėčio nebuvo įmanoma visoje Lietuvoje. LNK reportaže kalbinama sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė.

– Nuo pat ryto lijo visoje šalyje. Pradėjo ties rytiniais šalies rajonais, vėliau lietus plito į didesnę Lietuvos dalį.

– Kas yra vandeningasis ciklonas, kuris būtent ir atslinko į Lietuvą?

– Įprastai su šiais pietiniais ciklonais, kitaip vadinamais vandeningais, atkeliauja dideli vandens kiekiai ir per trumpą laiką iškrenta nemaži lietaus kiekiai. Kol kas jokių rekordų Lietuvoje neturėtų būti, nes mes esame įpratę, kad įprastai iš pietų atkeliaujantys ciklonai tokie ir būna, o su jais sulaukiame stipraus lietaus, tad kokių nors rekordų tikėtis nereikia, bet lietaus tikrai netrūksta.

– Ar skėčio prireiks visai savaitei, savaitgaliui?

– Ištisinis lietus baigsis, nes pietinis ciklonas pasitrauks, bet iki pat savaitgalio ir savaitgalį visomis dienomis lietaus turėtų būti. Daugiau galbūt vakarinėje šalies pusėje, tačiau kol kas sausesnių orų neturėtume tikėtis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Ar šią vasarą galima laikyti tipine lietuviška vasara?

– Taip, dabar yra tokia lietuviška vasara, esame pripratę prie karščio bangų bei turime sausesnių orų periodus. Bet gyvename Lietuvoje, lietus lyja, tad nieko keistesnio ar įdomesnio nėra fiksuojama. Temperatūra svyruos tarp 16–21 laipsnio šilumos, tad labai šilta nebus.

– Buvo pranešta, kad vėjas kūrė net ir smėlio audras. Kas vyko pajūryje?

– Su šiuo pietiniu ciklonu sustiprėjo ir vėjas, pūtė stiprus šiaurės vakarų vėjas. Tie gūsiai siekė ir 22 m/s, tad vėjas tikrai gūsingas ir audringas. Kadangi lietus pajūrį pasiekė vėliausiai, tad vakar nuo ryto iki pietų vėjas pradėjo pustyti smėlį, susidarė kaip ir smėlio audros, tačiau jos nebuvo ypač įspūdingos ar didelės, labiau pavienės. Vėjas po truputį rims.

– Ar šią vasarą dar sulauksime šilumos, karščių?

– Galime tikėtis, bet artimiausią savaitę kol kas ne.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių