Alytuje – vis dar ekstremali padėtis: čia dar labai daug neaiškumų

Ekstremali padėtis Alytaus mieste ir rajone bus atšaukta baigus tvarkyti padarinius, kilusius po gaisro padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“, penktadienį rašo naujienų portalas 15min.lt.

Pasak miesto mero Nerijaus Cesiulio, šiuo metu išvalyta apie pusė po gaisro likusio vandens, o ekstremali situacija bus atšaukta tada, kai jis visas bus išvalytas.

„Jis yra išvalomas, mažėja. Bijočiau pasakyti, bet apie pusė vandens jau yra išvalyta. Kai bus išvalytas vanduo, reikės kalbėti apie dumblo utilizavimą ir kitką. Kol kas su atliekom yra viena, su vandeniu kita. Kol paskutinis vanduo nebus išvalytas, tol ekstremali situacija nebus atšaukta“, – portalui sakė N. Cesiulis.

Po gaisro likęs vanduo valomas vietos nuotekų valymo įmonės „Dzūkijos vandenys“ įrengimuose, vėliau, kai bus išvalytas, jis kartu su nuotekomis bus išleistas į Nemuną.

Tuo metu pavojingų atliekų iš gaisravietės išvežimo rūpinasi valstybės valdoma įmonė „Toksika“.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė teigė, kad ekstremalios situacijos atšaukti neketinama dėl nepriimamo ūkininkų pieno bei vis dar laukiančių dirvožemio matavimų.

Dalies ūkininkų pienas dar nėra priimamas, kalbama apie gyvulių utilizavimą, žmonių sveikata netirta. Pavasarį laukia pakartotini dirvožemio matavimai, labai daug dar neaiškumų.

„Dar yra paskelbta, nes gaisro situacijos padariniai nelikviduoti. Dalies ūkininkų pienas dar nėra priimamas, kalbama apie gyvulių utilizavimą, žmonių sveikata netirta. Pavasarį laukia pakartotini dirvožemio matavimai, labai daug dar neaiškumų“, – teigė G. Jociunskaitė.

Aptikus užteršto pieno Alytaus rajono ūkiuose, kelioms dešimtims kaimo vietovių buvo uždrausta tiekti, parduoti bei naudoti savo reikmėms pieną. Vėliau kai kurioms iš jų buvo leista tai daryti.

Be kita ko, iš karto po gaisro iš prekybos atšaukta beveik 400 tonų „Rokiškio sūrio“, „Rokiškio pieno“, „Varėnos pienelio“, „Rivonos“ ir „Marijampolės pieno konservų“ pieno produktų. 

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Kodėl nieko nerašoma apie valdininkus , jų nusikalstama neveiklumą leidusi atsitikti tokiam globaliam nelaimingam atsitikimui . Juk tai nusikaltimas . Kodėl nieko nekalbama apie ministrę . Juk nuodai pasiekė net Kauno raj. pats juos pajutau . Buvo laikinai pakenkta mano regėjimui . Nes dirbau lauke ,kai nuo Alytaus pūtė vėjas ir krito rūkas

idomu

idomu portretas
Eiliniai ugniagesiai šaunuoliai, net vaikai - kursantai suvaryti į tokį gaisrą didvyriai, bet vis tiek smalsu, koks už priešgaisrinę apsaugą atsakingas pareigūnas padėjo parašą esą toje įmonėje yra tvarkinga ir reikalavimus atitinkanti priešgaisrinė sistema? Po kiek parašas?

Patriotas

Patriotas portretas
Dar viena vieta kur galima vogti biudzetinius pinigus.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių