A.Čaplikas traukiasi ir dėl konservatorių paramos stokos (papildyta)

Iš pareigų atsistatydinančio liberalcentristo Algio Čapliko patarėja Ieva Paulauskienė portalui nurodė keletą tokio savo viršininko apsisprendimo priežasčių. Tačiau bene pagrindinėmis įvardijo konservatorių paramos stoką ir viešus Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pareiškimus.

„Jei net konservatorių paramos netenkama...“

 „Jeigu vieną dieną partijos pirmininkas (konservatorių partijos pirmininkas Andrius Kubilius - red.past.) ministrą palaiko, o kitą dieną tai pačiai partijai priklausanti Seimo pirmininkė sako, kad ministras negalės vykdyti reformos, nes neturės palaikymo, tada darbas pasidaro neįmanomas“, - komentuodama ministro pasitraukimo priežastis trečiadienį portalui sakė ministro patarėja Ieva Paulauskienė.

Netrukus moteris pridūrė, kad jei net konservatorių paramos netenkama, tada sveikatos apsaugos reformai vykdyti reikalingų sprendimų priėmimas Seime tampa neįmanomas.

„Paskaitykite šiandienos žiniasklaidos pranešimus, kuriuose Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, kad būdama A.Čapliko vietoje ji trauktųsi ir pareiškimus, kad A.Čaplikas tampa kliūtimi reformos vykdymui. Kaip žinia, ministras yra sakęs, kad jei pasigirs signalų, kad jis tampa kliūtimi reformai, tuomet jis trauksis“, - A.Čapliko pasitraukimo priežastis komentavo jo patarėja.

Pokalbio metu I.Paulauskienė ne kartą leido suprasti, kad ministrui apsispręsti padėjo vieši Seimo pirmininkės I.Degutienės pareiškimai A.Čapliko atžvilgiu.

Paklausta, ar A.Čaplikas nesitraukia dėl to, jog galbūt negavo reikiamos koalicijos partnerių paramos vykdomai sveikatos apsaugos reformai, I.Paulauskienė sakė: „Niekada nebūna taip, kad būtų vieningos nuomonės dėl daromų darbų, bet visada buvo bandyta rasti kompromisus. Tačiau jeigu Seimo pirmininkė, turėdama didelę įtaką ir konservatorių frakcijai, sako, kad ministras jau to palaikymo nebeturėtų Seime, toks žingsnis ir priimtas“.

Premjeras prašė pasilikti

Patarėja nurodė, kad trečiadienį apie priimtą sprendimą telefonu buvo informuotas ir premjeras Andrius Kubilius, tačiau panašu, kad jis nebuvo patenkintas tokiu ministro apsisprendimu.

 „Premjeras siūlė nesitraukti“, - paklausta, kaip į šią žinią reagavo premjeras, atsakė I.Paulauskienė. Patarėja pridūrė, kad dėl savo sprendimo trauktis A.Čaplikas jau yra galutinai apsisprendęs.


Šiame straipsnyje: čaplikasPaulauskienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių