2022 metų kiekvieną mėnesį iki šiol lietuvių emigravo daugiau nei tuo pačiu laiku pernai

2022 metų kiekvieną mėnesį iki rugsėjo iš Lietuvos emigravo daugiau žmonių nei tais pačiais mėnesiais 2021 metais, rodo Statistikos departamento pateikti duomenys.

Nuo sausio pražios iki rugpjūčio pabaigos 2021-aisiais iš Lietuvos emigravo 11 tūkst. 133 piliečiai. Preliminariais duomenims, tuo pačiu laikotarpiu 2022 metais išvyko 18 tūkst. 345 asmenys.

Kaip BNS nurodė Vilniaus universiteto (VU) docentė Irma Budginaitė-Mačkinė, tai gali būti susiję su keliomis priežastimis.

„Pirma, keliavimui ir tuo pačiu persikėlimui gyventi į kitas šalis šiuo laikotarpiu palankesnės sąlygos dėl sumažėjusių COVID-19 ribojimų“, – teigė ji

„Antra, dėl kainų augimo matomo 2022 metais daliai Lietuvos gyventojų gali tapti sunku išlaikyti save ir/ar šeimą. Tai gali paskatinti apsispręsti užsienyje ieškoti galimybių dirbti ir išsilaikyti finansiškai“, – nurodė sociologė.

Kaip trečią priežastį ji įvardino Rusijos pradėtą karą Ukrainoje.

„Geopolitinių grėsmių akivaizdoje regione dalis jaunų šalies gyventojų gali būti labiau nei anksčiau linkę rinktis studijuoti užsienyje arba persikelti bent kuriam laikui į užsienį dirbti, jeigu gali naudotis nuotolinio darbo suteikiamomis galimybėmis bei ieškoti profesinių galimybių užsienyje“, – sakė VU mokslininkė.

I6ankstiniais duomenimis, šiemet liepą iš Lietuvos emigravo 2603 asmenys. Tai yra didžiausias skaičius nuo 2019 metų rugsėjo.

„Visų pirma, svarbu pastebėti, kad mėnesinis emigravusių Lietuvos Respublikos piliečių skaičiaus išaugimas liepos-rugsėjo mėnesiais paprastai matomas kasmet pastaraisiais metais“, – sakė I. Budginaitė-Mačkinė.

Sociologės teigimu, keli tokią tendenciją lemtys veiksniai yra šeimų su vaikais noras išvykti dar neprasidėjus mokslo metams, studentų išvykimas į užsienio universitetus.


Šiame straipsnyje: lietuviaiemigracijastatistika

NAUJAUSI KOMENTARAI

Raimis

Raimis portretas
Kodel jus lietuviai manot,kad jusu tokia dalia nelaukia kaip ukrainos,jus turbut tokie ypatingi,tos dvi salys usa ir rusa,tas pats sudas, Vietnamas ,ka usa dare tenai ,zude ir vaikus ir moteris,ir senukus,visus uzliedavo napalmu, kodel jie neteisiami, abi tos nacijos grobuonys,tik viena eina su tanku,o kita su demokratija o po to su tanku,va ir skirtumas visas,tiek rus tiek usa nereikia kad lt gyventu gerai,reikia kad but skolose,ir pirktu ginkluote ar nafta

Tomas

Tomas portretas
Klausimas,kodel visi tie ukrainieciai kalba rusiskai,juk turetu is principo nekalbet rusiskai, tik ukrainietiskai ,klausimas kodel pilna darbingu jaunt zmoniu ukrainieciu lietuvoj,juk per telika rodo kad visi eina tevynes gint,ar eina tie kurie be pinigu

Raimis

Raimis portretas
Ne jums valkatos ,sneket del ko zones isvaziuoja,kur tie 2 3 tukstanciai,gal tu landsbergiukui sikna buciuoji up ta suma.
VISI KOMENTARAI 41
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių