1,5 mln. eurų Europos Sąjungos lėšų – 500 mokytojų perkvalifikavimui

 • Teksto dydis:

Aukštosios mokyklos galės gauti finansavimą mokytojų perkvalifikavimui, o pusė tūkstančio mokytojų – įgyti kito dalyko ar pedagoginės specializacijos kompetencijų. Tam numatyta beveik 1,5 mln. eurų ES investicijų, sakoma pranešime.

„Galėjimas mokyti kelis dalykus ne tik plečia mokytojo profesinės veiklos lauką, bet ir sudaro jam galimybes turėti pakankamai pamokų vienoje mokykloje, nesiblaškyti po kelias švietimo įstaigas, garantuoja didesnį atlyginimą bei darbo vietos stabilumą. Mokykloms ši mokytojų perkvalifikavimo galimybė – viena iš realių priemonių, padedančių spręsti mokytojų trūkumo problemą, racionaliai planuoti pedagogų darbą ir krūvius“ , – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Pedagogus rengiančios aukštosios mokyklos iki birželio 29 d. kviečiamos teikti paraiškas studijų programų ar mokomojo dalyko moduliams finansuoti. Numatoma, kad per dvejus metus papildomo dalyko kompetencijų ES lėšomis galės įgyti apie 500 mokytojų.

Aukštosios mokyklos gali siūlyti ne tik įgyti papildomo mokomojo dalyko kompetencijų jau dirbantiems mokytojams, bet ir galimybę gauti pedagogo kvalifikaciją tiems, kas turi aukštąjį išsilavinimą ir nori dirbti mokykloje.

Pasak ministro, galimybė, atverianti kelius motyvuotiems kitų sričių profesionalams ateiti į mokyklas, taip pat labai svarbi. „Kuo daugiau motyvuotų žmonių, jaučiančių pašaukimą mokyti, turinčių įvairios profesinės patirties, galės ateiti į mokyklas bet kuriuo gyvenimo etapu, tuo geresnes mokymosi sąlygas kursime mokiniams. Pedagogų asmenybių įvairovė, jų profesionalumas, profesinio augimo siekis – tai kelias į mokymosi sėkmę“, – sako A. Monkevičius.

Tai ne vienintelis ES lėšomis finansuojamas mokytojų kvalifikacijų plėtrai skirtas projektas. Per 2018–2020 m. vykdomą projektą TĘSK papildomų kvalifikacijų įgis dar per 800 mokytojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

...,mokytojams reikia NUOLAT persiKVALIFIKUOTI,nes...

...,mokytojams reikia NUOLAT persiKVALIFIKUOTI,nes... portretas
jeigu JIE TO neDARYS tai SMALSUS nuolat TOBULEJANTIS JAUNIMAS savo ZINOMIS JUOS GREITAI perAUGS... TASKAS

Tèvas

Tèvas portretas
Anksčiau, besimokantys institute ar universitete būsimieji mokytojai 4-5 m. nuo ryto iki vakaro (visą darbo dieną) studijavo didaktikas, metodikas, atliko praktiką ugdymo įstaigose. Dabar per kelias dešimtis valandų viską sužinos ir išmoks! Kažkokia palaida bala - mokytoju gali pasidaryti per 40 valandų ar daugiau! Gal todėl PISA tyrimai rodo apverktiną mokinio žinių lygį! Aš savo vaikams ieškau vyresnių mokytojų , ne dabar "iškeptų"...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių