Žvalgybos kontrolieriaus kandidatūrą Seimo vadovė žada pateikti iki sesijos pabaigos

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žada iki pavasario sesijos pabaigos parlamentui pateikti žvalgybos kontrolieriaus kandidatūrą.

„Planuočiau teikti iki pavasario sesijos pabaigos“, – BNS sakė ji.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, iš pradžių ketinama pateikti vieną kandidatūrą.

Pagal gruodį Seimo priimtą įstatymą, parlamentas turi skirti du žvalgybos kontrolierius.

Seimo vadovė tvirtino turinti porą kandidatų į šias pareigas.

Ji nesiryžo prognozuoti, ar pirmasis kontrolierius bus patvirtintas iki liepos 1-osios, kai naujoji institucija turi pradėti veikti.

„Kaip procedūra vyks Seime, nesiimčiau prognozuoti“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Liepos 1 dieną žvalgybos kontrolieriaus institucija tikrai pradės veikti. Kad ji pradėtų veikti, kol kas užtenka ir vieno žvalgybos kontrolierių. Antrą galėsime paskirti gal ir vėliau.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Lauryno Kasčiūno teigimu, laikinai užteks ir vieno paskirto ombudsmeno, kad įstaiga pradėtų veikti.

„Liepos 1 dieną žvalgybos kontrolieriaus institucija tikrai pradės veikti. Kad ji pradėtų veikti, kol kas užtenka ir vieno žvalgybos kontrolierių. Antrą galėsime paskirti gal ir vėliau“, – BNS sakė parlamentaras.

Jis teigė tikįs, kad iki birželio 30-osios toks pareigūnas bus paskirtas.

Pagal Seimo priimtą įstatymą, du žvalgybos kontrolieriai yra Seimo skiriami valstybės pareigūnai, jie prižiūrės žvalgybos institucijų veiklos teisėtumą ir vertins jų veiklos atitiktį žmogaus teisių bei laisvių apsaugos reikalavimams.

Žvalgybos kontrolieriumi gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos magistro laipsnį ir ne mažiau kaip dešimties metų darbo nacionalinio saugumo ir gynybos srityje turintis Lietuvos pilietis. Pastaruosius penkerius metus jis negali būti buvęs valstybės politiku.

Šiuos pareigūnus penkerių metų kadencijai skiria parlamentas Seimo pirmininko teikimu, apsvarsčius Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Žmogaus teisių komitetams.NAUJAUSI KOMENTARAI

kazin

kazin portretas
o visos veltedziu vietos jau uzimtos, ar dar kokia liko??? galeciau dirbt drugeliu skaiciuotoju kontrolierium

senas

senas portretas
geras bajeris gb

koks cia dar postas ,,zvalgybos kontrolierius,,,??

koks cia dar postas ,,zvalgybos kontrolierius,,,?? portretas
cia gal panasiai kaip vaginu ir analiniu angu revizorius ??ar cia stukaciu konetrolierius GENYS -ziuri kiek kiti geniai -stukaciai priskalde sipuliu is nieko
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių