Žurnalo viršelį su interviu VRK pripažino paslėpta A. Bilotaitės politine reklama

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje išleisto žurnalo „Stilius“ publikaciją bei viršelio nuotrauką su Seimo nare Agne Bilotaite Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino paslėpta politine reklama.

A. Bilotaitės interviu žurnalui apie šeimos ir karjeros derinimą publikuotas jau prasidėjus savivaldos rinkimų kampanijai, o konservatorė kandidatavo į Klaipėdos miesto meres.

Už tai, kad publikacija „Stiliuje“ bei vėliau patalpintas straipsnis portale lrytas.lt būtų pripažinta A. Bilotaitės paslėpta politine reklama, antradienį balsavo devyni VRK nariai, vienas buvo prieš ir du susilaikė.

VRK konstatavo, kad pagal pateiktus politinės reklamos įkainius šios publikacijos A. Bilotaitei būtų atsiėjusios 5,2 tūkst. eurų ir šias išlaidas įtraukė į jos kampanijos apskaitą.

Tačiau kitokių sankcijų VRK nusprendė netaikyti, kadangi nenustatyta, jog su leidiniu dėl publikacijos būtų tartasi kaip dėl reklaminio straipsnio, būtų buvę atsilyginta. Be to, A. Bilotaitė oficialiai dar nebuvo registruota kandidate, nors apie jos ketinimus dalyvauti mero rinkimuose jau buvo pranešta.

Politine reklama publikaciją VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyrius siūlė argumentuodamas, kad interviu kandidatė apibūdinta kaip stipri, reikli politikė, o šeimoje – mylinti mama, pabrėžiamas jos atsidavimas darbui, teigiamos savybės.

Aš tikrai savęs nelaikau prasižengusia ar dariusia ką nors neteisėto. Esu politikė daugelį metų, visada bendraujanti su žiniasklaida, ir ši situacija sudėtinga.

„Kampanija prasidėjo lapkričio 7 dieną, o publikacija pasirodė lapkričio pabaigoje. Siūlome pripažinti publikaciją paslėpta politinė reklama, kadangi propaguojama kandidatė“, – sakė skyriaus vadovė Lina Petronienė.

A. Bilotaitė pažymėjo, kad dėl interviu į ją kreipėsi pats leidinys, o publikacijos turinys su jos kandidatavimu į Klaipėdos mero postą nebuvo susijęs – kalbėta apie galimybes derinti šeimą ir karjerą.

„Ta iniciatyva ėjo iš žurnalo, man paskambino, tada parašė, prašė duoti interviu, aš pasvarsčiusi sutikau, nebuvo jokios kalbos apie užmokesčius“, – sakė parlamentarė.

Ji taip pat teigė, kad tuo atveju, jei būtų siekusi politinės reklamos, būtų pateikusi save kaip profesionalą, o ne kaip mamą, kuri derina šeimą su karjera.

Parlamentarė BNS teigė svarstysianti skųsti teismui VRK sprendimą, nes nesijaučianti prasižengusi.

„Yra minčių skųsti, dar pasitarsiu su teisininkais. Aš tikrai savęs nelaikau prasižengusia ar dariusia ką nors neteisėto. Esu politikė daugelį metų, visada bendraujanti su žiniasklaida, ir ši situacija sudėtinga. Jei būtų buvęs tikslas toks (reklamuotis – BNS), interviu siejamas su rinkimais, tada suprasčiau VRK sprendimą“, – BNS sakė A. Bilotaitė.

„Kadangi esu politikė, kuri nuolatos duoda interviu, ir tai nebuvo interviu apie politinę kampaniją, rinkimus, programą. Dabar sulauksi prašymo duoti interviu net nežinosiu, kaip reikės elgtis ateityje, nes vieni rinkimai baigiasi, kiti prasideda“, – kalbėjo Seimo narė.

Klaipėdos miesto mero rinkimuose A. Bilotaitė liko trečia. Rinkimai vyko šių metų kovo 3 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

zenonas išpriekulis

zenonas išpriekulis portretas
Nusikalstamos gryblandsebrgyno gaujos narė. Klaipėdietei - įsivaizduojat ką rašote: reikia gailėtis, kad neišsirinkome nėščios klano atstovės? Dar tokios nelaimės. Lai eina dirbti į kokį darželį, ar Dovilų seniūniją, tai visai ne tas lygis. Tai spaudos išpustyta dirbtinai padaryta inteleigente. Sėkmės auginant atžalas.

...

... portretas
O pas mus barakudoms leidžiama reklamuotis?.. o jei ji barakuda (papildomas verslas!), tai kaip su draudimu seimūnams užsiimti papildoma veikla?

Jonas

Jonas portretas
Merga ,nuviliojusi vedusi vyra,yra barakuda.Gyvena nesusituokusi ir yra krikscioniu demokratu partijoje-ar gali buti didesne dviveidyste ir pasileidimas...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių