Quantcast

A. Zuokas siūlo laimėti pietus jo namuose: aiškinsis, ar tai nėra rinkėjų papirkinėjimas

Vilniaus savivaldybės rinkimų komisija (SRK) aiškinsis, ar į Vilniaus merus kandidatuojančio Artūro Zuoko siūlymas laimėti pietus pas jį atspėjus partijos sąrašo numerį nėra rinkėjų papirkinėjimas.

Dėl tokio A. Zuoko feisbuke paskelbto kvietimo VRK ketvirtadienį nusprendė perduoti šį klausimą nagrinėti Vilniaus SRK.

Pats kandidatas teigia, jog pietūs vyks po rinkimų, todėl tai negali būti traktuojama kaip papirkimas.

VRK posėdyje šį klausimą pristačiusi Estera Miežytė teigė, kad buvo gautas pranešimas apie galimai vykdomą rinkėjų papirkinėjimą ir galimą padarytą pažeidimą A. Zuokui siūlant padovanoti pietus ar vakarienę, kuriuos kandidatas žada pagaminti.

„Buvo keliami klausimai ir dėl kitų to paties kandidato veiksmų – įrašų dėl dovanojamų pyragų. Būtų siūlymas šiuos du klausimus, dėl vieno gauto pranešimo ir stebėsenos pagrindu, perduoti Vilniaus miesto komisijai tyrimui“, – teigė E. Miežytė.

Spėk ir laimėk pietus pas mane namuose, kuriuos aš pats ir gaminsiu! Patiekalai bus pagardinti politiniais prieskoniais ir malonia diskusija!

„Laisvės ir teisingumo“ partijos atstovas siūlė iki burtų traukimo spėti, koks numeris teks partijai ir laimėti pietus jo namuose.

„Spėk ir laimėk pietus pas mane namuose, kuriuos aš pats ir gaminsiu! Patiekalai bus pagardinti politiniais prieskoniais ir malonia diskusija!“ – kvietė kandidatas.

Skelbime yra įrašyta, kad pietūs vyks tik po rinkimų ir bus pakviesti penki pirmieji atspėję partijos ištrauktą numerį.

A. Zuokas BNS teigė, kad natūralu, jog skundą tarnybos turi tirti, tačiau teigia, kad jokio pažeidimo čia nesama.

„Viską darome aiškiai, skaidriai ir pagal galiojančius įstatymus. Atspėjo 23 žmonės, šiandien trauksiu burtus, kaip ir žadėjau, deja, galiu pasodinti tik penkis žmones prie stalo, bet visa tai bus ir įvyks tik po rinkimų, todėl, šiuo atveju, yra sveika logika ir aiškiai įstatymai kalba, kad turi būti palenkta rinkėjo valia. Rinkėjo valios palenkti po rinkimų neįmanoma, priedo niekas nežino, kokia ji buvo, kas ir kaip balsavo“, – BNS teigė A. Zuokas.

Jis teigė, jog totalizatoriuje dalyvavo ir kitų partijų atstovai, tad neabejojo kad nėra jokio pažeidimo. 

Politiko teigimu, minimus pyragus jis jau dešimt metų, nepriklausomai nuo užimamų pareigų, per žiemos šventes išvežioja tarnybų darbuotojams, kurie dėl darbo pobūdžio negali sėdėti prie švenčių stalo.

„Čia, matyt, yra konkurentai, kurie nelabai turi fantazijos ir pritingi dirbti. (...) Darau tai dešimt metų, esu meras, ar ne meras. Žiūrint į įstatymą aiškiai parašyta, kad jei tai kartotinė veikla ir vyksta daug metų – nėra laikoma rinkimų pažeidimu“, – kalbėjo kandidatas į sostinės merus.

Rinkimų kodeksas kampanijos laikotarpiu draudžia tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis, paslaugomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėjus dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už vieną ar kitą kandidatą ir kitaip paveikti rinkėjų valią.

Rinkėjų papirkimu nelaikomas tik informacinės medžiagos – veiklos ar rinkimų programos, biografijos ar kitokių informacinio turinio lankstinukų, kalendorių, atvirukų, lipdukų ir panašiai – platinimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

juokinga

juokinga portretas
Mykolo Majausko balsavimai priimant valstybės biudžetą, po kurių jo rinkimų kampanijai subyrėjo krūvos pinigų iš suinteresuotųjų, - nei papirkimo, nei korupcijos požymių nerasta, tik kažkas iš buvusių kolegų soc.tinklų burbuluose burba dėl neetiško elgesio. :) Zuokas pasikviečia anaiptol ne badaujančius žmones pasivaišinti susitikime - įtariamas papirkinėjimas. :) Nors pats nešventas Zuokas, ypač Žemaitaičio ir Paulausko kompanijoje, atrodo net labiau šiaip sau nei tai galėtų būti, jo konkurentai parodė, kad jau pasiekė net kanalizacijos lygį.

rasai,onutei,joanai

rasai,onutei,joanai portretas
Jau tu ir neturėsi nė vieno(ar nė vienos),kas jau su tokia galėtų.

Rasa

Rasa portretas
Vilniečiai turėjot LGBT šimašiu amžinai išsišiepusi dabar RUBIKONAS iki ausu išsišiepes jaunikis Jezus marija kaip stogai nuvažiuoja tiems seniams kaip gauna ant jaunos užlipti o senatvėje nera kam net vandens paduoti i seneliu namus patalpina
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių