Ž. Pinskuvienė: ministrui svarbiau paskiepyti seimūnus ir merus, o ne pardavėjus

 • Teksto dydis:

Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė negaili kritikos sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui dėl vakcinavimo nuo koronaviruso tvarkos. 

„Kaip diena –  taip naujiena, – ketvirtadienį įrašą feisbuke pradėjo politikė. – Vakar Vyriausybės ištransliuoti prioritetai yra vieni, šiandien – sprendimai jau kiti. Ar sveikatos apsaugos ministrui paskiepyti seimūnus ir merus yra svarbiau nei su tūkstančiais klientų kontaktuojančius pardavėjus ir kasininkus? Taip! Mieli širvintiškiai, trumpai – kasininkams, pardavėjams, autobusų vairuotojams, vykdantiems labai svarbias visuomenei funkcijas, vakcinos nuo COVID-19 – nematyti! Tačiau į prioritetinį sąrašą netgi aukščiau nei vyriausio amžiaus gyventojai įrašyti seimūnai, merai, administracijų direktoriai. Va, tai ačiū, tai dėkojam.“

Anot merės, tokie sprendimai artėjant velykiniam laikotarpiui, kai parduotuvėse nusidrieks žmonių eilės, kai epidemiologinė situacija kasdien prastėja, išmuša iš vėžių.

„Taip, yra sprendimai, pagal kuriuos pirmenybę skiepams turi vyriausio amžiaus, sunkiomis ligomis sergantys gyventojai. Mes tai ir vykdome, sudarome visas sąlygas. Bet, o, tačiau…Nenori jie „AstraZenecos“! Apie tai sutartinai informuoja savo pacientų apklausas atlikusios poliklinikos. Ar tokiai gyventojų nuomonei susiformuoti pamatų nepadėjo nuolat besikeičianti komunikacija – iš pradžių, kad ši vakcina saugi asmenims iki 55 metų amžiaus, vėliau – jau visiems, dar vėliau vakcinavimas ja stabdomas visiškai, paskui vėl atnaujinamas. Viešai kalbama apie galimybę pasirinkti. Tik ar dabar galima rinktis? Po šių sprendimų peršasi išvada, kad suskiepyti „AstraZeneca“ vakcina aukštesniais prioritetais įrašytus asmenis turėtume vos ne prievarta? Juk kitos vakcinos bent jau Širvintų rajone gaunam itin mažus kiekius. O leistis į žemesnius prioritetus, kol nesuskiepyti aukštesniuose įrašyti asmenys, negalime. Gerbiami Sveikatos apsaugos ministerijos žmonės, „AstraZeneca“ guli šaldytuvuose. Jaunesni, dirbantys, su daugeliu kitų kontaktuojantys žmonės  ja pasiskiepytų. Bet jūs nebeleidžiate. Reziumė – vakcinacijos akcijos gyva eile Širvintose šeštadienį nebus.  Pabandėme. Pavyko. Žmonių atsiliepimai – patys geriausi. Matyt, kažką supykdėme.“

„Facebook“ nuotr.

Ž. Pinskuvienė pasidalijo ir sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio patvirtintais ir vakar galiojusiais ir nuo šiandien galiojančiais dokumentais. „Vakcinaciją ir toliau vykdysime tik gydymo įstaigose. Paieškokite savęs, tik nenustebkite, jei rytoj ir neberasite, – rašė politikė. – Norintys pasiskiepyti ir patenkantys į ministro A. Dulkio prioritetus turėtų paskambinti savo šeimos gydytojui.“

Vakcinaciją ir toliau vykdysime tik gydymo įstaigose. Paieškokite savęs, tik nenustebkite, jei rytoj ir neberasite.

Portalas jau skelbė apie atnaujintus skiepijimo prioritetus. Sveikatos apsaugos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujino skiepijimo nuo koronaviruso prioritetus. Į juos įtraukti švietimo darbuotojai, moksleiviai, merai, kitos visuomenės grupės.

Pagal naująją tvarką, baigus skiepyti 65-erių ir vyresnius gyventojus, toliau bus skiepijami visi asmenys, dirbantys arba teikiantys paslaugas švietimo įstaigose. Į šią kategoriją taip pat patenka vykstantys vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, laisvieji mokytojai, taip pat kiti žmonės, teikiantys švietimo ir kitas paslaugas, įskaitant valymo ar maisto tiekimo, net jeigu jie yra kitų juridinių asmenų nei švietimo įstaiga darbuotojais, bet turi tiesioginį kontaktą su mokiniais ar studentais, skelbia BNS.

Taip pat bus skiepijami treneriai ir abiturientai, medicinos sričių studentai, atliekantys praktinę veiklą.

Paskiepijus šią grupę, toliau įtraukti vykstantieji vykti į diplomatines Lietuvos atstovybes bei „Eurovizijos“, Venecijos architektūros bienalės delegacijos, aukšto meistriškumo sporto varžybų užsienyje dalyviai.

Toliau skiepijami jaunesni nei 65-erių žmonės, sergantys įvairiomis lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, taip pat donoro transplantacijos laukiantieji ir kiti. Tuomet skiepijami asmenys, kuriems būtina nuolatinė priežiūra, turintys specialiųjų poreikių, bei juos slaugantys šeimos nariai, priverstinai gydomi psichiatriniai ligoniai.

Paskutinė prioritetinė grupė, prieš pereinant prie likusios visuomenės vakcinacijos, yra asmenys, vykdantys gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas ir kontaktuojantys su kitais asmenimis. Į šią kategoriją patenka vidaus tarnybos pareigūnai: policininkai, ugniagesiai, pasieniečiai, viešojo saugumo ir bausmių sistemos pareigūnai, muitininkai, Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnai. Taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai, užtikrinantys karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę, kariai ir šauktiniai bei juos aptarnaujantis personalas.

Trečiadienį pristatant šį klausimą Vyriausybės nariams, taip pat buvo siūlyta nauja prioritetinė grupė, į kurią siūlyta įtraukti „visus bet kokios srities darbuotojus, vykdančius darbo funkcijas ir kontaktuojančius su kitais asmenimis, kai funkcijų negalima vykdyti nuotoliniu būdu“. Vis dėlto atnaujintoje tvarkoje tokia prioritetinė grupė nėra numatyta. Sveikatos apsaugos ministerija atkreipė dėmesį, kad būtų itin sudėtinga paskiepyti šią prioritetinę grupę ir nustatyti, kad asmenys tikrai negali funkcijų vykdyti nuotoliniu būdu.

Anksčiau numačius, jog prioriteto tvarka gali pasiskiepyti šalies vadovai, Vyriausybės ir Seimo nariai, prie šių prioritetų taip pat įtraukti merai, administracijų direktoriai ir Seimo kanceliarijos Posėdžių sekretoriato darbuotojai.

Pabaigus skiepyti prioritetines grupes, toliau numatoma vykdyti masinį gyventojų vakcinavimą. Prioritetų sąraše ministerija taip pat išskyrė grupes pagal amžių. Pirmiausia skiepo sulauktų 55-64 metų žmonės, tada būtų skiepijami 45-54 metų žmonės, po to – 35-44-erių. Paskutiniai būtų skiepijami visi, kurie yra jaunesni nei 34-erių.

Masinę gyventojų vakcinaciją pradėti buvo planuojama gegužę, tačiau ministerijos atstovai teigė, jog koreguojantis vakcinos pristatymo terminams bei keičiant prioritetų sąrašą, ši data gali nusikelti.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Edmundas

Edmundas portretas
Man 67-neri ir kaip matau nesu įtrauktas į vakcinuojamųjų sąrašą , o gaila .

Hhh

Hhh portretas
Dalbajobe...

jo

jo portretas
prietranka
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių