Valdžios planas sugrąžinti emigrantus ir didinti gimstamumą stringa

Vyriausybė trečiadienį atidėjo sprendimą dėl priemonių plano, kaip susigrąžinti į kitas šalis emigravusius gyventojus ir didinti gimstamumą.

Projektas atidėtas dėl gausių pastabų, daugiausiai susijusių su institucijoms priskiriamomis atsakomybės sritimis.

Dabar planas galės būti patvirtintas anksčiausiai kitą savaitę.

Tarp svarbiausių dokumente nurodomų tikslų – jaunimo emigracijos mažinimas, ketinama skatinti darbdavius įdarbinti jaunus asmenis, nustatant laikinąsias mokesčių lengvatas.

Pavyzdžiui, veiklos plane numatyta 2020–2021 metais skirti 2 mln. 800 tūkst. eurų tam, kad pirmą kartą įdarbinti asmenys iki 29-erių metų valstybiniu socialiniu draudimu būtų draudžiami valstybės, o ne darbdavio lėšomis.

Dokumente numatyta ir daugiau priemonių – ne tik informacijos teikimas, bet ir bandymai prisivilioti emigrantus per įvairias užimtumo muges, mokėti pinigus įmonėms, kai jose įsidarbina iš emigracijos grįžęs žmogus.

Viena iš priemonių – formuoti Lietuvos įvaizdį kaip geros vietos dirbti ir kurti verslą, orientuojantis ne tik į užsienyje gyvenančius lietuvius, tačiau ir užsieniečius. Numatyta stiprinti platformos „Work in Lithuania“ funkcionalumą.

Numatyta, kad šiai priemonei įgyvendinti 2020 metais prireiktų 713,6 tūkst. eurų, o 2021 metais – 754,8 tūkst. eurų papildomų lėšų.

Taip pat ketinama stiprinti migrantų informavimą, pertvarkant Migracijos informacijos centrą „Renkuosi Lietuvą“ į individualaus konsultavimo grįžimo į Lietuvą klausimais centrą, kuris veiktų vieno langelio principu.

Efektyvesnei informacijos sklaidai Vyriausybė veiklos plane numačiusi skirti 226 tūkst. eurų 2020 metais ir  328,1 tūkst. eurų 2021 metais.

Tame pačiame plane numatytos priemonės, kurios, kaip tikisi Vyriausybė, paskatins didesnį gimstamumą.

Svarstoma kiekvienam naujagimiui skirti po 100 eurų vertės kraitelį su būtiniausiomis prekėmis, skatinti šeimai draugiškas įmones, didinti vaiko priežiūros paslaugų kiekį, kurti vaikų priežiūros zonas valstybinėse institucijose, palikti galimybę dirbančiam tėvui gauti 50 proc. vaiko priežiūros išmokos dalį.

Vyriausybė taip pat žada apsvarstyti kurti gyventojų pajamų mokesčio grąžinimo mechanizmą arba įvesti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą būtiniausioms kūdikiams auginti skirtoms prekėms.

Dėl emigracijos ir visuomenės senėjimo Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo nuo 3,7 mln. 1990 metais iki maždaug 2,8 mln. šiuo metu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Cia didelis pliusas, kad valdzia kazka daro o ne uzglaisto problema emigrantais is ukrainos. O komentaruose pastoviai verke kaip blogai viskas, degradavus visuomene visiskai..

grįžkite

grįžkite portretas
kad valdžiažmogiai toliau šluostytųsi į jus kojas.

Edita

Edita portretas
Svarbiause Lietuva nori susigražinti tik gimdančias moteris, jei virš 40, nurašytas,,,,net papildomam pencijiniam fondui galim nebesiregistruoti,,,,, pasiūlymas...... Iškelkit ministerijas i rajonus ,rajonai atsigaus...išsilavinę žmonės norės isidarbinti, suteikit rajonuose butus nuomai , visam gyvenimui, be išperkamosios galios. Sudarykit sąlygas investuoti į Lietuvos rajonus lengvatinėm sąlygom ,bei sutvarkykit socialinias galimybes. Gautų tėvai po 200 eurų už vaiką iki 13 metų, viskas tvarkytis pradėtų,,, Padidinkit vidutinei klasei perkamąją galią, per mokesčius viskas atgal sugrįš,,, judėkit kol laikas,stagnatoriai!
VISI KOMENTARAI 44
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių