Epidemiologė: saviizoliaciją dėl koronaviruso reikėtų griežtinti (vaizdo įrašas)

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, saviizoliaciją reikėtų griežtinti, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Aš, kaip gydytoja epidemiologė, tikrai rekomenduočiau, kad jos (priemonės – BNS) būtų, ko gero, dar griežtesnės, nes būtent rekomendacinis saviizoliacijos procesas, matomai, nėra labai veiksnus, nes matome tolimesnį sergamumo plitimą“, – pirmadienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė ji.

D. Razmuvienės teigimu, šiuo metu 95-96 proc. koronaviruso Lietuvoje atvejų yra įvežtinai, o didžiausias sergamumas yra 20-40 metų amžiaus grupėje.

Lietuvoje iki pirmadienio popietės patvirtinti160 koronaviruso atvejai. 

Pasak specialistės, šiuo metu registruota apie 10 koronaviruso COVID-19 užsikrėtimo atvejų šalies viduje.

„Kažkur apie 10 asmenų yra užsikrėtę vietoje – niekur neišvykę, tiesiog negali pasakyti šaltinio, nuo kurio jie užsikrėtė“, – teigė D. Razmuvienė.

„Žinant šios dienos situaciją, matome, kad saviizoliacijos nebuvo laikomasi todėl, kad galbūt žmonės galvojo, kad tai yra atostogos ir, be abejonės, tai paskatino viruso plitimą“, – tvirtino epidemiologė.

Ji taip pat teigė, kad viena iš problemų yra koronavirusu užsikrėtę medikai.

„Kita bėda yra medikai. Šiai valandai registruota iki 10 susirgusių medikų, bet puikiai žinome, kad medikas nedirba vienoje gydymo įstaigoje ir tų kontaktų, kuriuos šiai dienai jau galėjome daugmaž suskaičiuoti, kažkur siekia apie šimtą asmenų – tai ne vien medikai, bet ir pacientai, kaimynai“, – pasakojo D. Razmuvienė.

Ji pridūrė, kad visame pasaulyje, ne tik Lietuvoje, trūksta apsaugos priemonių medikams, todėl nereikėtų ieškoti kaltų, reikėtų susitelkti ir padėti medikams.

„Tikrai tai labai didelis indėlis tų žmonių, kurie supranta, bet yra dalis žmonių, kurie nesupranta“, – teigė epidemiologė.

Ji skatino žmones būti namuose ir laikytis saviizoliacijos.

Spaudos konferencijoje dalyvavo: Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė ir Žmogaus studijų centro prezidentas doc. dr. Gintaras Chomentauskas.

Konferenciją vedė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

Konferencijos įrašas:

 


Šiame straipsnyje: koronavirusasKoronavirusas LietuvojeCOVID-19karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
As visada sakiau , kad niekada gyvenime neklausykite sitos Ozio fermos propogandines sudasklaidos

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Pasiskirkite kiek ir kokiu ziniu klausysite.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių