VRM siūlys taisyti nelegalių migrantų teises suvaržiusį įstatymą

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlys taisyti liepą per neeilinę sesiją priimtą migrantų teises suvaržiusį įstatymą.

Atitinkamos pataisos jau parengtos ir pateiktos derinti, BNS informavo VRM Strateginės komunikacijos skyrius.

Ministerijos teigimu, pataisomis atsižvelgiama į prezidento Gitano Nausėdos išsakytas pastabas, pasirašant ypatingos skubos tvarka priimtą projektą.

VRM siūlys nustatyti, kad Migracijos departamento sprendimas dėl prašymo suteikti prieglobstį įsiteisėja ir ji privalu vykdyti praėjus terminui, per kurį užsienietis gali paduoti skundą atitinkamam apygardos administraciniam teismui.

Taip pat atsižvelgiama į kritiką dėl panaikintos galimybės apskųsti pirmos instancijos teismo sprendimą.

Pagal naujausią siūlymą ikiteisminė apskundimo tvarka, t. y., kai Migracijos departamento sprendimas gali būti skundžiamas tam pačiam Migracijos departamentui, o po to atitinkamam apygardos administraciniam teismui, kurio sprendimas galutinis ir neskundžiamas, būtų taikoma tik ekstremaliosios situacijos metu.

„Kai ekstremaliosios situacijos nebus, Migracijos departamento sprendimai bus skundžiami atitinkamam apygardos administraciniam teismui, o po to Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui“, – BNS informavo Vidaus reikalų ministerija.

Anot jos, taip pat siekiant aiškumo įstatyme bus sukurtas specialus skyrius, skirtas reguliuoti visus užsieniečių teisinės padėties klausimus, kai valstybėje paskelbta karo padėtis, nepaprastoji padėtis ar ekstremalioji situacija dėl masinio užsieniečių antplūdžio.

„Būtent šiame skyriuje ir nustatoma ikiteisminė skundų nagrinėjimo tvarka, kuri bus taikoma tik kai valstybėje paskelbta karo padėtis, nepaprastoji padėtis, taip pat ekstremalioji situacija dėl masinio užsieniečių antplūdžio“, – nurodė VRM.

Pataisų projektą rugsėjo pabaigoje planuojama pateikti Vyriausybei. Po to jį turės svarstyti ir priimti Seimas.

Norėdamas suvaldyti migrantų krizę Seimas liepą ypatingos skubos tvarka priėmė VRM parengtas Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuriomis sutrumpintos prieglobsčio prašymo procedūros, apribotos kai kurios neteisėtų migrantų teisės.

Jas pasirašydamas G. Nausėda teigė, kad šis įstatymas skylėtas žmogaus teisių prasme ir turi būti būtina kuo greičiau pakoreguotas.

Daugiausia abejonių šalies vadovui sukėlė tai, jog privalomai ikiteismine tvarka užsieniečio skundą išnagrinėjusio Migracijos departamento sprendimas vykdomas iš karto. Anot Prezidentūros pranešimo, tokiu būdu pažeidžiamas prieglobsčio prašytojo negrąžinimo principas, t. y. kad asmuo negali būti grąžintas į jo kilmės ar trečiąją šalį, neįsitikinus jo saugumu.

Taip pat užkliuvo, kad visam laikui iš prieglobsčio prašytojų atimta teisė skųsti pirmosios instancijos teismo sprendimus apeliacine tvarka, nepaisant to, jog Konstitucija neleidžia įtvirtinti tokio teisinio reguliavimo, kuris paneigtų galimybę peržiūrėti pirmosios instancijos teismo sprendimus ir ištaisyti galimas teismo klaidas.

Pastarąją normą kritikavo ir Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai atvyko daugiau nei 4,1 tūkst. migrantų, dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. Neteisėtai sieną kertančių asmenų srautas nuo rugpjūčio pradžios smarkiai sumažėjo, leidus pasieniečiams migrantus apgręžti atgal į Baltarusiją.NAUJAUSI KOMENTARAI

kotas

kotas portretas
Visus be išimties grąžinti ten, iš kur įsibriovė į Lietuvą - į Lukošstaną.

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Kas atsakys už mūsų pinigų mėtimus

pievos

pievos portretas
jei "Anot Prezidentūros pranešimo, tokiu būdu pažeidžiamas prieglobsčio prašytojo negrąžinimo principas, t. y. kad asmuo negali būti grąžintas į jo kilmės ar trečiąją šalį, neįsitikinus jo saugumu" tai kas turi įrodyti, kad ten nelegalui yra nesaugų? ar lietuvos delegacija važiuoit į jo (nelegalo) kilmės šalį ir aiškintis ar gali užgriūti plytą ant galvos? Pirma: jei nelegalas neslėpdamas aiškina, kad ieško geresnio gyvenimo ir skuba į ES pašalpų/dienpinigių, butų gauti-turi būti nedelsiant apgręžtas namo, jei nelegalas aiškina , kad ieško prieglobsčio nuo kariaujančios , terorizuojančios valstybės ir yra nelegaliai atvykęs iš Baltarusijos, kur turėjo vizą į važiuoti, turi būti gražintas atgal - Baltarusija, kaip Lukašenka visiems teigia, yra labai labai taiki šalis, tai ko iš ten bėgti?, nes kai kurie ten žaidė futbolą, mokėsi ir pan? privalo grįžti pasirinktinai ar į Baltarusiją ar į kilmės šalį. Ir nereikia išvedžioti. Nusikaltimas yra nusikaltimas, laisvi bus tik savo namuose.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių