VRK vadovė: dokumentus pataisė didžioji dalis kandidatų, tarp jų ir P. Gražulis

Pareiškinius dokumentus per duotą dviejų dienų terminą pataisė didžioji dalis kandidatų, tarp jų – ir į Vilniaus merus kandidatuojantis Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) vadovas Petras Gražulis, patvirtino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Jolanta Petkevičienė.

„Šiandien baigėsi terminas trūkumų šalinimui, 418 kandidatų turėjo teisę pašalinti pareiškinių dokumentų trūkumus, iš to skaičiaus 365 kandidatai pašalino trūkumus, 48 kandidatų pareiškinius dokumentus atšaukė Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), ir per nustatytą terminą trūkumų nepašalino penki kandidatai“, – BNS pirmadienį sakė J. Petkevičienė.

VRK pirmininkė taip pat informavo, kad dvigubą užstatą sumokėjo ir rinkimuose dalyvauti galės Tautos ir teisingumo (centristų, tautininkų) vadovas parlamentaras Petras Gražulis.

Pasak J. Petkevičienės, galutinį sprendimą dėl savivaldybių tarybų rinkimų kandidatų registravimo VRK priims ketvirtadienį, patvirtinama kandidatų sąrašus, jie vasario 3 dieną, penktadienį, bus paskelbti visuomenei.

VRK buvo išbraukusi iš rinkimų apie 500 pareiškinių dokumentų tinkamai nepateikusių kandidatų, bet Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nurodė duoti terminą trūkumams ištaisyti. Daugiausiai kandidatai buvo nepateikę biografijų ir savo nuotraukų.

LVAT teigimu, nuotraukos ir biografijos sudaro nedidelę privalomų pateikti pareiškinių dokumentų dalį, be to, jas bandyta teikti ar jos pateiktos su trūkumais, todėl kandidatų nesąžiningumas nenustatytas. Teismas taip pat konstatavo, kad VRK neįvykdė savo pareigos informuoti partijas ir komitetus apie trūkumus pareiškiniuose dokumentuose ir duoti terminą juos ištaisyti.

Praėjusį penktadienį VRK minėtą terminą nustatė iki pirmadienio 10 valandos.

LVAT taip pat atvėrė duris rinkimuose į sostinės merus ir tarybą dalyvauti P. Gražuliui, kuris buvo pašalintas iš savivaldos rinkimų, nes nesumokėjo dvigubo rinkimų užstato ir nepateikė biografijos. LVAT irgi nurodė skirti politikui terminą pareiškinių dokumentų trūkumams ištaisyti.

Savivaldos rinkimai vyks kovo 5 dieną. Iš viso kandidatuoti juose norą pareiškė apie 14 tūkst. politikų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaip pataise?

Kaip pataise? portretas
Gal pavarde lenkiskais rasmenimis uzrase?

Kaunietis

Kaunietis  portretas
Pagarba geriausiam ir sažiningiausiam seimo nariui PETRUI GRAŽUOLIUI !!!!!!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių