VRK spręs dėl kandidato, nuslėpusio ryšius su KGB, išbraukimo iš sąrašų

  • Teksto dydis:

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį spręs dėl savivaldos rinkimuose kandidatuojančio asmens, nenurodžiusio slapta bendradarbiavus su buvusios Sovietų Sąjungos specialiosiomis tarnybomis, išbraukimo iš kandidatų sąrašų.

VRK iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) yra gavusi informaciją apie tris pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldos rinkimuose pateikusius asmenis.

Komisijos atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė BNS yra informavusi, kad du iš trijų šių asmenų neregistruoti kandidatais sausio 17 dieną kaip neatitinkantys Rinkimų kodekso reikalavimų, o vienas registruotas kandidatu, kadangi apie jo bendradarbiavimo faktą sužinota jau po registracijos.

Pasak I. Ramanavičienės, kandidato tapatybė posėdyje bus įvardyta.

Praėjusią savaitę VRK priėmė sprendimą registruoti 13 tūkst. 797 kandidatus į savivaldybių tarybų narius, 433 kandidatus į merus bei 467 partijų ir politinių komitetų sąrašus.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kovo 5 dieną. Iš viso šiemet bus renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. 


Šiame straipsnyje: VRKKGBryšiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių