Visaginas renka merą: iš anksto jau balsavo 466 arba 2,69 proc. rinkėjų

Visagine renkant merą antrajame ture per pirmąją išankstinio balsavimo dieną – antradienį – savo valią pareiškė 466 arba 2,69 proc. rinkėjų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Išankstinis balsavimas tęsis trečiadienį ir ketvirtadienį, savivaldybių pastatuose visose Lietuvos savivaldybėse nuo 7 iki 20 valandos, bet balsuoti gali tik Visagino gyventojai.

Kovą vykstant savivaldos rinkimams antrojo turo metu per pirmąją išankstinio balsavimo dieną Visagine savo valią buvo pareiškę mažiau rinkėjų – 293 arba 1,68 procento.

Visagine dėl mero posto varžosi du daugiausiai rinkėjų balsų pirmajame ture, kuris vyko kovo 5 dieną, gavę kandidatai – „valstietis“ Erlandas Galaguzas bei „Laisvės ir teisingumo“ atstovė Dalia Štraupaitė. 

Pakartotinis balsavimas Visagine surengtas įgyvendinant Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kuriuo jis tenkino antrojo turo rezultatus apskundusios D. Štraupaitės skundą.

D. Štraupaitė siekė naujų mero rinkimų Visagine, teigdama, kad jai nebuvo sudarytos lygios teisės dalyvauti rinkimuose, kai jau pasibaigus pirmajam turui ji buvo pašalinta iš rinkimų ir po to į juos grąžinta prieš pat balsavimą.

Taip pat trečiadienį prasidėjo Visagino savivaldybės rinkėjų balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių atlikimo vietose. Čia bus balsuojama iki penktadienio.

Gegužės 5–6 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Balsuoti namuose taip pat galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.   

Gegužės 7-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kuriose balsavimas vyks nuo 7 iki 20 valandos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių