Viceministras: atrodo, kad eitume prie absoliutaus draudimo rūkyti

Vyriausybė trečiadienio posėdyje turėjo svarstyti siūlymą drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir terasose, tačiau klausimą nukėlė į kitos savaitės posėdį.

Vidaus reikalų viceministras Darius Urbonas mano, kad draudimas rūkyti balkonuose pareikalautų neadekvačių finansinių išteklių.

„Sakome, kad, nors pati idėja ir priimtina, pozityvi, siekiant apsaugoti nerūkančių asmenų sveikatą, siūlomos priemonės nebūtų proporcingos, adekvačios, pareikalautų neadekvačių finansinių išteklių. Žiūrint sisteminiu požiūriu, labai plečiamas vietų sąrašas, kur draudžiama rūkyti, todėl atrodo lyg eitume prie tokio absoliutaus draudimo rūkyti. Tokiu būdu mes lyg ir skatintume pereiti rūkyti uždarose patalpose, ir atitinkamai kyla klausimas, kaip sveikata tų asmenų, kurie būtų uždarose patalpose, šalia rūkančiųjų“, – teigė D. Urbonas.

Sakome, kad, nors pati idėja ir priimtina, pozityvi, siekiant apsaugoti nerūkančių asmenų sveikatą, siūlomos priemonės nebūtų proporcingos, adekvačios, pareikalautų neadekvačių finansinių išteklių.

Pasak jo, iki galo nebuvo aptarta, kokia situacija bus su rūkymu pro atidarytą langą ar patalpoje, kur tabako dūmai galėtų sklisti ventiliacinėmis angomis ar kitais būdais.

„Atitinkamai Vidaus reikalų ministerija siūlytų galbūt galvoti apie kito pobūdžio priemones, pozityvias – švietėjišką, informacinę veiklą, galbūt skatinimas kompensacinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, pageidaujantiems atsisakyti įpročių kompensuoti gydymo išlaidas“, – sakė viceministras.

D. Urbonas įsitikinęs, kad tokiu būdu išlaidos, kurios būtų skirtos įstatymo laikymosi kontrolei vykdyti, galėtų paskatinti rūkymo balkonuose problemos sprendimą.

Įstatymo projektu siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir terasose, jeigu bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, taip pat dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse bei tose vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos, aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis, išskyrus rūkymui skirtose vietose, laisvalaikio praleidimo vietose lauke, kuriose vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai.

Be to, siūloma taikyti tą patį reguliavimą bedūmiams naujoviškiems tabako gaminiams, taip pat nustatyti pareigą juridiniam ar fiziniam asmeniui, kuris atsakingas už pastato, kuriame yra rūkoma, priežiūrą, užtikrinti, kad tabako dūmai iš patalpos, kurioje yra rūkoma, nepatektų į kitas patalpas.

Siūlymą parengė 26 Seimo nariai, tarp jų – laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.NAUJAUSI KOMENTARAI

aha

aha portretas
labai teisingai,blogai atrodo kai ir artistai laike spektaklio rūko ,juk tai blogas pavyzdys,taip išeina kad aktorius nesugeba kitaip išsireikšti

visi metat rūkyti , STAIGIAI!!!

 visi metat rūkyti , STAIGIAI!!! portretas
Įdomu kur rukys žmonės? Turbūt turės isirengt specialias rūkymo kameras su oro filtravimo sistema. Genialūs sprendimai akis bado.

Rachael Seymour

Rachael Seymour portretas
Mano kaimyno motina daro $139 / h internete. Ji buvo atleista už 6 menesius, taciau praejusi menesi jos darbo užmokestis buvo 13847 JAV doleriu, o tik kelias valandas dirbo internete. naudoti Sia nuoroda ,,, >>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­hClub5.Com
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių