A. Veryga stebisi: kas tai per izoliacija būdelėje, atėjus į darbą?

Buvęs sveikatos apsaugos ministras parlamentaras Aurelijus Veryga stebisi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Lauryno Kasčiūno sprendimu  saviizoliuotis virš Seimo plenarinių posėdžių salės esančioje Seimo vertėjų kabinoje.

„Kokia tai izoliacija būdelėje? Kas čia per izoliacija būdelėje, atėjus į darbo vietą? Tai mes visi čia taip galime daryti. Arba yra izoliacija, arba jos nėra. Atėjimas į darbą – nesvarbu, į būdelę, į laiptinę, į sandėliuką – tai nėra izoliacija. Tai yra vaikščiojimas kažkur, važiavimas. Jeigu žmogus žino, kad turėjo kontaktą, jis privalo izoliuotis namuose, o ne kažkokioje būdelėje“, – antradienį žurnalistams Seime sakė A. Veryga, komentuodamas Seimo nario L. Kasčiūno apsisprendimą saviizoliuotis.

Jo teigimu, jei buvo aukštos rizikos kontaktas, tada izoliuotis reikia.

„Jeigu jis nežinotų, kad turėjo kontaktą – tai tvarkoje, bet jeigu aš žinau ir einu į darbą – tai jau kitas reikalas“, – sakė A. Veryga.

Arba yra izoliacija, arba jos nėra. Atėjimas į darbą – nesvarbu, į būdelę, į laiptinę, į sandėliuką – tai nėra izoliacija.

Seimo narys „valstietis“ Dainius Gaižauskas į Seimą iškvietė policiją, nes esą Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas pažeidė saviizoliacijos taisykles.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako neturinti informacijos apie policijos atvykimą į Seimą.

„Šioje vietoje manau, kad viskas yra padaryta teisingai, o tie priekaištai iš opozicijos tai yra daugiau manipuliacija“, – į klausimą, ar gerai pasielgė L. Kasčiūnas, atsakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė: tai buvo A. Verygos idėja

V. Čmilytė-Nielsen manipulacija vadina opozicijos kaltinimus konservatoriui L. Kasčiūnui, esą jis pažeidęs saviizoliacijos taisykles.

„Tiesą pasakius, tuo metu ėjęs sveikatos apsaugos ministro pareigas A. Veryga valdybos posėdyje pasiūlė, kad mes galėtume įrengti kelias būdeles Seimo nariams, kuriems galėtų būti taikoma saviizoliacija, manau, kad viskas padaryta teisingai ir priekaištai iš opozicijos – daugiau manipuliacija“, – situaciją antradienį žurnalistams komentavo V. Čmilytė-Nielsen.

Ji tai pat teigė, jog tai, kad Seimo nariai elgiasi sąmoningai, rodo ir nedidelis užsikrėtusių COVID-19 Seimo narių skaičius.

Tiesą pasakius, tuo metu ėjęs sveikatos apsaugos ministro pareigas A. Veryga valdybos posėdyje pasiūlė, kad mes galėtume įrengti kelias būdeles Seimo nariams.

„Mes Seimo salėje ėmėmės įvairiausių saugumo priemonių ir kaip ne kartą esu sakiusi, greitai ir nuotoliniu būdu galėsime  balsuoti. Manau, visi Seimo nariai yra sąmoningi, patys vertina riziką, ir, kaip matome iš tikrai nedidelio skaičiaus sergančių Seimo narių, matyt, tą daro sąmoningai ir tinkamai“, – teigė Seimo pirmininkė.

Ji patvirtino įleisianti policiją į parlamento rūmus, jei atvyks ekipažas. Pareigūnus iškvietė „valstietis“ Dainius Gaižauskas, opozicijai apkaltinus L. Kasčiūną pažeidus saviizoliacijos reikalavimus po kontakto su koronavirusu sergančiu žmogumi.

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS patvirtino, kad 13.51 val. buvo gautas pranešimas, jog vienas Seimo narys pažeidžia saviizoliacijos tvarką.

Jos teigimu, sulaukus pranešimo pareigūnai susisiekė su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais, kurie patikino, jog L. Kasčiūnas nėra įtrauktas į saviizoliuotis turinčių asmenų sąrašus, tad pranešimas nėra pagrįstas.

Antradienį Seime balsuojant dėl kitų metų biudžeto priėmimo L. Kasčiūnas dirbo iš vertėjų kabinos plenarinių posėdžių salėje. Jis tvirtino tokiu būdu norintis apsaugoti kolegas, nes galėjo turėti kontaktą su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu.

Seimo narys L. Kasčiūnas BNS sakė iš NVSC negavęs nurodymo izoliuotis dėl kontakto su COVID-19 užsikrėtusiu Seimo darbuotoju, tačiau savo iniciatyva Seime stengiasi atsitraukti nuo kolegų.

Parlamentaras taip pat teigė atlikęs koronaviruso testą ir antradienio rytą gavęs atsakymą, kad rezultatas yra neigiamas.

„Aš nesu gavęs nurodymų, bet aš saugau Seimo narius nuo savęs, nors vakar vakare dariausi testą ir šįryt gavau neigiamą atsakymą, nepaisant viso to, aš esu apmąstęs, kad galbūt trečiadienį per posėdį buvau per atstumą, kai yra klausimas, ar buvo kontaktas, ar ne, ir apmąstęs situaciją esu savanoriškoj izoliacijoj“, – BNS sakė L. Kasčiūnas.

Jis pasakojo pėsčiomis iš Lazdynų atėjęs į darbą, į Seimą įėjęs per šoninį įėjimą, ir suderinus su kanceliarija buvo sudarytos sąlygos balsuoti atskirai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Veryga, lysk pats į būdą

Veryga, lysk pats į būdą portretas
atsibodai su savo viauksėjimu. Penkias savaites atostogavai atsipūtęs užsienyje, kai privalėjai dirbti Lietuvoje. Turėtum būti teisiamas.

Sigitas

Sigitas portretas
Labai teisingas eks. ministro A. Verygos pastebėjimas. Kas svarbiausia nuo tų konservatorių daugiau nieko ir nereikia tikėtis, kaip sveikam protui nesuvokiamus veiksmus-poelgius.

jOANA

jOANA portretas
VERYGA IR SKVERNELIS PUIKIAI SUVALDĖ CORONA NEREIKĖJO NET MIESTU UŽDARINĖTI ŽMONĖS JU KLAUSĖ NES BUVO PUIKUS REZULTATAI BET TAS KONSERVU LOJIMAS UŽNEŠĖ NAUJA BANGA TIK KONSERVAI LIBERASTAI TAPINAI VAIVORIKŠTINIAI UŽNEŠĖ I LIETUVA ANTRA BANGA KONSERVINE CORONA
VISI KOMENTARAI 33
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių