„Valstiečiai“ pristatė galutinį kandidatų į Seimą sąrašą

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmadienį paskelbė kandidatų į Seimą sąrašą, jame – ir Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, jo pavaduotojas Lukas Savickas, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Dar penktadienį LVŽS taryba nusprendė, kad pirmuoju numeriu sąraše bus premjeras Saulius Skvernelis, antruoju – partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, trečiuoju – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Suskaičiavus reitingavimo rezultatus, LŽVS valdyba pirmadienį patvirtino, kad ketvirtuoju numeriu į Seimą pretenduos parlamentarai Aušrinė Norkienė, penktas – Tomas Tomilinas, šeštas – Eugenijus Jovaiša, septinta – Agnė Širinskienė, aštuntas – Valius Ąžuolas, devinta Guoda Burokienė, dešimtas – Jonas Jarutis.

Seimo senbuvei, pirmajai parlamento vicepirmininkei Rimai Baškienei teko 12 vieta, Vyriausybės kancleriui A. Stončaičiui – 13, L. Savickui – 16, L. Kukuraičiui – 18.

Antrajame sąrašo dešimtuke taip pat yra Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, premjero patarėjas Giedrius Surplys, taip pat parlamentarės Vida Ačienė, Aušra Papirtienė.

Su „valstiečiais“ į Seimą taip pat kandidatuos buvęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas (39 vieta), buvęs „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava (54 vieta), Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas Aurimas Žvinys (59 vieta), parlamentarai Rimantė Šalaševičiūtė (60 vieta) ir Valerijus Simulikas (63 vieta), ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterija Rojaka (67 vieta), vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius (89 vieta).

Šitoj situacijoje, manau, kad sąrašas yra optimalus, visi kandidatai pirmajame penkiasdešimtuke yra dirbantys arba Seime, arba Vyriausybėje.

LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis pirmadienį teigė, kad valdybos patvirtintas sąrašas „yra optimalus“, jo pagrindas – per pastaruosius ketverius metus parlamente ir Vyriausybėje dirbę žmonės.

„Šitoj situacijoje, manau, kad sąrašas yra optimalus, visi kandidatai pirmajame penkiasdešimtuke yra dirbantys arba Seime, arba Vyriausybėj“. (Žvaigždžių) nėra iš principo“, – teigė R. Karbauskis.

„Jei šnekėtume apie tuos, kurie yra nepartiniai, L. Kukuraitis yra nepartinis, mes turime keturis žmones iš „Vieningo Kauno“, kurie yra sąraše ir vienmandatėse apygardose, yra žmonių, kurie nėra LVŽS nariai, bet pagrindas yra tas, kurie dirbo ketverius metus Seime, Vyriausybėje, visi turintys daug patirties“, – kalbėjo partijos lyderis.

Pasak jo, reitinguojant sąrašą prašyta atsižvelgti, ar politikai balsuodami laikėsi frakcijos pozicijos, taip pat užtikrinti, kad kiekviename dešimtuke būtų mažiausiai trys moterys.

„Mes turėjome kriterijus, į kuriuos prašėme, kad mūsų kolegos atsižvelgtų, kad būtų kiekvienam dešimtuke ne mažiau trijų moterų, kitas – jei Seimo narys dirbdamas frakcijoje nelankytų posėdžių ar būtų balsavimai, kurie prieštarautų mūsų vertybėms, atsižvelgtų taip pat“, – pažymėjo „valstiečių“ vadovas.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Arnoldas

Arnoldas portretas
Valstiečiai padarė daug labai gerų darbų, todėl turime už jos balsuoti. Priešingu atveju sugrįš konservatoriai ir vėl bus balaganas, nuosmukis, grįžimas atgal. Reikia ir valstybės banko, ir socialinės atskirties mažinimo - tegul tęsia gerus darbus. Jie iš visų partijų geriausiai tvarkosi.

Algimantas

Algimantas portretas
Viskas gerai cia su tuo sarasu, as balsuosiu uz valstieciu ir zaliuju sajunga, tiek kiek jie padare per sia kadencija, nei viena partija tiek nenusipelne ypatingai koncervatoriai.

Pensininke

Pensininke portretas
Ar kas dar gali balsuoti uz lojaliu kandidatu saras vienam Karbauskui. Nebent pirmieji sarase, akeles vartanti Vingriene, milijonierius Gudziunas, dar Guzauskus apie kuri kardinaliai pakeiciau nuomone i blogaja puse. Tik uz nauja partija .
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių