V. Šapoka: švietimui reikia reformos, ne akcijų prieš biudžeto priėmimą

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad valstybė turi įgyvendinti švietimo tinklo pertvarką visuose lygiuose.

Pasak jo, tai lestų gerinti švietimo kokybę ir daugiau pinigų skirti sektoriaus darbuotojų atlyginimams, o akcijos prieš valstybės biudžeto priėmimą situacijos iš esmės nepakeis.

„Visos tarptautinės organizacijos, mūsų Valstybės kontrolė, nežinau jau kiek kartų yra pasisakę, kad tie tinklai pas mus yra vieni iš pačių prabangiausių“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministras.

„Kuomet vaikų, studentų skaičius per eilę metų sumažėjo dvigubai, o visuose tuose tinkluose įvyksta tik kosmetiniai pokyčiai, mes didžiąją dalį lėšų skiriame pastatų išlaikymui, o ne atlyginimams“, – pridūrė jis.

„Jeigu mes tiesiog reikalausime papildomai pinigų, galimybės visuomet yra ribotos, o jeigu susikoncentruosime į tas akcijas tiesiog prieš biudžetą, vienerių metų biudžetas tikrai neišspręs visų pasaulio problemų“, – kalbėjo V. Šapoka.

Vienerių metų biudžetas tikrai neišspręs visų pasaulio problemų.

Pasak jo, politinės partijos galėtų pasirašyti susitarimą dėl ilgalaikių priemonių švietimo būklei gerinti, kad būdai tą padaryti nesiskirtų per kiekvienos Vyriausybės kadenciją.

Taip finansų ministras kalbėjo Vilniaus universitetui (VU) ketvirtadienį ir penktadienį sustabdžius savo veiklą. Aukštoji mokykla protestuotoja dėl nepakankamai sparčiai keliamų dėstytojų algų.

V. Šapoka teigia, kad dėl šio protesto „esame įtraukiami į (VU) rektoriaus rinkimų debatus“. Universiteto vadovo posto šiuo metu siekia šeši kandidatai, tarp jų – dabartinis rektorius Artūras Žukauskas.

„Čia tik mano nuomonė, nepretenduoju į absoliučią tiesą“, – kalbėjo finansų ministras.

Visgi jis pridūrė manantis, kad „bet kuri civilizuota protesto forma yra demokratijos išraiška“.

Ministras teigė, kad atlyginimai akademikams turėtų būti žymiai didesni, bet valstybė nėra išsprendusi ir kitų klausimų, tokių kaip skurdo, pensininkų atskirties ar vidutinių pajamų spąstų.

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga taip pat svarsto streikuoti, jeigu valdžia netenkins jos reikalavimų dėl mokytojų algų, etatinio modelio ir mokinių skaičiaus klasėse.

Vyriausybė šią savaitę grąžino Seimui patobulintą kitų metų valstybės biudžeto projektą. Biudžetas turėtų būti priimtas gruodį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Taip, siūlau radikalią mokyklų reformą. Visoje Lietuvoje paliekame tris mokyklas-po vieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Mokyklų pastatams tiks arenos. Švietimo lėšos bus valdomos efektyviai:)

amzinas vargas valstybei,kur mastymas ,

amzinas vargas valstybei,kur mastymas , portretas
TAI KO EINAT I MINISTERIJA JEIGU NEMOKAT DIRBTI,kas turi sukurti reformas ,kam gaunat pinigus jeigu nesugebat dirbti ir dar turit padejejus ,kokio bronto lendat ten jeigu nieko nesugebat tik pinigauti sau i kisenes,

Sapoka -- prie socdemu ir konservu grybauskines ,

Sapoka -- prie socdemu ir konservu grybauskines , portretas
adamkinies,lansbirkines HUNTOS valdymo metus lyber-agrastai su jais pravede kelis simtus tu ,,,,svietimo reformu,,,,ko pasekoje istaskyti reformoms skirti milijardai euru, mokytojai liko be algu ir darbu, ,mokinukai be mokyklu , sujaukta ir isdarkyta visa mokslo sistema ,universitetai uzsidarineja, mokinukai ir studentai -debileja .....visi choru emigruoja y uzsieny ....dar viena Sapokine ,,,reforma,,, manau visiskai pribaigtu visa svietimo ir mokslo sistema lietuvoj , vaikus abeceles tures mokint tevai arba visi liks berasciais ,kaip gudziais smetoniniais ,,balanos gadynes,, laikais
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių