V. Čmilytė-Nielsen susitiko su Palestinos ministru pirmininku

 • Teksto dydis:

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir ją lydinti Seimo narių delegacija trečiadienį Ramaloje susitiko su Palestinos ministru pirmininku Mohammadu Shtayyehu. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta santykių plėtrai ir ekonominiam bendradarbiavimui.

„Aptarėme dvišalius ryšius, ypač švietimo, kultūros, ekonomikos srityse, pastaruoju metu išaugusį susidomėjimą verslo ir prekybos santykių plėtra. Bendradarbiauti paskatins dar šiais metais planuojami Lietuvos verslo vizitai“, – spaudos konferencijoje sakė V. Čmilytė-Nilsen.

Seimo pirmininkė taip pat išsakė Lietuvos paramą Dviejų valstybių sprendimo, pasiekto tiesioginėse Izraelio ir Palestinos derybose, perspektyvai bei paramą Jungtinių Tautų pagalbos ir darbų agentūrai Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose (UNRWA).

V. Čmilytė-Nielsen ir M. Shtayyehas drauge apžiūrėjo Palestinos ministro pirmininko biure eksponuojamą parodą, skirtą Lietuvos totorių kultūrai ir istorijai.

Tai primena, kad Lietuva yra viena iš Europos šalių, turinčių gilias, šimtmečius gyvuojančias islamo tradicijas.

„Tai primena, kad Lietuva yra viena iš Europos šalių, turinčių gilias, šimtmečius gyvuojančias islamo tradicijas. Lietuvos atstovybė ir toliau įvairiuose Palestinos miestuose organizuos renginius, skirtus šiam mūsų unikaliam paveldui. Kultūriniai mainai gali padėti mūsų žmonėms geriau pažinti vieniems kitus ir sukurti naujų bendradarbiavimo galimybių“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Palestinos ministras pirmininkas padėkojo Lietuvai už humanitarinę paramą 2020 m., skirtą padėti Palestinai kovoti su COVID-19 pandemija, Lietuvos remiamus, tęstinius vystomojo bendradarbiavimo projektus moterų ekonominio įgalinimo srityje ir sėkmingai baigtą Europos Sąjungos Dvynių projektą, padėsiantį gerinti muitinės administruojamų mokesčių surinkimą ir sienų kirtimo kontrolę.

Trečiadienio rytą išskirtiniame interviu didžiausio Palestinos ir vieno didžiausių Artimųjų Rytų dienraščio „Al-Quds“ skaitytojams Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pabrėžė agresyvios Rusijos politikos ir Baltarusijos režimo vykdomos hibridinės atakos iššūkius Lietuvai ir NATO rytinio flango valstybėms bei priemones jiems atsakyti.

Kaip pažymima Seimo pranešime, V. Čmilytė-Nielsen taip pat susitiko su Palestinos moterų reikalų ministre Amal Hamad, užsienio reikalų viceministre Amal Jadou, Palestinos akademinio ir nevyriausybinio sektoriaus atstovėmis. Susitikimo metu aptarė būsimus bendrus projektus ir galimybes perduoti Lietuvos patirtį moterų ekonominio įgalinimo ir kovos su smurtu srityse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pastebejimas

Pastebejimas portretas
Siaip tai cmilyte neturetum savo issizergusiu nuogu koju arabui rodyti
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių