V. Čmilytė-Nielsen: balsavimas dėl PVM lengvatos koalicijai nėra riba, kai nėra kelio atgal

Seimo balsavimo už Laisvės frakcijos pasiūlytą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos modelį nereikėtų vertinti kaip negrįžtamo ribos peržengimo koalicijoje, sako Seimo pirmininkė, Liberalų sąjungos vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip ji reagavo į konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio pareiškimą, kad po Seimo sprendimo lengvatinį 9 proc. PVM tarifą maitinimo sektoriui pratęsti iki 2023 metų pabaigos, o ne pusmečiui, kaip planavo Vyriausybė, „Rubikonas buvo peržengtas“.

„Kas dėl Gabrieliaus Landsbergio pasakymo – natūralu, kad vaizdingesnių posakių visi pavartojame. Aš nemanyčiau, kad tai yra tokia situacija, kur reikėtų kalbėti apie peržengimą ribos, nuo kurios nėra kelio atgal“, – Žinių radijui trečiadienį sakė parlamento vadovė.

Ji teigė dėl to nematanti pavojaus valdančiajai koalicijai.

„Būčiau linkusi neduoti peno opozicijai kalbėti apie kokius nors nesutarimus koalicijoje, nes iš esmės aš jų nematau – yra normalūs darbiniai santykiai, dėl kai kurių klausimų gali kai kada išsiskirti nuomonės. Vakar įvyko taip, kaip įvyko, bet to konkretaus įvykio aš nedramatizuočiau“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen. 

Būčiau linkusi neduoti peno opozicijai kalbėti apie kokius nors nesutarimus koalicijoje, nes iš esmės aš jų nematau.

G. Landsbergis antradienį teigė, kad išsiskyrus koalicijos partnerių nuomonei dėl PVM lengvatos taikymo ir Seimui pritarus su Vyriausybe nesuderintam „laisviečių“ siūlymui, šią situaciją ketinama aptarti koalicijoje.

„Sėsime, svarstysime dėl tolesnių politinių žingsnių. Man atrodo, kad šiandien tam tikras, gal ir nelabai platus, bet Rubikonas buvo peržengtas“,  – žurnalistams antradienį sakė G. Landsbergis.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė teigė situacijos nedramatizuojanti, nors sprendimas taikyti PVM lengvatą pusmečiu ilgiau, nei planavo Vyriausybė, kitų metų biudžeto pajamas sumažins beveik 60 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių