V. Čmilytė-Nielsen: apie mane platina šmeižtą

 • Teksto dydis:

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen atkirto tiems, kurie, pasak jos, skleidžia melą teigdami, kad ji yra žaidusi už Rusijos rinktinę ir ketino tai daryti vėl.

„Į sąmokslo teorijas ir šmeižtą apie save, šeimą ir mano vaikystę beveik nereaguoju, bet šiandien pamačiusi, kad jau kelintą dieną socialiniuose tinkluose labai aktyviai platinama visiška nesąmonė, nutariau, kad verta priminti kelis faktus. Ištraukus keliolikos metų senumo rusiško laikraščio iškarpą sapaliojama, kad aš neva esu žaidusi už Rusijos rinktinę ir ketinau tai daryti vėl. Absoliutus melas. Vienintelė šalis, kuriai esu atstovavusi – tai Lietuva. Lietuvos šachmatų rinktinėje debiutavau būdama 9-erių, 1992 m.

Šmeižto kūrėjai neskiria žaidimo klubuose ir nacionalinėse rinktinėse. Taip, esu žaidusi St. Peterburgo klube. Kaip ir dešimtyje klubų Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje, Islandijoje, Ispanijoje, Juodkalnijoje, Turkijoje, Latvijoje, UK bei Graikijoje. Aš tikiu, kad sąmokslo teorijų gerbėjai puikiai suvokia, ką reiškia, kai krepšininkai ar futbolininkai žaidžia kokiame nors užsienio klube ir kuo tai skiriasi nuo rinktinių. Tačiau su šachmatais jiems, matyt, sunkiau. Arba ne. Tiesiog reikia „rasti“ kokį nors kabliuką“, – sekmadienį feisbuke rašė V. Čmilytė-Nielsen.

 

 

Šmeižto bangas ji teigė pastebinti kylant kas tris keturis mėnesius. Jos – labai įvairios, tačiau kuo toliau, tuo labiau – absurdiškos.

„Matyt, sudėtinga yra skleisti melą ir matyti, kad jis niekaip neprigyja. Tenka galvoti vis kažką naujo. Tiems, kas nesidomi šachmatais, priminsiu – kovodama už Lietuvą 1993 m. tapau Europos mergaičių čempione. 1995 m. – pasaulio mergaičių čempione. 1996 m., būdama vos trylikos iškovojau teisę žaisti suaugusiųjų rinktinėje ir Lietuvai atstovavau pirmojoje šachmatų olimpiadoje. Po jų sekė dar šešios olimpiados ginant Lietuvos vardą. 2006-aisiais Jekaterinburge nugalėjusi pusfinalyje Rusijos atstovę tapau Pasaulio moterų bronzos medalio laimėtoja. 2011-aisiais iškovojau aukso medalį Sakartvele vykusiame Europos moterų čempionate“, – vardijo Seimo Pirmininkė.

Matyt, sudėtinga yra skleisti melą ir matyti, kad jis niekaip neprigyja.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, kiekviena asmeninė pergalė būna išskirtinė, tačiau iškovota ginant Lietuvos garbę – dar ryškesnė. Tai, rašė ji, žino kiekvienas sporto profesionalas.

„Mane yra kalbinę žaisti kitų šalių rinktinėse, tačiau to net nesvarsčiau, nuo pat pirmųjų tarptautinių varžybų dar vaikystėje supratau kokia atsakomybė ir garbė yra žaisti už Lietuvą. Dar vienas įdomus faktas – šmeižtą apie mane platina tie, kas bene labiausiai piktinasi ir dėl paramos Ukrainai. Manau, vertėtų apsispręsti – ar esu bloga, nes padedu Ukrainai kiek galiu, ar bloga, nes prieš karą ir nebūdama politike žaidžiau Peterburge? Na ir faktas pabaigai – mano pavardės kilmė yra ukrainietiška, ir Ukrainoje yra labai paplitusi, panašiai, kaip Lietuvoje Kazlauskai ar Petrauskai. Čia manantiems, kad rašant pavardę ukrainietiškai (Čmil) ji atrodys rusiškiau“, – aiškino Seimo Pirmininkė.

„Nuotraukoje aš, 1995 m. tapus Pasaulio mergaičių čempione. O šalia manęs – tuometinis pasaulio čempionas A. Karpovas, vėliau tapęs Dumos deputatu ir Kremliaus šalininku. Nors imk ir kurk naują sąmokslo teoriją…“ – pridūrė ji įrašo pabaigoje pasidalydama savo vaikystės nuotrauka.


Šiame straipsnyje: Viktorija Čmilytė Nielsenšachmataikaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių