V. Čmilytė-Nielsen apie jaunos medikės savižudybę: labai pikta matyti mėginimus išsisukinėti

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ragina imtis priemonių, kurios leistų apsaugoti spaudimą patiriančius medikus.

Diskusija dėl medikų psichinės sveikatos ir patiriamo spaudimo kilo po žinios apie jaunos medikės savižudybę.

„Šiandien, jeigu tik galėsiu, Ukrainoje uždegsiu žvakutę už jauną medikę, išėjusią dėl ydingos sistemos, dėl nepakeliamo spaudimo. Dėl mobingo, institucijų abejingumo. Dėl aplinkos, kuri mūsų žmones priverčia pasiduoti“, – ketvirtadienį feisbuke rašo šiuo metu Ukrainoje viešinti Seimo pirmininkė.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, žinia apie šią mirtį – labai skaudi, be to, pasak jos, „labai pikta matyti mėginimus išsisukinėti ir net drausti kolegoms gedėti kolegės“.

Imsiuosi daryti ką galiu, kad mes apsaugotume ir padėtume tiems, kam šiandien sunkiausia.

„Mes sugebėjome rasti drąsos pradėti keisti visuomenės požiūrį į vaikų auklėjimą. Taip, turime dar daug ką nuveikti. Bet privalome sustabdyti ir tai, kas vyksta sveikatos apsaugos sistemoje. Žinau, kad įrankių yra. Matau kolegų iniciatyvas. Prisijungsiu prie jų, o taip pat ir pati imsiuosi daryti ką galiu, kad mes apsaugotume ir padėtume tiems, kam šiandien sunkiausia“, – teigia Seimo pirmininkė.

Skelbiama, kad medikės mirtis gali būti susijusi su darbo vietoje Respublikinėje Šiaulių ligoninėje patirtą sisteminį engimą – mobingą.

Gydymo įstaigos atstovai teigė, kad gydytoja buvo atleista iš darbo praėjusį ketvirtadienį dėl šiurkštaus pareigų pažeidimo.


Šiame straipsnyje: Viktorija Čmilytė - Nielsenjaunos medikės savižudybėmedikaimobingaspagalbos tel

NAUJAUSI KOMENTARAI

deinis

deinis portretas
Jei visa tai darosi sveikatos sistemoje ,tai jau arti pasaulio pabaigos ,bet tai dar lašas jūroje ,pažiūrėkite kas dedasi seime ,keli neaiškios pakraipos žmonės siūlo priimti tokius įstatymus ,kur netelpa į jiokias moralės normas,žmonijos išlikimui.

Zizas

Zizas portretas
Ponia Čmilyte, ką nors konkretesnių ką nuveiksit jau dabar, kad vadovai pagaliau baigtų niekinti žmones, savivaliauti?

Kuvalda

Kuvalda portretas
Keisti debilu priimta "Darbo kodeksa", kur darbdaviams "atriso" rankas, o darbuotojams uzdejo baudziavos apynasri. Pasizvalgius po bendroves, visur mobingas, ypac mazo rango "virsininkeliai" pasijuto dievais. Gal jau laikas imti juos " lupti"?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių