Užsienio reikalų ministras su ambasadoriais aptarė Stambulo konvencijos ratifikavimą

 • Teksto dydis:

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį susitikęs su užsienio šalių ambasadoriais aptarė žmogaus teisių klausimus, tarp jų – smurto prieš moteris prevencijai skirtos Stambulo konvencijos ratifikavimą.

Užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad susitikime su Vilniuje reziduojančiais Estijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ambasadoriais ir Ispanijos laikinąja reikalų patikėtine G. Landsbergis pabrėžė Lietuvos užsienio politikos prioritetą plėsti demokratijos, teisės viršenybės ir žmogaus teisių erdvę tiek Europos Sąjungoje, tiek ir už jos ribų.

Anot pranešimo, per susitikimą ypatingas dėmesys skirtas Europos Tarybos konvencijai dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo. Taip pat pasidalyta nuomonėmis apie įvairių šalių pozicijas šios konvencijos ratifikavimo ir įgyvendinimo klausimais.

Ministras pažymėjo, kad smurtas prieš moteris ir smurtas artimoje aplinkoje negali būti toleruojamas, o Stambulo konvencija su joje išreikštomis nuostatomis yra svarbus žmogaus teises ginantis tarptautinis dokumentas.

Ministerijos pranešime teigiama, kad konvencija pirmiausiai yra apie smurto panaikinimą – toks jos tikslas turi būti svarbiausias visuose svarstymuose.

Anot URM, be to, konvencija ne tik nustato atitinkamas normas, kurias turi įgyvendinti konvenciją priėmusios šalys, tačiau ir sukuria pareigą valstybėms bendradarbiauti kovojant su smurtu artimoje aplinkoje.

Lietuvos Seimui ratifikuoti konvenciją yra pateikusi dar buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau procesas įstrigo politikams nesutariant dėl kai kurių dokumento nuostatų.

Europos Tarybos ekspertai tvirtina, kad Lietuvai būtų vertingi patarimai pažabojant smurtą artimoje aplinkoje. Katalikų Bažnyčia ir dalis politikų teigia, kad dėl konvencijos Lietuvai gali tekti keisti lyties sampratą ir diegti nepriimtinas nuostatas apie homoseksualumą.

Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo Lietuva pasirašė 2013 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Lietuva yra ne aborigenų valstybė ir jai pakanka Konstitucijos ir baudžiamojo kodekso! Juokus krečia su ta Stambulo konvencija! Mums pakanka turimų įstatymų - būkime pajėgūs juos vykdyti ir visa situacija Lietuvoje kardinaliai keisis

Balamutas

Balamutas portretas
Atidžiai išstudijavau konvenciją. Vienas punktas man net labai priimtinas. Rašoma, kad , ... ,,tiktas vyras privalėtų turėt, arba keturias žmonas, arba žmoną ir tris meilužes, jaunesnes už vyrą dešimtmečiu"... Stambulas, arabai, musulmonai, Lietuvos ateitis. Dėl ko ir remiu, o ir pritariu UR ministrui Gabrieliui.. Kiek laiko galima kankintis su ta pačia senute?

kaunietis

kaunietis portretas
jei taip, visi ratifikatoriai po ateinančių rinkimų galės kraustytis į Stambulą. Reikalingas referendumas.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių