- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo valdyba ketvirtadienį nustatė, kad įsigaliojus reikalavimui parlamentarams atitikti reikalavimus galimybių pasui gauti einant į Seimo rūmus, politikai įeis pagal bendrą tvarką, kaip visi čia dirbantys tarnautojai.
„Pagrindinis principas yra tai, kad Seimo nariai atvyksta į Seimo rūmus atlikti darbo funkcijų, todėl Seimo valdybos sprendime siūloma nustatyti, kad Seimo nariams būtų taikomos tos pačios taisyklės, kurios taikomos Seimo kanceliarijos darbuotojams“, – posėdyje sakė Seimo kancleris Modestas Gelbūda.
Seimo nariai kanceliarijai turės pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad jie yra pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu, o tokių dokumentų nepateikus bus deaktyvuojamos jų kortelės patekimui į Seimą.
Kaip pažymėjo kancleris, Seimo nariams įeinant į parlamentą, kaip ir darbuotojams, nereikės rodyti galimybių paso. Jį įeidami į rūmus rodo lankytojai ir žurnalistai.
„Bus įtvirtintas Seimo narių kaip darbuotojų į ėjimo į rūmus principas, o ne galimybių paso, nes galimybių pasas yra susijęs su ūkine veikla, kai žmonės eina į įvairias įstaigas, tokias kaip kavines, parduotuves ir taip toliau“, – sakė kancleris.
Vadinasi, pro vartelius, apsaugos postus praėjimo nelieka, prie kiemo vartų taip pat, kur vadinamosios kelio užtvaros.
Seimo kanceliarijos atstovė Laura Ulevičė konkretizavo, kad dokumentų nepateikusiems parlamentarams būtų deaktyvuojami Seimo nario pažymėjimai.
„Vadinasi, pro vartelius, apsaugos postus praėjimo nelieka, prie kiemo vartų taip pat, kur vadinamosios kelio užtvaros“, – sakė kanceliarijos darbuotoja.
Anot jos, parlamentarai galės pateikti tris dokumentus: patvirtinantį pasiskiepijmą pagal pilną schemą, persirgimą arba neigiamą testo rezultatą.
Seimo nariai kanceliarijai turės iki sausio 6 dienos pateikti reikalingus dokumentus, o iki sausio 10 dienos – neigiamą COVID-19 testą. To nepadarius, jiems bus draudžiama patekti į Seimo rūmus nuo sausio 11 dienos.
Seimas praėjusią savaitę priėmė Seimo statuto pataisas, kad nuo sausio į parlamentą Seimo narys galės įeiti tik pateikęs dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams.
Jeigu tokio dokumento neturintis parlamentaras nedalyvaus Seimo ar komitetų, komisijų posėdžiuose, bus laikoma, jog posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.
Taip pat pandemijos metu Seimo narys rinkėjus į susitikimus uždarose patalpose galės kviesti tik tuo atveju, jeigu turi tokį dokumentą.
Pataisą inicijavęs Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma sako, kad ši pataisa padėtų Seimui išvengti kritikos, jog paprastiems piliečiams nustatomos vienos taisyklės, o parlamentarams – kitos.
Šiuo metu norint patekti į Seimo rūmus galimybių pasą privalu pateikti visiems lankytojams ir žurnalistams, kanceliarijos darbuotojai, pateikę dokumentus dėl imuniteto, įeina automatiškai su darbuotojo kortele.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
S. Skvernelis kritikuoja norą mažinti apsaugą: kolegės nesupranta, kokias pareigas eina
Buvęs premjeras ir buvęs policijos vadovas Saulius Skvernelis kritikuoja Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės registruotas pataisas dėl mažesnio lygio joms taikomis apsaugos. ...
-
A. Armonaitė sukritikavo reakciją dėl civilinės sąjungos: tokie kvykavimai yra veidmainystė8
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžia, kad visi Laisvės frakcijos nariai neabejotinai palaiko pirmadienį valdančiųjų pristatytą Civilinės sąjungos įstatymo projektą. ...
-
A. Anušauskas tikisi Norvegijos paramos dėl NATO bataliono plėtros Lietuvoje
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako besitikintis Norvegijos paramos dėl NATO bataliono plėtros Lietuvoje. ...
-
Pirmoji šalies pora pasipuošė vyšyvankomis: ragina taip palaikyti Ukrainą
Kasmet trečiąjį gegužės ketvirtadienį ukrainiečiams puošiantis tradiciniais raštais išmargintais marškiniais – vyšyvankomis, prie iniciatyvos prisijungė ir prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Na...
-
Seime – galutinis balsavimas dėl greitosios medicinos pagalbos sistemos pertvarkos2
Seime ketvirtadienį numatytas galutinis balsavimas dėl greitosios medicinos pagalbos (GMP) sistemos pertvarkos. ...
-
V. Sinkevičius: EK Ukrainai šiemet siūlo skolinti 9 mlrd. eurų
Europos Komisija (EK) Ukrainai šiais metais siūlo skolinti 9 milijardus eurų – pinigai būtų skirti palaikyti karo nualintai šalies ekonomikai, sako Lietuvos deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. ...
-
A. Armonaitė: Lietuva galėtų sukurti Ukrainos atstatymo fondą
Svarstant, kaip padėti karo niokojamai Ukrainai, Lietuva galėtų ne tik dalyvauti atstatant sunaikintą svarbią šalies infrastruktūrą, bet ir pati sukurti Ukrainos atstatymo fondą, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonait...
-
S. Jakeliūno ieškinys G. Landsbergiui lieka atmestas7
Vilniaus apygardos teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą atmesti europarlamentaro Stasio Jakeliūno ieškinį užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui dėl tariamų grasinimų Konstitucinio Teismo teisėjams. ...
-
Partnerystės įstatymo nepalaikę liberalai dvejoja ir dėl Civilinės sąjungos4
Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen „konservatyviu kompromisu“ įvardintas Civilinės sąjungos įstatymas, panašu, neįtikino dalies kolegų iš Liberalų sąjūdžio. ...
-
Kalvarijos administracijos direktoriaus paieškos ir toliau stringa
Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriaus paieškos ir toliau stringa – dabartinei daugumai neįtiko du mero pasiūlyti kandidatai. ...