T. V. Raskevičius neatsitraukia nuo pasiūlymo dėl migrantų repatriacijos

Laisvės frakcijos nario, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus teigimu, siūlymas migrantų apgręžimo politiką papildyti repatriacijos galimybe nėra pamirštas ir jį politikas ketina teikti tada, kai bus jaučiamas poreikis.

Anot T. V. Raskevičiaus, nors idėja sulaukė tiek valdančiųjų, tiek opozicijos kritikos, niekas neišsakė alternatyvų, todėl repatriacijos galimybė išlieka vieninteliu sprendimo būdu.

„Pasiūlymas išlieka aktualus. Po to, ką šiandien pasakė vidaus reikalų ministrė, kad Baltarusijoje yra nuo septynių iki penkiolikos tūkstančių asmenų, kurie potencialiai galėtų bandyti kirsti ES sieną ir akivaizdu, kad iki šiol taikomas diplomatijos spaudimas, sankcijų politika teigiamų rezultatų nedavė ir žmonės nėra grįžę į kilmės valstybes, tai, aš manau, kad mano pasiūlymas bet kurią akimirką gali vėl optimizuotis“, – trečiadienį Eltai teigė Žmogaus teisių komiteto pirmininkas.

T. V. Raskevičiaus teigimu, jo vardu inicijuotas projektas bus teikiamas tada, kai bus matomas poreikis.

Man atrodo, politikų pagrindinė užduotis ir yra išspręsti sudėtingus klausimus, o ne sugalvoti milijoną priežasčių, kodėl vieną ar kitą daryti neverta.

„Tie pasiūlymai yra suformuluot ir aš esu juos pasiruošęs kartoti, kai situacija taps aktuali. Akivaizdu, kad pastarosiomis savaitėmis situacija yra deeskalavusi, panašu, kad žmonės nebando masiškai kirsti sieną, bet jeigu bandys, jie bus teikiami ir siūlomi iš naujo“, – teigė Žmogaus teisių komiteto pirmininkas.

Nors projektas sulaukė kritikos, tačiau, anot T. V. Raskevičiaus, išsakytų alternatyvų nebuvo, todėl keisti pasiūlymo nėra prasmės.

„Keisti nieko neplanuoju, nes visa išsakyta kritika tiek iš Vidaus reikalų ministerijos, tiek iš Migracijos departamento buvo apie tai, kodėl būtų sunku arba komplikuota tokį pasiūlymą įgyvendinti, nesiūlant jokių alternatyvų. Man atrodo, politikų pagrindinė užduotis ir yra išspręsti sudėtingus klausimus, o ne sugalvoti milijoną priežasčių, kodėl vieną ar kitą daryti neverta“, – teigia T. V. Raskevičius.

ELTA primena, kad T. V. Raskevičius pasiūlė nelegalių migrantų apgręžimo politiką papildyti repatriacijos galimybe. Anot jo, nelegalių migrantų grąžinimas į kilmės šalis dar prieš apręžimą padėtų įkaitais tapusius žmones išlaisvinti nuo Lukašenkos šantažo.

Žmogaus teisių komiteto pirmininko teigimu, visi trečiųjų šalių civiliai turėtų būti gabenami į pasienyje esančius migrantų centrus, kuriuose jie gautų humanitarinę pagalbą ir pasiūlymą pasinaudoti humanitariniu koridoriumi repatrijuojant. Atsisakę savanoriškai grįžti į kilmės valstybes, migrantai ir toliau turėtų būti apgręžiami į Baltarusiją.Kiek vėliau T. V. Raskevičius paskelbė, kad projektą ketina aptarti su Laisvės partijos nariais. Vis dėlto apie įvykusį aptarimą pranešta nebuvo, o siūlymas sulaukė tiek valdančiųjų, tiek opozicijos kritikos.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigė, kad sudarytos repatriacijos galimybės nelegaliai sieną kertantiems migrantams sugriautų santykius su kaimyninėmis šalimis.

„(...)Iš esmės Raskevičiaus siūlymas sudraskytų mūsų santykius su Lenkija ir Latvija. Mes turime būti vieningi ir laikytis bendros pozicijos“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

Baimę L. Kasčiūnui kėlė ir tai, kad, įsileidus nelegalius migrantus į Lietuvos teritoriją, atsirastų terpė migrantams manipuliuoti esama situacija. Anot jo, nelegalūs migrantai prie sienos gali nurodyti, kad nori išskristi, tačiau Lietuvoje pradėtų prašyti prieglobsčio.

NSGK pirmininko pavaduotojas Dainius Gaižauskas siūlymu taip pat suabejojo. Pasak jo, migrantų grąžinimu į kilmės šalis turėtų rūpintis Baltarusija ir T. V. Raskevičiaus kilni mintis yra nesuderinta su galimybėmis ir realiomis situacijomis.

„Visi migrantai yra Baltarusijos pusėje, todėl iš tos pusės reikia spręsti klausimus. Mūsų dabartiniai tikslai, susivienijus visoms ES valstybėms, yra migrantus apgręžti, todėl klausimais, kaip juos grąžinti į kilmės šalis turėtų rūpintis daugiausia Baltarusija“, – teigė D. Gaižauskas.

ES lygmeniu pripažinta, kad migracijos srautas – režimo manipuliacija

Europos Komisijos (EK) siūlymas leisti nesilaikyti kai kurių migracijos procedūrų pasienyje su Baltarusija rodo, kad Europos Sąjungos (ES) lygmeniu pripažįstama manipuliacinė išaugusio migrantų srauto priežastis, sako Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) vadovas T. omas V. Raskevičius.

„EK pasiūlymą vertinu pozityviai, tai aiškiai rodo, kad ES lygmeniu yra pripažįstama ypatingo šio migracijos srauto prigimtis, tai reiškia, kad tai ne natūraliai susiformavęs migracijos srautas, bet sukeltas tam tikrų Baltarusijos režimo manipuliacija, tai vadinamos hibridinės atakos įrankis“, – BNS trečiadienį sakė T. V. Raskevičius.

Seimo ŽTK vadovas taip pat pažymėjo, kad naujos taisyklės galiotų tik naujai pateiktiems prieglobsčio prašymas, o pats siūlymas neatleidžia Lietuvos nuo prievolės taikyti pačią procedūrą.

„Kita vertus, šis sprendimas suteikia Lietuvai tam tikros teisinės erdvės ieškoti tvaresnių šitos migracijos krizės sprendimų ir aš asmeniškai esu formulavęs siūlymą dėl galimybės apgręžimo praktiką papildyti repatriacijos galimybe, t. y. prieš apgręžiant asmenis į Baltarusiją pasiūlyti jiems savo noru per humanitarinį koridorių iš ES grįžti į kilmės valstybę“, – svarstė T. V. Raskevičius.

Europos Komisija trečiadienį pasiūlė leisti su Baltarusija besiribojančioms Bendrijos valstybėms narėms šešiems mėnesiams sustabdyti kai kurias prieglobsčio prašytojams taikomas taisykles.

Tai leistų Lenkijai, Lietuvai ir Latvijai pratęsti naujų prieglobsčio prašymų registravimo laikotarpį nuo 10 dienų iki keturių savaičių ir iki keturių mėnesių pratęsti sprendimo dėl prašymo terminą.

Į Lietuvą šiemet pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau portretas
Kad Raškevičiui reikia praskalauti smegenis,ir kas jis per vienas,kad kalba Tautos vardu.Tai lbgt ištvirkėliui duota tokia teisė,tai ir matosi kokia ir valdantieji yra.Protelis eina paskui.

As

As portretas
Kokia DAR repatriacija TUOS SMIRDZIUS KAS PAKVIETE TAS IR NAMO SIUNCIA PRIE KO CIA LIETUVA AR SITAS PROFAS JAU VISAI NESKIRIA KUR DIENA KUR NAKTIS? RASKEVICIAU vaziuok I kaimus paziurek BRUDE kaip ZMONES GYVENA . Tu ZMOGAUS teisiu NEGYNEJAU !

reikejo "berniukam"

reikejo "berniukam" portretas
padangiu zydru, ir uzpakaliuku juoduju vergu.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių