T. Tomilinas: daugiabučių gyventojai turi teisę į namus be tabako dūmų

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas „valstietis“ Tomas Tomilinas džiaugiasi, kad jo, taip pat parlamentaro Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių iniciatyva apginti nuo rūkymo daugiabučių namų balkonuose kenčiančių gyventojų pamatinę teisę į sveikatą yra įgavusi pagreitį.

„Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimą lydinčiam projektui, kuris yra būtinas elementas užtikrinant rūkymo balkonuose prevenciją įsigaliojus pagrindiniam teisės aktui“, – sako vienas namų be tabako dūmų iniciatyvos autorių T.  Tomilinas.

Jis įsitikinęs, kad siūlomas konfliktų dėl rūkymo balkonuose sprendimo algoritmas visuomenėje tikrai veiks.

„Mūsų siūlomas namų be tabako dūmų algoritmas, visų pirma, orientuotas į daugiabučių namų gyventojų teisę kurti gyvenamąją aplinką be tabako dūmų. Neabejojame, kad šio algoritmo įteisinimas, visų pirma, paskatins dialogą tarp gyventojų, nes rūkančiajam teks pagalvoti apie tai, ar tikrai jo tabako dūmai netrukdo kaimynams, ir pasikalbėti apie situaciją su jais“, – sako T. Tomilinas.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siekiama apginti nerūkančių daugiabučių namų gyventojų teises, ir jį lydinčių teisės aktų pakeitimo projektai toliau bus svarstomi Seimo komitetuose.

Rūkančiajam teks pagalvoti apie tai, ar tikrai jo tabako dūmai netrukdo kaimynams, ir pasikalbėti apie situaciją su jais.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas imasi svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, kuriame siūloma numatyti atsakomybę už draudimo rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose pažeidimus.

Už T. Tomilino pateiktas kodekso pataisas ketvirtadienį po pateikimo balsavo 37 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 3 parlamentarai. Seimas bendru sutarimu nutarė toliau plenariniuose posėdžiuose jas svarstyti kitais metais pavasario sesijoje. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Beje, už atsisakymą nurodyti rūkaliaus duomenis pareigūnams siūloma bausti ir buto savininką – nuo 90 iki 150 eurų bauda.

Galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse nėra numatyta atsakomybė už tokius pažeidimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

xoxo

xoxo portretas
o i miesta be smalkiu, ir kitu teršalu..?

bedumu . lt

bedumu . lt portretas
Saunuoliai, gal Lietuvos piliečiai prades suvokti, kad ne vienkiemiuos gyvena, o tarp zmoniu ir galima su jais pasikalbeti. Dabar net kaimyno vardo nezino.

Genutes kaimynas

Genutes kaimynas portretas
Matyt Genute yra pypkorka.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių