Pereiti į pagrindinį turinį

Socialdemokratas siūlo uždrausti galingus fejerverkus

2022-10-09 14:52

Socialdemokratas Linas Jonauskas siūlo uždrausti Lietuvoje galingus fejerverkus, o vadinamąsias „bambioškes“ leisti įsigyti tik pilnamečiams.

Freepik.com nuotr.
Turinys

Opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos atstovas įregistravo tokias Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo pataisas. Pagal jas, galinga pirotechnika, F4 kategorijos fejerverkai, Lietuvos teritorijoje būtų draudžiami.

F2 kategorijos fejerverkus arba vadinamąsias „bambioškes“ šiuo metu gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip 16 metų asmenys, socialdemokratas siūlo kelti amžiaus ribą iki 18 metų.

Jis sako pakeitimus teikiantis, kad būtų sumažintas pirotechnikos priemonių neigiamas poveikis aplinkai, gyvūnams, žmonių fizinei ir psichinei sveikatai. 

Aiškinamajame rašte parlamentaras nurodo, kad daugelis Europos miestų atsisako švenčių metu naudoti vienas taršiausių F4 kategorijos civilines pirotechnikos priemones. Tokį reguliavimą svarsto ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Seimo narys taip pat nurodo, kad nuo karo į Lietuvą pabėgę vaikai labai jautriai reaguoja į šaudomus fejerverkus, sprogimus ir panašius, karą primenančius garsus.

L. Jonauskas siūlo, kad pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų liepos.