Socialdemokratai rengia interpeliaciją energetikos ministrui D. Kreiviui

Seimo socialdemokratai skelbia inicijuojantys interpeliaciją energetikos ministrui Dainiui Kreiviui dėl elektros energetikos rinkos liberalizavimo, energijos kainų šuolio.

Frakcija skelbia, kad ministrui bus pateikti klausimai dėl „aplaidaus požiūrio į vadinamuosius nepriklausomus elektros tiekėjus“, didelės žalos valstybei bendrovei „Perlas Energija“ vienašališkai nutraukus veiklą.

Anot pranešimo, D. Kreivys turės atsakyti, kodėl jo vadovaujama ministerija, kuri yra atsakinga už energetikos politikos formavimą ir įgyvendinimą, „nusikalstamai delsė ir nemodeliavo galimų pasekmių“, nepristatė alternatyvų dar pernai vasarą, prasidėjus energijos kainų šuoliui.

Socialdemokratai kaltina ministrą, kad jis „demonstratyviai nesirengė šildymo sezonui, negynė Lietuvos interesų Europos Sąjungos lygiu peržiūrint elektros ir biokuro biržų taisykles“.

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė neabejoja, kad interpeliacijos D. Kreiviui iniciatyvą parems kitos Seimo opozicijos frakcijos.

Į kurią ministro kuruojamą sritį bepažvelgsi – visur palaida bala.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 29.

„Į kurią ministro kuruojamą sritį bepažvelgsi – visur palaida bala. D. Kreivys nuo pat savo darbo pradžios nieko daugiau nedaro, tik kalba, kad „nieko negalima padaryti“. Tai išsisukinėjimas ir bėgimas nuo atsakomybės“, – frakcijos pranešime cituojama V. Blinkevičiūtė.

Gavęs interpeliacijos klausimus, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai.

Ministrui pateikus atsakymus, sudaroma speciali komisija, kuri siūlo Seimui pritarti arba nepritarti atsakymams.

Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas nepatenkinamu, Seimo nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo ministru turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, taigi ne mažiau kaip 71.

Socialdemokratai Seime turi 12 atstovų.NAUJAUSI KOMENTARAI

JONAS

JONAS portretas
Taip tikrai jau jis vaikšto po kaima kaip lyg pats jau prezidentas būtu tik jo teisybė tik jis protingas Matyt protelis važiuoja

JANINA tavo kaimynė

JANINA tavo kaimynė portretas
Vaidai pasigydik gal skiepas proteli susuko Ar tas jankis gerai patepė padeda malti nesamones

Gintas

Gintas portretas
Jau tas bukas kaimietis Vaidas Žemaitis durnelis suka smegenys tautai su savo tais išvedžiojimas tai jam mat valstiečiai blogi o kažkoks tai jankis tiesiog kovotojas už lietuva Žemaiti kalbėk apie kopūstus runkelius tai tiesa pasakysi Nelysk idijote i politika nes esi bukas pletkininkas kaip viena moteris rašė
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių