Socialdemokratai įspėja: valdžia neatsisako planų mažinti lovų skaičių rajonų ligoninėse

Seimo socialdemokratai reiškia susirūpinimą dėl valdžios ketinimų mažinti lovų skaičių rajonų ligoninėse.

„Vyriausybė mėgsta kartoti, kad Lietuvos gydymo įstaigų tinklas gali neatlaikyti naujos pandemijos bangos. Ministrės pirmininkės teigimu, pagrindiniu sveikatos sistemos tvarumo rodikliu laikytinas ligoninių lovų užimtumas, kuris neturi būti viršijamas. Tačiau vasaros pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė planus reikšmingai mažinti ligoninių lovų skaičių. Lovų skaičiaus mažinimas ir ligoninių uždarymas reiškia mirčių skaičiaus augimą. Tarptautinė COVID-19 valdymo patirtis rodo, kad šalys, turinčios tvirtesnę sveikatos infrastruktūrą ir daugiau darbuotojų sveikatos sektoriuje, geriau tvarkosi su pandemija, išsaugoma daugiau gyvybių“, – pažymi Seimo pirmininkės pavaduotojas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

„Ministerijos parengtoje „Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo vizijoje“ numatyta sparčiai mažinti ligoninių lovų skaičių Lietuvoje. Šis mažinimas pateikiamas kaip reikšmingas sveikatos sistemos pagerinimas, kuriam reikia nepagailėti beveik milijardo eurų iš biudžeto“, – sako Seimo sveikatos reikalų komiteto narė socialdemokratė Orinta Leiputė.

Tai kodėl SAM atstovai važinėja po Lietuvą skelbdami ambulatorinių įstaigų ir ligoninių jungimą, lovų skaičiaus rajonų ligoninėse mažinimą?

Ji pastebi, kad ministrei pirmininkei ir toliau kartojant, kad egzistuoja rizika, jog ligoninės nesutalpins visų sunkiai sergančiųjų, minėtoji „Vizija“ jau pristatinėjama Seime, o regionų medikai gąsdinami, kad lovų mažinimas jų ligoninėse – neišvengiamas.

„Ministrei pirmininkei pasakinėja ta pati SAM, kuri rengė ir „Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo viziją“. Numatomam lovų skaičiaus mažinimui įgyvendinti prašoma šimtų milijonų eurų. Akivaizdu, kad SAM vadovybei rūpi ne tiek pacientai, kurie nepateks į perpildytas įstaigas, kiek milijoniniai kontraktai, kuriais džiaugsis savo mažąsias seseris numarinusios didžiosios ligoninės“, – pažymi LSDP Sveikatos komiteto pirmininkas Gediminas Černiauskas.

Jis primena, kad praėjusią žiemą, susirgimų COVID-19 skaičiui bei mirčių nuo pandemijos skaičiui mušant rekordus, rajonų ligoninės padėjo Lietuvos sveikatos sistemai išlikti. Orams atšalus, mirtinai pavojinga infekcija vėl plis, o SAM vėl prašys savivaldybių medikų pagalbos.

„Žiemą medikams dėkojama už suvaldytą pacientų antplūdį, o vasarą pasakoma, jog jie nereikalingi, o jų teikiamos paslaugos – nekokybiškos ir nesaugios. Kas tai, jei ne pažeminimas ir niekinimas?“ – SAM vizija piktinasi O. Leiputė.

Socialdemokratų vertinimu, „Vizija“ orientuota į didžiųjų gydymo įstaigų interesus, o regionų gyventojų ir regioninių gydymo įstaigų poreikiai valdžiai neįdomūs, nors dabartinė Vyriausybė savo programoje įsipareigojo „kurti gyventojams patogią, prieinamą ir kokybišką̨, visoje šalyje paslaugas teikiančią̨, krizėms atsparią sveikatos priežiūros sistemą“.

„Tai kodėl SAM atstovai važinėja po Lietuvą skelbdami ambulatorinių įstaigų ir ligoninių jungimą, lovų skaičiaus rajonų ligoninėse mažinimą? Lietuva jau praranda ir dar praras daug gyvybių dėl chroniško valdančiųjų nejautrumo“, – piktinasi J. Sabatauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Iš juoko apsiverksiu :))))

Iš juoko apsiverksiu :)))) portretas
Socialdemokratai REIŠKIA SUSIRŪPINIMĄ !!!! Ir viskas , ponai populistai ? Jokio REALAUS VEIKSMO ? Paverkėt ant valdančiųjų , bet balsuosite " su rūpesčiu " taip kaip jiems reikia ? " Priklaupę ir bučiuodami rankas " liberkonservynui , nes socdemams kaip ir liberkonservynui reikia Stambulo konvencijos ratifikavimo ? Fui.....POPULISTAI ...jokios naudos iš tokių ...O kur DARBAI Lietuvai , jos žmonėms ?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių