Siūlo naktinę medžioklę su šunimis laikyti žiauriu elgesiu su gyvūnais

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas įregistravo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siekia atšaukti buvusio aplinkos ministro įteisintą naktinę medžioklę su šunimis ir priskirti ją žiauriam elgesiui su gyvūnais.

Seimo narys siūlo medžioklę su šunimis tamsiuoju metu, išskyrus atvejus, kai su šunimis ieškoma sužeisto gyvūno, laikyti žiauriu elgesiu su gyvūnais. Tai reiškia, kad, priėmus siūlomas įstatymo pataisas, tokia medžioklė nebegalėtų būti organizuojama.

„Nors po visuomenės pasipiktinimo, kurį sukėlė skandalingas buvusio aplinkos ministro bandymas keisti medžioklės taisykles, medžioklės su lankais įteisinimo buvo atsisakyta, tačiau kai kurios kitos absurdiškos nuostatos, skatinančios žiaurų elgesį su gyvūnu, išliko. Šiomis taisyklėmis buvo įteisinta naktinė medžioklė su šunimis medžiojant invazinius gyvūnus – ondatras, nutrijas, paprastuosius meškėnus, mangutus, kanadines audines. Šią nuostatą kritikavo ir visuomenininkai, ir nevyriausybinių organizacijų atstovai“, – teigė Seimo narys.

Medžioklės metu paleisti šunys nėra išmokyti pulti tik invazinius gyvūnus. Jie griebia pirmą pasitaikiusį laukinį gyvūną.

Pasak L. Jonausko, prisidengiant invazinių gyvūnų medžiokle, įteisintas brutalus, neetiškas, ir gyvūnams kančias sukeliantis medžioklės būdas.

„Medžioklės metu paleisti šunys nėra išmokyti pulti tik invazinius gyvūnus. Jie griebia pirmą pasitaikiusį laukinį gyvūną. Nakties metu nušauti šunų draskomą miško žvėrį, nesužeidus šuns, yra neįmanoma, todėl žvėris dažniausiai yra pjudomas, kol nusibaigia arba brutaliai uždaužomas kuokomis ar pribaigiamas kitomis priemonėmis. Tokiu būdu žudomas gyvūnas patiria kančias. Nuo sužalojimų, susidūrus su laukiniu gyvūnu, dažnai nukenčia ir medžiokliai šunys. Medžioklė su šunimis naktį atima galimybę laukiniams gyvūnams jaustis saugiai bent tamsiuoju paros metu", – sako L. Jonauskas.

Jo teigimu, toks medžiojimo būdas yra praėjusio amžiaus palikimas, kuris turi likti tik istorijoje, o ne būti praktikuojamas modernioje valstybėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas Lietuvis

Jonas Lietuvis portretas
Vienam galima išgerti ir butelį, dėl ko pasilinksminęs gerai miega.Kitas išgėręs sėda už vairo , muša aplinkinius, tame tarpe ir visus naminius gyvūnus , jei pats laiku negauna į dūdą, ir nenurimsta kol ko nors neiškrečia. Gal ponas Jonauskas uždraustų degtinės ir kitų svaigalų naudojimą. O meškėnai tiktai klausosi ir gėrisi paukščiukais, ateityje pakeis ir liberalizuos Lietuvos miškus ir krūmus.

Tindi rindi

Tindi rindi portretas
Pritariu, nes jau taip nupušęs ar kvailiais apsimetę mūsų medžiotojai, kad net dieną neižlibina, tai ką kalbėti apie naktį. Jie gi ir žmogaus nuo šerno neatskiria, tokie tad medžiotojai. Nemanau, kad LT dar yra garbingų medžiotojų, o brakonieriai brakonieriais ir lieka, jie nėra medžiotojai. Taigi ponai brakonieriai neužsigaukit.

Beprotystėms galo dar nesimato...

Beprotystėms galo dar nesimato... portretas
Lietuvoje šiandien šuva laikomas aukščiau už žmogų... Ar ne paradoksas - žmogus naktį gali medžioti, o šuniui tai "kenkia sveikatai" ir pažeidžiamos jo, kaip šuns teisės...Šiandien ne šuva tarnauja žmogui, dėl ko jis kažkada ir prisijaukino jį, o žmogus turi tarnauti jam...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių