Siūlo atsisakyti judėjimo kontrolės: šis ribojimas – juokingas ir neveikiantis

Opozicinės Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narys Gintautas Paluckas Vyriausybei siūlo atsisakyti sprendimo riboti gyventojų judėjimą tarp savivaldybių.

Pasak Seimo nario G. Palucko, toks Vyriausybės sprendimas, kaip rodo praktika, yra neveiksmingas, gyventojai jį apeina.

„Judėjimo apribojimai yra praradę absoliučiai bet kokią prasmę, nes jų mastas yra per menkas, kad galėtų daryti įtaką užkrato neplitimui. Galų gale, tai sukelia visiškai nereikalingų nepatogumų žmonėms, kurie važiuoja į darbą ar su reikalais. Jei žmonės sustabdomi, jie pateikia krūvą žodinių pasiteisinimų ir priežasčių, kodėl jie keliauja. Tokie ribojimai yra juokingi, nes jų išvengti yra labai lengva“, – sako G. Paluckas.

Socialdemokratų partijos pirmininkas teigia, kad nėra jokių duomenų apie tai, kad mobilumo ribojimai davė kokį nors rezultatą.

„Ši priemonė yra neveiksminga. Policininkai, pasieniečiai ir šauliai, kuriems pavesta visa tai prižiūrėti, gatvėse tiesiog gaudo vėją. Žmonės, jei nori, randa ir pasiteisinimų, pateikia reikiamus dokumentus ir draudimus apeina. Tokie nepamatuoti ir nemotyvuoti sprendimai tik mažina žmonių pilietiškumą ir norą paklusti reikalavimams“, – teigia G. Paluckas.

Ši priemonė yra neveiksminga. Policininkai, pasieniečiai ir šauliai, kuriems pavesta visa tai prižiūrėti, gatvėse tiesiog gaudo vėją.

Valstybės pastangas ir pajėgas, mestas šiam sprendimui įgyvendinti, G. Paluckas siūlo nukreipti kitur.

„Reikia sudaryti sąlygas dirbti smulkiesiems verslininkams, nedidelėms parduotuvėlėms, kirpykloms. Leisti jiems dirbti, bet kontroliuoti. Dabar jiems viskas draudžiama, nes daroma prielaida, kad jie nusižengs, nesilaikys sanitarinių reikalavimų. Visi tie ištekliai, skirti judėjimo kontrolei, gali būti nukreipti priežiūrai, ar jie laikosi visų sanitarinių reikalavimų“, – siūlo G. Paluckas.

Politikas mano, kad toks sprendimas pasiteisintų labiau nei judėjimo ribojimai.

„Nauda būtų keturguba: žmonės nebebūtų erzinami, valstybės ištekliai naudojami racionaliai ir protingai, smulkus verslas galėtų veikti prižiūrimas, o žmonėms būtų suteikiamos paslaugos. Visos nelogiškos ir nepaaiškinamos priemonės, kaip, tarkime, judėjimo ribojimas, duoda atvirkštinį efektą – žmonės vis mažiau nori laikytis karantino sąlygų“, – vertina G. Paluckas.

Kaip ELTA jau skelbė, ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės teigimu, preliminariu vertinimu, mobilumo apribojimai davė labai gerą efektą, tačiau svarbu šias tendencijas išlaikyti ir toliau.

„Preliminariu vertinimu, manau, kad mobilumo apribojimai davė labai gerą efektą, ir dabar būtų labai svarbu to efekto nepamesti, nes yra viena aplinkybė, dėl kurios mes tuo pačiu metu, matydami gerėjančią statistiką, turime pagrindo nerimauti: tai yra nauji viruso štamai, kurie, jei įsisuktų Lietuvoje, yra linkę labai sparčiai plisti ir tada mes nuo gana aukšto nuokalnės taško pradėtume vėl kopti į viršų, ko tikrai norėtume išvengti“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą sakė I. Šimonytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

G

G portretas
Vėl omonas gadins savaidgalį

Kaunas

Kaunas portretas
Prancūzija įveda komendanto valanda o Paluckas siūlo paleisti visiems visur lakstyti? Matyt jo artimoje aplinkoje niekas nesirgo ir nematė kas vyksta su žmogum...ir jo siūlymas atidaryta viską ir kontroliuoti..kaip tai galima pvz sukontroliuoti visas kirpyklas?

Aha nu jo

Aha nu jo portretas
Sventiniu laikotarpiu gal ir turejo naudos, kai visi norejo kartu sventes svest. O dabar? Nebeliko prasmes.... svaistomi biudzeto pinigai (kuriu nera ir vel reiks skolintis), zmogiskieji resursai (policija nusikaltelius turetu gaudyt, o ne stypsot ant kelio)ir sveikata (dabar salta, lengvai persalt galima ir susirgt, kam nuo to geriau?)....
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių