A. Širinskienė: svarbu atskleisti, kiek parlamentarų palaiko M. Majauską

Parlamentinių komitetų pirmininkus skiria ne partijos, bet Seimas, o nepasitikėjimo procedūra objektyviausiai parodytų, ar Mykolas Majauskas gali toliau vadovauti Biudžeto ir finansų komitetui (BFK), sako nepasitikėjimo procedūrą jam inicijavusi opozicijos atstovė Agnė Širinskienė.

„Vis dėlto ne partija, o Seimas deleguoja į konkrečius postus, ir tai, kad partijos organai išreiškė nepasitikėjimą, tikrai nereiškia, kad nepasitikint vienai valdančiajai partijai turėtų nepasitikėti ir kiti, ir reikalauti atsistatydinimo“, – antradienį Seime pristatydama savo iniciatyvą teigė Seimo narė.

Ji surinko per 30 Seimo narių parašų po šia iniciatyva. Seimo narė tvirtino, kad rinkdama juos apie M. Majauską išklausiusi daug gerų atsiliepimų tiek iš valdančiųjų, tiek iš opozicijos atstovų.

A. Širinskienė neslėpė, kad tikrasis jos iniciatyvos tikslas yra ne atstatydinti BFK vadovą, o per slaptą balsavimą atskleisti, kiek parlamentarų palaiko M. Majauską.

„Nepasitikėjimo procedūra, matyt, yra objektyviausias rodiklis, kuris parodys, ar Seime pakanka balsų Seimo narių, kurie mano, kad Mykolas Majauskas negali dirbti, o galbūt daugiau yra tų, kurie mano, kad nutarimas nėra priimtas“, – kalbėjo ji.

Šiuo atveju, kada turime slaptą balsavimą, Seimo narių nuomonės iškreipti neįmanoma.

Valdantieji konservatoriai deklaravo, kad sieks jį atleisti iš BFK pirmininko pareigų, nes šis nepakluso partinei drausmei ir teikė su Vyriausybe nesuderintas iniciatyvas, susijusias su kitų metų biudžetu.

„Šiuo atveju, kada turime slaptą balsavimą, Seimo narių nuomonės iškreipti neįmanoma“, – teigė A. Širinskienė.

Anot jos, matyt, dėl to kai kurios valdančiosios frakcijos ir priėmė sprendimą nedalyvauti balsavime.

M. Majauskas: komitetas dirba sklandžiai

Pats BFK pirmininkas teigė, kad komitetas dirbo ir tebedirba sklandžiai, per dvejus metus jis apsvarstė apie 500 teisės aktų projektų, anot M. Majausko, tai yra vidutiniškai tris kartus daugiau nei bet kuriame kitame komitete, taip pat nagrinėjo per 100 parlamentinės kontrolės klausimų, o dauguma sprendimų priimti bendru sutarimu.

„Kėlėme nepatogius klausimus, ministerijoms nebuvo lengva dalyvauti komiteto posėdžiuose, bet parlamentinės kontrolės klausimas ir neturi būti pasivaikščiojimas parke“, – antradienį Seime teigė M. Majauskas.

Jis tvirtino suprantąs partinės drausmės svarbą, tačiau nesutiko, kad ją pažeidė.

I. Gelūno / BNS nuotr.

„Suprantu, kad iššūkių, su kuriais susiduria Vyriausybė yra daug, mes turime migracijos krizę, energetikos krizę, ekonominę krizę, turime infliaciją, kuri muša rekordus, ir tokiame kontekste tvarkytis yra labai sunku. Todėl drausmė priimant sprendimus yra labai reikalinga“, – teigė M. Majauskas.

Priimant biudžetą pasirodo, ar Vyriausybė turi palaikymą, ir aš balsavau už šį biudžetą ir visus kitus šios Vyriausybės biudžetus ir savo rankomis prisidėjau juos sulipdyti taip, kad jie būtų priimti šiame Seime sklandžiai.

„Suprantu, kodėl partija kėlė reikalavimą dėl drausmės, tačiau norėčiau atkreipti dėmesį, kad drausmė ypač svarbi priimant biudžetą, balsuojant dėl biudžeto. Priimant biudžetą pasirodo, ar Vyriausybė turi palaikymą, ir aš balsavau už šį biudžetą ir visus kitus šios Vyriausybės biudžetus ir savo rankomis prisidėjau juos sulipdyti taip, kad jie būtų priimti šiame Seime sklandžiai“, – tvirtino jis.

Nepritartų naujiems mokesčiams

Ne vienas opozicijos atstovas M. Majausko klausė, kokia tikroji partijos nepasitenkinimo priežastis juo. Pasak „darbiečio“ Andriaus Mazuronio, 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maitinimo paslaugoms, dėl kurio kilo konfliktas tarp M. Majausko ir Vyriausybės, tėra „figos lapelis“ pridengti kitą priežastį.

Jo kolegė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė teiravosi, ar tai nesusiję su Vyriausybės planuojama mokesčių reforma, kuri iki šiol nepateikta Seimui.

„Esamos sudėties BFK tikrai nepritars jokiems naujiems mokesčiams – nepritars nekilnojamojo turto mokesčio didinimui, nepritars automobilių mokesčio įvedimui, nepritars jokiems naujiems visuotiniams mokesčiams, tačiau tai nereiškia, kad nereikia tam tikrų mokestinių pakeitimų (...)“, – antradienį kalbėjo M. Majauskas.

„Valstietis“ Dainius Kepenis teigė, kad M. Majausko persekiojimas yra antikonstitucinis.

„Seimo Konstitucija sako, kad Seimo narys negali būti persekiojimas už savo veiką. Tai, kas vyksta su jumis yra gryniausias persekiojimas už jūsų veiklą“, – sakė jis.

M. Majauskas praėjusią savaitę buvo pašalintas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, nes palaikė su Vyriausybe nederintą siūlymą visiems 2023-iesiems pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo sektoriui. Partijos prezidiumas taip pat yra pasiūlęs frakcijai deleguoti kitą BFK vadovą.

Norint atleisti M. Majauską iš pareigų dėl nepasitikėjimo, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Eik, bukagalvi , knygų skaityti

Eik,  bukagalvi , knygų skaityti  portretas
nes nesupranti kas vyksta seime . Fui....kaip nusibodo kvailiai liberpatryjotai ....bemoksliai ...

toje boboje daugiau š

toje boboje daugiau š portretas
nei jos pačios tūris

ei,Girskiene,kur apie tai kalba

ei,Girskiene,kur apie tai kalba portretas
Karbauskis atleido ne vienąišvijo
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių