A. Širinskienė renka parašus: siūlo pasitikėjimą M. Majausku pasitikrinti Seime

Opozicinės Lietuvos regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė siūlo valdančiųjų konservatorių iš pareigų stumiamam Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovui Mykolui Majauskui pasitikėjimą pasitikrinti Seime.

Parlamentarė parengė nutarimo projektą pagal Seimo statute numatytą nepasitikėjimo procedūrą, kad savo poziciją dėl M. Majausko galimybės eiti pareigas slaptu balsavimu išsakytų visas Seimas.

„Siekdami, kad, patyrus jį delegavusios partijos nepasitikėjimą, BFK pirmininkui M. Majauskui būtų sukurtos prielaidos pasitikrinti pasitikėjimą juo Seime, pareiškiame, kad siūlome Seimui atleisti BKF pirmininką M. Majauską dėl nepasitikėjimo“, – sakoma projekte.

Procedūrai dėl nepasitikėjimo inicijuoti reikia ne mažiau kaip 29 Seimo narių parašų. Pirmasis apie A. Širinskienės iniciatyvą antradienį pranešė naujienų portalas „Delfi“.

A. Širinskienė tikisi juos surinkti per šią savaitę, kad balsavimas dėl nepasitikėjimo būtų surengtas kitą antradienį. Norint iš pareigų atstatydinti Seimo paskirtą pareigūną reikia, kad už nepasitikėjimą balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

„Ne posėdžių savaitė, todėl parašus rinksime ir elektroniniu būdu, aš taip tikiuosi, kad mes per šią savaitę surinksim, o kitą antradienį turėsim pasitikrinimo procedūrą ir sudėsime galutinius taškus“, – antradienį BNS sakė A. Širinskienė.

Iš esmės į tas pareigas jį paskyrė ne konservatorių partijos prezidiumas, bet visas Seimas balsavo, aš tame tarpe, dėl jo paskyrimo.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas partijos valiai palaikyti tik su Vyriausybe suderintus biudžeto siūlymus nepaklususį BFK pirmininką M. Majauską pirmadienį pašalino iš partijos. Taip pat konservatorių prezidiumas frakcijai rekomendavo išrinkti naują BFK vadovą.

A. Širinskienė teigia, kad M. Majauskas į Seimo BFK pirmininkus paskirtas Seimo valia, todėl visas Seimas turėtų pasisakyti, ar jis gali toliau tęsti darbą.

„Yra konservatorių partijos prezidiumo sprendimas, kuris buvo priimtas iš esmės už uždarų durų, nedalyvaujant Seimui, kuris nurodo M. Majauskui trauktis iš užimamų pareigų, bet iš esmės į tas pareigas jį paskyrė ne konservatorių partijos prezidiumas, bet visas Seimas balsavo, aš tame tarpe, dėl jo paskyrimo“, – pabrėžė A. Širinskienė.

Ji sakė savo iniciatyva siekianti dėl nepasitikėjimo sudaryti sąlygas M. Majauskui pasitikrinti pasitikėjimą visame Seime, „o ne kažkur uždarame partijos posėdyje“, ir dėl to galėtų pasisakyti kiekvienas parlamentaras.

„Komitetas, vadovaujamas Majausko, labai sėkmingai dirba, aš jau nekalbu apie tai, kad su peržiūrėtais projektais jie pralenkia net Teisės komitetą, parlamentinė kontrolė puikiai vyksta, ir konsensusas yra, kiek būna pristatytų Seimo tribūnoje klausimų, paprastai jie eina komitete bendru sutarimu. Tai rodo, kad komitetas dirba puikiai, komiteto pirmininkas turi dėti didžiules pastangas tam, kad komitetas vieningai dirbtų“, – kalbėjo parlamentarė.

TS-LKD seniūnė: siekiama įkalti pleištą

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sako, kad balsavimą dėl nepasitikėjimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovu Mykolu Majausku inicijuojanti opozicija „siekia įkalti pleištą“.

„Aš manau, kad siekiama ir pleištą įkalti, parodyti paramą M. Majauskui. Turbūt jo vietoj aš irgi suklusčiau, ar tikrai malonu būti ginamam dalies opozicijos, kuri tikrai nėra nusiteikusi konstruktyviai Vyriausybės atžvilgiu“, – BNS antradienį sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma savo ruožtu teigia, jog opozicija neturėtų nepasitikėjimo procedūros naudoti politiniams žaidimams, o tai savo ruožtu gali paspartinti frakcijos sprendimą dėl M. Majausko narystės joje.

„Politikai turėtų veikti sąžiningai. Jei opozicijos atstovai iš vienos pusės maldauja M. Majauską palikti komiteto pirmininko pareigose atitinkamu pareiškimu, iš kitos pusės renka prašus dėl nepasitikėjimo, aš klausčiau, kokia tuomet iš tiesų opozicijos pozicija?“ – BNS sakė J. Razma.

Taip konservatoriai sureagavo į Lietuvos regionų frakcijos atstovės Agnės Širinskienės siūlymą iš konservatorių partijos Seime pašalintam ir iš pareigų BFK stumiamam M. Majauskui pasitikrinti pasitikėjimą Seime.

Jei opozicija dėl politinių žaidimų vadovaujasi tam tikra procedūra, tai nepriimtina, o mūsų planai dėl to nesikeičia.

Parlamentarė parengė nutarimo projektą pagal Seimo statute numatytą nepasitikėjimo procedūrą, kad savo poziciją dėl M. Majausko galimybės eiti pareigas slaptu balsavimu išsakytų visas Seimas.

Norint iš pareigų atstatydinti Seimo paskirtą pareigūną dėl nepasitikėjimo, reikia, kad už tai per slaptą balsavimą balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Tai apsunkintų konservatorių galimybes atstatydinti M. Majauską iš BFK pirmininkų, lyginant su kitomis Seimo statute numatytomis alternatyvomis priimti tokiam sprendimui. Statutas taip pat numato, kad sprendimas dėl Seimo pareigūnų atleidimo kitais pagrindais priimamas atviru balsavimu paprasta dauguma.

Pasak J. Razmos, opozicijos iniciatyva gali paspartinti konservatorių frakcijos sprendimą dėl M. Majausko ateities joje. Frakcijoje M. Majauską planuota svarstyti kitą savaitę, šią parlamente nevykstant posėdžiams.

„Jei opozicija dėl politinių žaidimų vadovaujasi tam tikra procedūra, tai nepriimtina, o mūsų planai dėl to nesikeičia, frakcija svarstys prezidiumo rekomendacijas ir priims tam tikrus sprendimus. Buvo ketinimai rinktis tik kitą savaitę, bet gali būt, kad opozicijos veiksmai gali paskatinti ir anksčiau susirinkti, aš tokios galimybės neatmesčiau“, – kalbėjo konservatorius.

TS-LKD seniūnė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė sunkiai įsivaizduojanti, kad iš partijos pašalintas Seimo BFK vadovas M. Majauskas galėtų likti frakcijoje.

Pasak konservatorių seniūnės, frakcija aptars M. Majausko situaciją, tačiau, jos vertinimu, į partijos institucijų nurodymus nereaguojantis politikas pats save yra „pasiliuosavęs iš frakcijos“.

„Neabejotinai svarstysime, aš manau, kad frakcija, kuri deleguoja savo narį į BFK vadovo poziciją, jeigu tas žmogus niekaip nereaguoja nei į partijos institutų, nei į frakcijos raginimus trauktis, manau, kad savaime suprantama, kad pats save yra paliuosavęs iš šitos frakcijos“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas pirmadienį nusprendė pašalinti M. Majauską iš partijos dėl to, kad jis nepaisė prezidiumo nurodymo palaikyti tik su Vyriausybe suderintus siūlymus kitų metų biudžetui.

Taip pat konservatorių prezidiumas frakcijai rekomendavo išrinkti naują BFK vadovą.

Priimant kitų metų valstybės biudžetą, M. Majauskas ir kitas konservatorius Mindaugas Skritulskas drauge su Laisvės partijos parlamentarais balsavo už siūlymą, jog 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas maitinimo sektoriui būtų taikomas visus 2023 metus, o ne iki liepos, kaip siūlė Ministrų kabinetas.

Partijos prezidiumas anksčiau buvo įpareigojęs konservatorius neteikti ir nebalsuoti dėl biudžeto iniciatyvų, nesuderintų su Vyriausybe.NAUJAUSI KOMENTARAI

Onė

Onė portretas
Na tikrai širinskienė elgiasi principingai ,šaunuolė

Linksminkimos

Linksminkimos portretas
Linksminkimos, Serialas "Kaip ligonis maniakas Majauskas seimą, vyriausybę ir prezidentūrą iš proto varo"!!!

Padugnei iš „klp“

Padugnei iš „klp“ portretas
Reikėtų pasitikrinti ar pas jį vietoje smegenų dievulis nepripylė skysto kiaulių mėšlo.
VISI KOMENTARAI 51

Galerijos

Daugiau straipsnių