Siekiant atsverti rusišką propagandą, Lietuvos lenkams – Lenkijos TV kanalai

Siekiant atsverti Rusijos televizijos propagandą, lenkų gausiai gyvenamuose Lietuvos pietrytiniuose rajonuose bus pradėti transliuoti Lenkijos televizijos kanalai.

Nuo vasario mėnesio Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių miestų ir rajonų gyventojus turėtų pasiekti „TVP Info“, „Kino Polska International“, „Kino Polska Muzyka International“ transliacijos.

Susisiekimo ministerija penktadienį paskelbė retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu paslaugos konkurso techninę specifikaciją. Patį pirkimą ketinama skelbti rugsėjo pabaigoje, o sutartį su laimėtoju sudaryti gruodį.

Politologas Marijus Antonovič šį sprendimą pavadino žingsniu teisinga kryptimi, didinant alternatyvą Kremliaus žiniasklaidai, bet išsakė abejonių, kad iš informacinių kanalų bus transliuojama tik tvirtai Lenkijos valdančiuosius remianti televizija.

„Lenkiškų televizijų retransliavimas yra reikalingas, nes daliai žmonių padeda palaikyti lenkų kultūrą ir yra alternatyva rusiškai Kremliaus produkcijai, kuri populiari tarp Lietuvos lenkų. Tačiau, manau, kad reikėtų didesnės įvairovės, nes „TVP Info“ dabar labai palaiko valdžią ir Lenkijos valdančiąją partiją“, - BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, Lenkų diskusijų klubo narys.

Televizijos programą „TVP Info“ transliuoja Lenkijos visuomeninis transliuotojas. Lenkijos valdančioji „Įstatymo ir teisingumo“ partija buvo sulaukusi kritikos dėl per didelės transliuotojo kontrolės.

Sutartį su konkurso laimėtoju numatoma pasirašyti 12 mėnesių su galimybę ją pratęsti dar du kartus po 12 mėnesių. Programų retransliavimui ministerija numatė skirti 350 tūkst. eurų.

„Kino Polska International“ ir „Kino Polska Muzyka International“ programas transliuoja Didžiosios Britanijos „Filmbox International“.

Ministerijos paskelbtame konkurse potencialiai gali dalyvauti didžiausi televizijos programų retransliuotojai - valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) bei bendrovė „Telia Lietuva“.

Ši žinia paskelbta artėjant premjero Sauliaus Skvernelio vizitui į Lenkiją. Ministras pirmininkas Varšuvoje lankysis pirmadienį ir antradienį. Diplomatai neabejoja, kad susitikime su Lenkijos valdžios atstovais iškils klausimas ir dėl lenkų tautinės mažumos Lietuvoje padėties.

Lietuvoje gyvena apie 200 tūkst. lenkų tautybės žmonių. Šiuo metu Lietuvoje nemokamai galima matyti tik „TV Polonia“ televizijos programą. 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Butinai! Kitamet, lenkai savo pasuose ne tik Ausros vartus, bet ir Gedimino kalna prades vaiszduoti! ATSVERTI rusiskai propogandai... Tas pats kaip KARAS VARDAN TAIKOS! Debilai! Litwa otczizna moja... :) :) :)

Jawa 350

Jawa 350 portretas
Jankiai turi savo propoganda. Ruskis savo! Bet kokiu pavadinimu pavadinti tuos musu rašytoju vemalus ??? Profesanalumo nulis! Ziniu kaip pas pirmoka! Intelektas mužiko! O dar nori kad juos vadintu žurnalistais analitikais ir politikais Ir kaip žmogau nežiuresi svetimu TV kanalu ??

tam ---,,,to siekiant,,,,

tam  ---,,,to  siekiant,,,,  portretas
na tai ,kad tu ir esi tas Tevynes isdavikas ,-jankisku okupantu pakerksnute.....
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių