Seimui teikiama L. Pernavo kandidatūra į STT vadovus

  • Teksto dydis:

Seimui antradienį bus pateikta buvusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo kandidatūra į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovus.

„Prezidentas mano, kad šis kandidatas geriausiai atitinka jau išsikeltus ir su politinėmis jėgomis aptartus kriterijus, kad tai turi būti stiprus vadovas su jau turima patirtimi vadovavimo institucijai. Tai turi turėti ir antikorupcinės veiklos patirties, tarptautinio bendradarbiavimo patirties ir tiesioginio darbo patirties“, – žurnalistams pirmadienį apie kandidatūrą kalbėjo prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.

„Visus šiuos kriterijus L. Pernavas atitinka. Kažkokių priežasčių, didelių klausimų, kurie nebūtų atsakyti jau ir šios diskusijos, kuri neišvengiamai vyko apie vieną mėnesinį metu apie L. Pernavą kandidatūrą neišgirdome. Tai tikimės Seimo pritarimo pateiktai kandidatūrai“, – pažymėjo jis.

Prezidentas mano, kad šis kandidatas geriausiai atitinka jau išsikeltus ir su politinėmis jėgomis aptartus kriterijus.

Jis tvirtino, jog šią savaitę yra planuojami susitikimai su Seimo frakcijomis.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnus vienijanti federacija kritikuoja L. Pernavą ir ragina nepalaikyti jo kandidatūros Seime, sakydama, kad buvusio policijos generalinio komisaro inicijuota policijos reforma buvo žalinga sistemai, o jo atėjimas vadovauti STT susilpnins ir šią įstaigą.

Lietuvos policijos atašė Jungtinėje Karalystėje pareigas einančio 46-erių L. Pernavo kandidatūrą į šias pareigas siūlo prezidentas Gitanas Nausėda.

L. Pernavas 1999 metais baigė Lietuvos teisės universitetą, 2005 metais – Vilniaus universitetą, kur įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį.

Tarnybą vidaus reikalų sistemoje L. Pernavas pradėjo 1995 metais, vadovaujančias pareigas įvairiuose regioniniuose komisariatuose jis ėjo nuo 1999 metų, o 2014–2019 metais buvo policijos generaliniu komisaru.

Naujas STT vadovas skiriamas šiemet kovą pasibaigus Žydrūno Bartkaus kadencijai, šiuo metu tarnybai laikinai vadovauja Jovitas Raškevičius.

STT vykdo korupcinių nusikaltimų tyrimą, korupcijos prevenciją ir analitinę antikorupcinę žvalgybą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lauris.R

Lauris.R portretas
Koks jis gali būti str vadovų prisivires košes su Požėla

kauniečiai

kauniečiai portretas
Manytume, kad STT vadovu reikėtų kažkokio neutralesnio asmens, o Pernamas labai daug su kuo susijęs, pažinčių pas jį turi būti daug. Nenorės jis gaudyti savo draugų pilicijoje ar prokuratūroje.

Bus

Bus portretas
Ištikimas preziko ir jo padlaižių tarnas, nes iš tokios skylės prasimušęs laikysis nagais ir dantimis, sėkmės tai kontorai sporte ir visame kame
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių