Seimui siūloma priimti rezoliuciją dėl Lietuvos futbolo federacijos

Susirūpinusi dėl padėties Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) įvairioms frakcijoms atstovaujanti Seimo narių grupė siūlo parlamentui priimti rezoliuciją, kurioje būtų rekomenduota Vyriausybei kreiptis į tarptautines futbolo asociacijas (UEFA, FIFA), kad pastarosios atliktų tarptautinius auditus ir ištirtų visų LFF gaunamų finansų naudojimą.

Tokį rezoliucijos projektą įregistravę Seimo nariai ragina Vyriausybę pradėti intensyvų dialogą su tarptautinių futbolo asociacijų valdymo organais siekiant užtikrinti, kad Lietuvos futbolo federacijoje vadovų pareigas eitų nepriekaištingos reputacijos asmenys.

„Lietuvos futbolas glaudžiai susijęs su šalies prestižu, o nusikalstamo pasaulio atstovų dalyvavimas futbolo bendruomenėje formuojant tiek suaugusių, tiek vaikų bei jaunimo futbolo vertybes gali sukelti neigiamas pasekmes šios sporto šakos, organizacijos, bei Lietuvos valstybės reputacijai bei pasitikėjimui ja“, – sakoma rezoliucijos projekte, kurį įregistravo Seimo narys Vytautas Bakas kartu su parlamentarais Virgilijumi Alekna, Arvydu Anušausku, Aušrine Armonaite, Sergejumi Jovaiša, Laurynu Kasčiūnu ir Andriumi Kupčinsku.

Jie kviečia visas Lietuvos futbolo bendruomenės organizacijas, kurioms svarbi demokratinių vertybių apsauga, „apsvarstyti šios sporto šakos ateitį, galimybes iš pagrindų sustiprinti centrinės organizacijos atsparumą nuo asmenų, linkusių į nusikalstamą veiklą, poveikio ir piktnaudžiavimo arba steigti naują Lietuvos futbolo bendruomenės interesams atstovaujančią organizaciją, kuri tinkamai įgyvendintų futbolo bendruomenės iškeltus tikslus ir užtikrintų demokratinių principų apsaugą“.

Didžiausios LFF skaidrumo problemos atsirado dėl nusikalstamo pasaulio atstovų įtakos futbolui, uždaros ir neskaidrios struktūros valdymo.

Rezoliucijos projekte „Dėl Lietuvos futbolo federacijos“ projekte pabrėžiama, kad Lietuva turi gilias futbolo tradicijas. Futbolą Lietuvoje pradėta žaisti daugiau nei prieš šimtą metų.

„Apie rūpinimąsi kiekvienu futbolo bendruomenės nariu, garantuojant futbolo prieinamumą visiems, norintiems atstovauti Lietuvai ir gerinti savo šalies įvaizdį Europoje bei pasaulyje, deklaruoja Lietuvos futbolo federacija (LFF), kuri buvo įkurta siekiant vystyti bei populiarinti futbolą Lietuvoje, tačiau pastaraisiais metais stebima aktyvi nusikalstamo pasaulio atstovų intervencija į šios federacijos valdymą“, – sakoma dokumento projekte.

Jame pažymima, kad Lietuvos futbolo federacija yra savivalda pagrįsta organizacija ir pati turėtų spręsti savo vidinius klausimus, tačiau „pastarųjų metų situacija, kuomet organizacijos rinkimuose nuolat vyksta kova tarp asmenų, kurie siejami su tam tikromis nusikalstamomis grupuotėmis, su asmenimis, siejamais su kitomis nusikalstamomis grupuotėmis, bei tokių asmenų dalyvavimas organizacijos valdyme sukuria grėsmę šios organizacijos skaidriam, atviram bei demokratiškam valdymui bei kelia pagrįstą susirūpinimą dėl šalies įvaizdžio tiek Lietuvoje, tiek ir tarptautinėje futbolo bendruomenėje“,- sakoma rezoliucijos projekte.

Lietuvos futbolo federacija taip pat formuoja vaikų ir jaunimo futbolo kultūrą, tačiau, anot projekto, abejotinos reputacijos asmenų dalyvavimas šiame ugdymo procese sukelia grėsmę vaikų ir jaunimo vertybinės sistemos elementams.

„Didžiausios LFF skaidrumo problemos atsirado dėl nusikalstamo pasaulio atstovų įtakos futbolui, uždaros ir neskaidrios struktūros valdymo. LFF priimami aktualūs futbolo visuomenei sprendimai nėra vieši. Federacija neviešina metinio biudžeto sąmatų ir tai sukelia abejonių apie gautų lėšų panaudojimo tikslus“, – sakoma dokumento projekte.

LFF yra Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) ir Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) narė. Šių organizacijų įstatuose, kaip pažymima rezoliucijos projekte, nurodoma, kad asociacija skatina sąžiningumą, etiką ir sąžiningą žaidimą, siekiant užkirsti kelią visiems metodams ar praktikai, pavyzdžiui, korupcijai, dopingui ar manipuliacijoms rungtynėmis, kurie gali pakenkti rungtynių, varžybų, žaidėjų, pareigūnų ir asociacijų sąžiningumui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Veronika

Veronika portretas
Svinius eina savo tikslo link-naikinti viska,daryti Lietuvoje suirute,juk batkos pasiustas atlikineti darbus.

[Ne]

[Ne] portretas
Amžinąjį atilsį R. Daškevičius buvo LBF Prezidentas ir rėmė Lietuvos boksą. Visi džiaugėsi. O LFF gauna pinigus, tai ir seimūnams neramu, turbūt jiems neatlaužia gabalėlio. Turbūt pasikeitė laikai, o gal dvigubi standartai.!?

Kur buvote visą kadencija?

Kur buvote visą kadencija? portretas
Kai kurie politikai pradeda dirbti tik tris dienis iki rinkimų..
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių