Seimui bus pasiūlyti sprendimai dėl civilinių santykių reglamentavimo

Ketvirtadienį Seimui bus pateiktos dvi alternatyvos dėl artimų žmonių civilinių santykių teisinio reglamentavimo. Dar nepasiekus Seimo plenarinių posėdžių salės siūlomi projektai, kuriuos pristatys du konservatoriai – parlamentarai Jurgita Sejonienė ir Paulius Saudargas, sukėlė audringas diskusijas visuomenėje.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas ir jį lydinčios Civilinio kodekso, Gyventojų registro įstatymo pataisos reglamentuoja civilinės sąjungos įregistravimo, jos galiojimo bei nutraukimo pagrindus ir tvarką, partnerių tarpusavio turtines ir asmenines neturtines teises ir pareigas.

Šiame projekte, kurį pateiks Seimo narė Jurgita Sejonienė, nurodoma, kad civilinės sąjungos santykių teisinis reglamentavimas Lietuvos Respublikoje „grindžiamas monogamijos, civilinės sąjungos savanoriškumo, partnerių tarpusavio lygiateisiškumo ir kitais civilinių santykių teisinio reglamentavimo principais“.

Įstatymo projektas numato, kad „civilinė sąjunga yra dviejų asmenų (partnerių) savanoriškas susitarimas, įregistruotas teisės aktų nustatyta tvarka, kuriuo jie siekia sukurti ir (ar) plėtoti, apsaugoti tarpusavio asmeninius santykius“.

Asmenys, siekiantys laisva valia įregistruoti civilinę sąjungą, turės būti sulaukę pilnametystės, nesiejami giminystės ryšių, nesudarę santuokos tarpusavyje ar su kitais asmenimis, taip pat neįregistravę civilinės sąjungos su kitais asmenimis.

Seimo pirmininko pavaduotojas konservatorius Paulius Saudargas pasiūlys į Civilinį kodeksą  įtraukti „artimo ryšio“ sąvoką.

„Kiekvienas turi teisę, kad būtų gerbiamas jo turimas artimas ryšys su artimaisiais. Artimas ryšys – tai asmens santykis su kitu asmeniu, kylantis iš tvaraus ir pasitikėjimu grįsto asmeninio socialinio ryšio. Artimas ryšys teisines pasekmes sukelia tik įstatymų numatytais atvejais“, – numato naujos siūlomos Civilinio kodekso nuostatos.

Kodekso straipsnyje „asmens teisės į artimą ryšį pripažinimas“ taip pat siūloma numatyti, kad „artimą ryšį savaime turi šeimos nariai bei artimieji giminaičiai“.

Taip pat artimą ryšį, preziumuojama, turi „asmenys, kurie yra sudarę susitarimą dėl bendro gyvenimo, asmenys, kuriuos sieja globos ar rūpybos santykiai arba yra sudarę susitarimą dėl tarpusavio išlaikymo“.

Projektas numato, kad įstatymų nustatytais atvejais kiti asmenys gali būti pripažinti turintys artimą ryšį. Šeimos narius siejantis artimas ryšys yra, pagal siūlomą reglamentavimą, „pirmesnis nei kitais pagrindais atsiradęs ryšys.“

Jeigu projektams po pateikimo pritars Seimas, jie toliau bus svarstomi Seimo komitetuose, o po  to vėl sugrįš į plenarinę salę svarstymui ir priėmimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Vėl tieji lenda . Nereikia nieko keisti .Jei ką rimčiau sumastė tai tą privaloma tiki REFERENDUMŲ spręsti

įstaymai

įstaymai portretas
gerai, bet kodėl nieko nedaroma, kad ištirti šią ligą? mutacija yra pavojinga žmonijai , stebim: živ kur plito pirmiausia -tarp vienalyčių , vėliau narkomanų ir t.t, paskutinis- beždžionių raupai?-tarp matavusių, po to tikėtina persiduos ir kitiems , virusui svarbu patekti į organizmą po to- prisitaiko. Todėl darytina prielaidą , kad mutacija yra virusams terpė pasklisti nepaveikto žmogaus kūne. Todėl kiek tas pats grėblys turi vožti per fizionomiją, kad suprastume su šia liga , kuri sukelia mutacijas, kad individas neskiria savo biologinės lyties yra pakankamai rimta?

By. Rka deėjęs

By. Rka deėjęs portretas
Byyy By DEJAU ant WALDZIOS WALDZIABOBELKU IR PYDERALU SAPALIONIU!!!!! NAXUI JUOS VISUS
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių