Seimo „valstiečiai“ turi klausimų aplinkos ministrui S. Gentvilui

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija piktinasi, jog liberalo aplinkos ministro Simono Gentvilo veiksmai atrodo dviprasmiškai, o jo vieši pasisakymai sudaro vis stipresnį įspūdį, jog ministras atstovauja kažkieno interesams, o ne valstybės interesams.

Todėl LVŽS frakcija teikia S. Gentvilui klausimus, į kuriuos jis privalo atsakyti per 10 dienų. Didžiausia Seime opozicinė frakcija taip pat neatmeta galimybės kreiptis į prezidentą Gitaną Nausėdą, kad šis kuo skubiau įvertintų aplinkos ministro elgesį.

„Ministrui įteikėme 17 klausimų dėl jo veiksmų, kurie, mūsų manymu, yra kontraversiški ir abejotini. Mums nerimą kelia ministro požiūris į priimtų įstatymų įgyvendinimą. Pasigendame ryžtingo noro užtikrinti sklandžią ir nuo interesų grupių įtakos nepriklausomą aplinkos apsaugą, vykdančių valstybės institucijų veiklą. LVŽS frakcija norėtų išgirsti S. Gentvilo poziciją vertinant problemas ir incidentus dėl taršos Kuršių mariose. Mums taip pat didelį nerimą kelia anksčiau viešai skelbta informacija dėl S. Gentvilo bandymų praėjusios kadencijos Seime priimti atitinkamus teisės aktus, palankius įmonei „Grigeo Klaipėda“, užtikrinant, kad minėta įmonė taršos problemas išspręstų be jokių papildomų investicijų ir išlaidų, netgi sutaupant. Už tai būtų sumokėjusi uostamiesčiui priklausanti įmonė "Klaipėdos vandenys", kitaip tariant mokesčių mokėtojai. Tiesa, kaip vertino pati žiniasklaida, įstatymo prastumti nepavyko, o įmonė „Grigeo“ toliau teršė ir taip sutaupydavo šimtus tūkstančių. Šiandien, būdamas aplinkos ministru, S. Gentvilas į savo komandą priima asmenis, kurie prieš tai atstovavo stambiam verslui. Todėl turime pagrįstų abejonių dėl būsimų ministerijos sprendimų bei teisės aktų projektų ir baiminamės, kad teršėjų problemos užguls mokesčių mokėtojų pečius“, – sako LVŽS frakcijos narė Ligita Girskienė, pranešė LVŽS komunikacijos grupė.  

Kaip žinia, praėjusiais metais L. Girskienė buvo viena pagrindinių aktyvisčių, nepabūgusi aiškintis, kas teršia Kuršių marias ir orą Klaipėdoje.

Kreiptis į aplinkos ministrą ir paprašyti atsakyti į klausimus LVŽS frakcijos narius paskatino ir šiomis dienomis aplinkosaugos sistemą drebinantis skandalas, kuomet Aplinkos ministerijos ir jai pavaldaus Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovybės konfliktas atvėrė gilias žaizdas. Šį pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje AAD vadovė Olga Vėbrienė informavo, jog kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl aplinkos ministro S. Gentvilo galimai neteisėtų veiksmų ir patiriamo spaudimo. O. Vėbrienė nurodė, kad jai suteiktas pranešėjo statusas. Pati pareigūnė tikino, kad į Generalinę prokuratūrą ji kreipėsi dėl galimai neteisėto, teisės aktus pažeidžiančio jos tiesioginio vadovo, t.y. aplinkos ministro, elgesio.

Pasak LVŽS frakcijos seniūnės Aušrinės Norkienės, Seimo nariai pateikė ministrui rašytinius klausimus pagal Seimo statuto 212 straipsnį, jie yra oficialiai registruoti Seime posėdžių sekretoriate. Ministras į klausimus privalo atsakyti per 10 dienų. Esant poreikiui, gali būti inicijuojama neeilinė Seimo sesija dėl situacijos aplinkosaugos sistemoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Chyy

Chyy portretas
Jeigu Dėžučių sąjūdis sėkmingai išsisuko nuo teismų ir net masiulis vaikšto laisvas tai čia toki savo klapčiuka pasodint į gerą kėdę yra juokų darbs.

Už medienos

Už medienos portretas
verslo pinigus buvo pasodintas. Pasirašė įsipareigojimus. Kas neaišku?

Lietuva

Lietuva portretas
Kaip tevas!
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių