Seimo vadovė į kritiką dėl „išmestų žmogaus teisių“: ne laikas vaizdingoms kalboms

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad jeigu prezidentas Gitanas Nausėda vetuos pataisas dėl neteisėtų migrantų, ji siūlytų šaukti neeilinę sesiją, nes „situacija esktraordinari ir reikia greitų sprendimų“.

Komentuodama prezidento patarėjo Povilo Mačiulio pareiškimą, kad Seimo priimtomis pataisomis „žmogaus teisės turbūt buvo užmirštos ir išmestos į šiukšlių dėžę“, ji teigė, kad „dabar yra laikas ne vaizdingiems pasisakymams, o ryžtingiems veiksmams“.

„Manau, kad dabar yra laikas ne vaizdingiems pasisakymams, o  ryžtingiems veiksmams, turint galvoje, kad kasnakt Lukašenka permeta į Lietuvą po kelias dešimtis migrantų, kurie yra tapę įrankiu šio diktatoriaus rankose, ir mūsų uždavinys yra apsaugoti Lietuvos žmones, Lietuvos valstybę. Jei viena ar kita klaida būtų padaryta, mes grįšime ir taisysime ją, tą esu pasakius ir prieš Seimo posėdį ir galiu pakartoti šiandien“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, jei šalies vadovas nuspręs vetuoti įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties pataisas, parlamentui reikės apsispręsti, ar šaukti dar vieną neeilinę sesiją.

Jei viena ar kita klaida būtų padaryta, mes grįšime ir taisysime ją, tą esu pasakius ir prieš Seimo posėdį ir galiu pakartoti šiandien.

„Mano supratimu, tai reikėtų daryti, kadangi situacija ekstraordinari ir mums reikia greitų sprendimų, ir tuomet balsuotume dėl veto“, – teigė parlamento pirmininkė.

Prezidentas G. Nausėda antradienį su Seimo pirmininke, vidaus reikalų ministre bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku aptars minimas pataisas žmogaus teisių aspektu prieš spręsdamas, ar jas pasirašyti.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad kritikuojamą nuostatą, kuria migrantams atimtos galimybės skųsti nepalankų sprendimą dėl jų prieglobsčio, galima būtų taisyti, kaip jau buvo pasiūlęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Tačiau balsuodamas per priėmimą Seimas pasirinko Vidaus reikalų ministerijos pirminį variantą be apeliacijos.

„Kai įstatymas buvo svarstomas neeilinės sesijos metu, Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) buvo pakoregavęs įstatymą dėl apeliacijos ir galima būtų tą nuostatą grąžinti, kaip ją buvo suformulavęs TTK, bet turint galvoje, kokioje situacijoje esame šiandieną, kai kasnakt permetami migrantai A. Lukašenkos rankomis į Lietuvą, mes turime numatyti pakankamai greitas procedūras ir, deja, pakankamai griežtas, kitaip galimybių apsiginti nuo šių atakų mes neturėsime“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Seimas dėl migrantų, kertančių šalies sieną iš Baltarusijos, antplūdžio sušauktoje neeillinėje sesijoje praėjusią savaitę nutarė sutrumpinti migrantų prieglobsčio prašymo nagrinėjimo procedūras, apribojo jų teises į sprendimų apskundimą, laisvą judėjimą Lietuvos teritorijoje.

Pataisomis susiaurintos kitos jų teisės, kai šalyje dėl migrantų antplūdžio paskelbta ekstremali situacija.

Žmogaus teises ginančios nevyriausybinės organizacijos pareiškė, kad pataisos iš esmės įteisins žmogaus teisių pažeidimus ir pastatys pažeidžiamus žmones į nesaugią padėtį. Taip pat teisininkai išsakė pastabų dėl galimo pataisų prieštaravimo Konstitucijai, kadangi neliko apeliacijos dėl neigiamo atsakymo į prieglobsčio prašymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

čempionas ,

čempionas , portretas
nieko tokio nieko tokio juk nera, tik liko tas blogas mūsų žmonijos praeities noras būti laisvais juk nuo vienos puses nubėgom viska atkovojom ir litas piniginis pinigas buvo tikro pavydalo grina veislis, ir konstitucija atgavome, ir laisvė tarpe visu europoj, visa žiniai buvome, turėjome rankose tokio lygio pramones gygantus ir atomine elektrine savo milijardus nešė, per metus, ir naftos mažeikiu pramonė sukosi, liaudis darbais apsirupine pilnai buvo, ir žemes ūkio maisto pramone dirbo ir pirkėju netruko, ekonomika sukosi profsajungos dirbo, statybiniu kombinatai dirbo ir gamino kuo tik nebuvo bet matai tiek dėjo cibulinis galimybių dėl antrarūšio fokuso šikna degė vėjas pute iš vakaru ir mūsų liepaitės buvo per minkšto proto, nuvarė tauta komisiniam pirkimui, dabar tie ponai jokiasi iš mūsų iškovotu gėrybiu, juk ne dėl mūsų liko bet dėl buržazijos kurie sugebėjo visus apeiti, o dabar renkame 31 metus ir išsirinkti nemokame, kas kaltas tik mes patys,esam , kaltininkai

manau

manau portretas
Tipiška KG-B istė.

As

As portretas
Jau atsirado rekomendacijos važiuot į Lietuvą nes ten nemokamai dar ir paskiepis
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių