Seimo socialdemokratai: karantinas gali atsisukti kitu lazdos galu

Seimo socialdemokratai reikalauja, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga daugiau nedelstų ir leistų gydymo įstaigoms atlikti planines operacijas.

Pasak jų, karantinas įvestas saugant žmonių sveikatą ir gyvybes nuo koronaviruso, dabar jau gali atsisukti kitu lazdos galu ir pridaryti daugiau žalos gyventojų sveikatai, jeigu ir toliau nebus atliekamos planinės operacijos.

Ypač nukenčia kardiologinėmis ir onkologinėmis ligomis sergantys, kuriems keliems mėnesiams nukeliamos operacijos gali tapti nuosprendžiu prarasti paskutines galimybes įveikti ligą.

„Ir iš gyventojų, ir iš medikų girdime nusiskundimus, kad yra prasidėję mūsų žmonių sveikatą pažeidžiantys negrįžtami procesai. Ypač nukenčia kardiologinėmis ir onkologinėmis ligomis sergantys, kuriems keliems mėnesiams nukeliamos operacijos gali tapti nuosprendžiu prarasti paskutines galimybes įveikti ligą. Uždelstas gydymas ir operacijos mūsų sveikatos sistemą įvarys į krizę, kurią išspręsti reikės labai didelių finansinių ir specialistų darbo resursų, o Lietuva jų turi ribotai. Toliau delsti neįmanoma, ministras A. Veryga turi atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje sergama ne vien COVID-19, jis turi prisiminti ir kitus 99 procentus įvairiomis ligomis sergančių ir gydymo laukiančių žmonių ir tai, kad Lietuvoje dažniausiai sergama bei mirštama nuo širdies ir kraujagyslių ligų“, – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai ragina sveikatos apsaugos ministrą taip pat pasirūpinti, kad gydymo įstaigos kuo skubiau imtųsi teikti visas sveikatos paslaugas, kurias jau keli mėnesiai bandoma kompensuoti konsultacijomis telefonu.

„Tikrai neįmanoma visų ligų diagnozuoti ir gydyti telefonu tokį ilgą laiką, vis daugėja žmonių, kurie kenčia dėl įvairiausių susirgimų, negauna gydymo, niekas neskaičiuoja, kiek per tą laikotarpį žmonių galėjo prarasti sveikatą ar gyvybes dėl negautų gydymo paslaugų, kiek ligų dėl uždelsimo tapo nepagydomomis“, – sako Seimo narys socialdemokratas Julius Sabatauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aja

Aja portretas
Veryga ieis i istorija kaip ministras kuris sunaikino medicinos sistema Lietuvoje.Kuri kiekviena diena zmones keikia. Ir kaip ministras kuri ,reikia teisti.

ona

ona portretas
kada gi pasibaigs to verygos savivale, letinemis ligomis sergancius iki galo pribaigs kol sulauksime nauju rinkimu, manau, kad zmones jau suprato koki genocida vykdo ta valdzia su veryga priesaky

nejaugi niekas nesugeba

nejaugi niekas nesugeba portretas
šitiems mėšlapiziams uždėti apynasrį?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių