Seimo pirmininkė apie M. Drobiazko ir P. Vanago pasirodymą Sočyje: tam nėra pateisinimo

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad nėra pateisinimo ledo šokėjų Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago pasirodymui Sočyje ir pritartų, jog iš jų būti atimti apdovanojimai.

Parlamento vadovė taip pat įsitikinusi, kad reaguodami parlamentarai artimiausiu metu registruos pataisas, kurios tokiais atvejais spręstų dėl pilietybės atėmimo, tik tikisi, kad tai bus platesnis reglamentavimas, o ne orientuotas į vieną konkretų atvejį.

„Aš negaliu pateisinti tokio sprendimo, manau, jam nėra pateisinimo, moraliai jo neįmanoma nei suprasti, nei kitaip racionalizuoti. Manau, kad klausimas dėl valstybinio apdovanojimo, kai sportininkai pasirodo renginyje ir gauna apmokėjimą iš Rusijos biudžeto, jis tampa pakankamai aiškus. Deja, reikia apgailestauti, bet kai kurie veiksmai nubraukia praeities pasiekimus“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Šiandien, kai greitai pusmetį kasdien vyksta karas Ukrainoje, Rusijos kruvina agresija, kalbėti apie tai, kad pramogos ar sportas yra atskiri nuo politikos, yra neteisinga ir tiesiog ciniška. Mes žinome, kaip Rusija naudoja kiekvieną pasirodymą, kiekvieną medalį, kiekvieną sportinę pergalę savo propagandos naudai. Tapti tokios propagandos aktyviais dalyviais yra visiškai nepateisinama“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Kai kurie veiksmai nubraukia praeities pasiekimus.

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad šiuo metu nėra teisinęs galimybės atimti iš M. Drobiazko jai suteiktos Lietuvos pilietybės, bet ji neabejojo, kad Seime artimiausiu metu bus registruotos tokios iniciatyvos.

„Kai yra klausimas dėl pilietybės atėmimo, šiandien mes neturime tokios įstatyminės bazės. Aš esu įsitikinusi, kad artimiausiu metu bus tokios iniciatyvos, ir mano noras būtų tik toks – tikiuosi, kad tai nebus vien į šią konkrečią situaciją orientuotas įstatymas, bet kad mes numatysime, kaip reikėtų elgtis tokiais atvejais, kokie turėtų būti kriterijai pilietybės atėmimo. Negalime atmesti, kad bus atvejų, kai reikės svarstyti ir tokius sprendimus“, – sakė parlamento vadovė.

Prezidentūra BNS yra patvirtinusi, kad spręs dėl ledo šokėjams M. Drobiazko ir P. Vanagui įteiktų Lietuvos valstybės apdovanojimų, jei šie dalyvaus pasirodyme Rusijos mieste Sočyje.

„Jei minėti buvę Lietuvos sportininkai, Gedimino ordino kavalieriai, iš tikrųjų dalyvaus komerciniame renginyje Rusijoje, kuri jau šeštą mėnesį tęsia žiaurų naikinimo karą prieš Ukrainą, atsiras pagrindas svarstyti, ar jų veikla nežemina apdovanotųjų Lietuvos Respublikos ordinu vardo“, – BNS pirmadienį sakė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

M. Drobiazko ir P. Vanagas 2000 metais yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais. Pagal įstatymą, valstybės apdovanojimai gali būti atimti, jeigu apdovanotųjų veika žemina apdovanotojo vardą.

Praėjusią savaitę Lietuvoje rezonansą sukėlė buvusios rusų ledo šokėjos Tatjanos Navkos pranešimas socialiniuose tinkluose, kad rugpjūčio 9 dieną Sočio arenoje bus rodomas jos projektas „Gulbių ežeras“, ir jame, be kitų, dalyvaus P. Vanagas ir M. Drobiazko.

T. Navka yra Rusijos prezidento atstovo Dmitrijaus Peskovo žmona.

M. Drobiazko ir P. Vanagas gyvena Rusijoje, vasario pabaigoje pradėjusiai invaziją į Ukrainą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vai vai

Vai vai portretas
Nustatyta. Zelenskus korumpuotas. Žydpalaikių aferoms galas. UK nusikratė parazituojančio kailio Boriso. Ukraina greitai atsibus. Uždarys Zelenskį išprotėjusi į narvą kartu su prostitute jo žmona ir išsigimusiai vaikais. JAV žydpalaikiai praloš. Juos pribaigs jų pačių išsigimimas. Tai viso labo šiukšlės, ne žmonės.

vladas lukosevicius

vladas lukosevicius portretas
DĖL Karbauskio Gretutės buvo didelis skandalas seime , moterį privertė atsisakyti mandato ... Lanzbergistai rėkė kur Karbauskio ,,,ETIKO-MORALE,,, O kur dabar viso seimo ,,,ETIKO-MORALE,,, ?... Žydų Š*liuxa Čmilytė nuo paauglystės lindo pas pedofilus į lovą , o dabar vadovauja LR seimui , o jos senelis su NKVD tanku atvažiavo į Lietuvą ... KGB- isto dukrelė vadovauja seimui , ji visada elgėsi kaip PRO*STIT*UTĖ ir lindo į lovą pas žydus pedofilus …. AR PAPASAKOS ČMILYTE ,,, Kaip būdama nepilnametė išskyrė Latvijos didmeistrio Aleksejaus Širovo šeimą kuris turėjo vesti Lenkę su jo vaiku ? O kelių metų pati ji pastojo ? ..... O ką darydavo per čempionatus, apie šitas viešas paslaptis žino visi.... Ko norėt iš tokios kuri lindo į lovą , dėl sportinės karjeros ir kad pakliūti į Latvijos universitetą ....

Cia rasantiems

Cia rasantiems portretas
apie KGB,siulyciau prisiminti ir kitu okupantu spectarnybas! Buvo juk vokieciu,lenku okupacijos - kodel ju archyvu nenorite viesinti!?
VISI KOMENTARAI 21

Galerijos

Daugiau straipsnių