Seimo opozicija planuoja posėdžiauti atskirai, rengia savo darbotvarkę

Seimo opozicija antradienį planuoja tęsti boikotą – jie ketina dirbti istorinėje Kovo 11-osios salėje ir svarstyti savo darbotvarkę.

„Preliminarus planas – dalyvaujame iškilmingame posėdyje, o paskui išeiname į Kovo 11-osios salę“, – pirmadienį BNS sakė Seimo vicepirmininkas „valstietis“ Jonas Jarutis.

„Kol vyks derybos, kol sutarsime, kaip pagerinti mūsų bendrą darbą, toks yra mūsų nutarimas“, – teigė jis.

J. Jarutis yra atsakingas už opozicinės darbotvarkės sudarymą.

Pasak parlamentaro, jų posėdis turės labiau simbolinę prasmę, jame apsvarstyti klausimai nebus laikomi oficialiosios teisėkūros dalimi.

Opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas BNS patvirtino, kad antradienį ketinama darbą tęsti atskirai nuo valdančiųjų.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paprašė opozicinių frakcijų iki antradienio deleguoti savo atstovus į vadinamąją dialogo grupę. Ši ieškos sutarimo, kad opozicija grįžtų dirbti į plenarinius, komitetų, komisijos posėdžius.

Konfliktas tarp valdančiųjų ir opozicijos kilo po to, kai Seimas praėjusį antradienį svarstė opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui. Tuomet likus balsavimui, ar pritarti ministro atsakymams į klausimus, opozicijos iniciatyva padaryta pertrauka iki kito posėdžio, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą per balsavimą ketvirtadienį.

Valdantieji, reaguodami į tai, trečiadienio rytą sušaukė nenumatytą posėdį ir pritarė Kęstučio Navicko atsakymams. Protestuodama opozicija jau trečiadienį nedalyvavo Seimo posėdyje ir ketvirtadienį susirinko posėdžiauti alternatyviai.

Seimo pirmininkei V. Čmilytei-Nielsen opozicijos atstovai vėliau įteikė reikalavimų sąrašą ir teigia, jog į juos neatsižvelgus, Seimo posėdžius gali boikotuoti iki rudens sesijos rugsėjo 10 dieną.

Šiame sąraše – reikalavimas spręsti dėl žemės ūkio ministro atstatydinimo, V. Čmilytei-Nielsen pasitikrinti pasitikėjimą Seime, šią sesiją svarstyti tik su ekonominėmis ir socialinėmis problemomis susijusius klausimus, stabdant nesutarimus keliančius projektus dėl civilinės sąjungos, valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui ir kitus.

Seimo darbą boikotuoja penkių frakcijų – Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos regionų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ – bei Mišrios Seimo narių grupės nariai. Iš viso – 67 parlamentarai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Idomu,

Idomu, portretas
ar atskyre lankytojus nuo zveriu,ar atvirksciai?

Tai yra dirbtinai

Tai yra dirbtinai portretas
keliama destrukcija seimo institucijoje ir sąmoningai kenkiama valstybei.Suknista ššunauja ir jos buldogasnukiai atamanai.

linkime OPOZICIJAI vienybės ir i š t v e r m ė s

linkime OPOZICIJAI vienybės ir i š t v e r m ė s portretas
s a u g a n t Lietuvos GYVENTOJUS , nuo konservatliberalų CHUNTOS a l i n a n č i ų veiksmų.-- Apie 20 % siekianti INFLIACIJA Lietuvoje, rodo, jog valdančioji CHUNTA n u s i k a l s t a m a i naudoja fin. IŠTEKLIUS,sparčiai ž l u g d o žmonių gyvenimą , didindama gyventojų SUSIPRIEŠINIMĄ, neapykantą vieni kitiems,pagrįstai kyla pavojus VALSTYBĖS saugumui.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių