Seimo nariai A. Lukašenkos pareiškimą vadina tik gąsdinimu

Po Aliaksandro Lukašenkos pareiškimų esą Baltarusija uždaro savo vakarinę sieną su Lietuva ir Lenkija, savo nuomone apie tai pasidalino ir užsienio politikos srityje dirbantys Seimo nariai.

Seimo Europos reikalų komiteto (ERK) pirmininkas Gediminas Kirkilas tikina, kad tokie autoritarinio tariamo Baltarusijos prezidento pasisakymai yra melas.

„Čia yra eiliniai visiškai neadekvatūs gąsdinimai, kurie tik didina įtampą. Jeigu dar uždarytų sieną, tai nutrauktų (prekių – ELTA) tiekimą ir patys sau. Taigi čia yra nerealu – tiesiog diktatorius sutrikęs ir paisto niekus“, – Eltai sakė G. Kirkilas.

Jo teigimu, Baltarusijai nėra jokių priežasčių, kodėl reikėtų užsidaryti nuo Europos. Kartu jis patikino, kad gyventojams nerimauti nėra ko.

„Tikrai nėra jokio pagrindo nerimauti, dar kurį laiką tokios politinės įtampos bus, kol pasikeis situacija Baltarusijoje, bet realaus pagrindo nerimui tikrai nėra“, – teigė ERK pirmininkas.

Tuo metu Užsienio reikalų komiteto (URK) narys Žygimantas Pavilionis situaciją vertino kiek atsargiau, nors ir pripažino, kad tokiuose A. Lukašenkos žodžiuose tikriausiai yra „nemažai melo ir gąsdinimų“. Vis dėlto, jo teigimu, situaciją nuolat stebėti būtina.

Čia yra eiliniai visiškai neadekvatūs gąsdinimai, kurie tik didina įtampą.

„Niekas nežino, kas ten buvo su Putinu sutarta už uždarų durų. (...) Tai gali būti de facto aneksija ir galbūt tai yra pirmi požymiai tos aneksijos, kuri pradedama vykdyti. Labai tikimės, kad į tai bus atkreiptas dėmesys ES užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame dalyvaus ir baltarusių išrinkta prezidentė Sviatlana Cichanouskaja“, – sakė politikas.

Parlamentaro nuomone, ES turi reaguoti į vykdomus nusikaltimus prieš taikius protestuotojus – turi įtraukti į sankcijų sąrašą A. Lukašenkos pavardę, pareikalauti Rusijos atsakomybės už pasikėsinimą cheminiu ginklu nužudyti Kremliaus opozicijos atstovą Aleksejų Navalną ir suformuoti bendrą tvirtą poziciją dėl naujų rinkimų Baltarusijoje.  

„Tik po jų baltarusių tauta gali pati apsispręsti, ką ji daro su savo sienomis, su įvairiomis sąjungomis. Lukašenka taip elgdamasis neturi jokios atramos savo visuomenėje, jokio tautos mandato. Tai dar kartą parodo, kad jis yra neligitimus prezidentas, kuris imasi neteisėtų veiksmų savo šalį parduodant Rusijai“, – teigė Ž. Pavilionis.

Paklaustas, ar vis dėlto yra tikimybės, kad A. Lukašenka galėtų įgyvendinti tokį pareiškimą, Ž. Pavilionis atsakė teigiamai.

„Manau, kad viskas yra realu toje erdvėje, žinant, kad už to slypi Putinas. Kažkada sakė visi, jog nerealu, kad jis okupuos Sakartvelą ar kad įsiverš į Ukrainą. Kai kas vis dar netiki, kad jis vykdo hibridinę Baltarusijos aneksiją. Manau, kad tokie dalykai yra labai svarbūs kaip pareiškimai, pažadinantys Vakarų visuomenę“, – kalbėjo politikas.

Tai dar kartą parodo, kad jis yra neligitimus prezidentas, kuris imasi neteisėtų veiksmų savo šalį parduodant Rusijai.

ELTA primena, kad A. Lukašenka nurodė uždaryti vakarinę sieną su ES šalimis Lietuva ir Lenkija. Tai jis pareiškė ketvirtadienio vakarą Minske, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Belta“. Be to, sustiprinta apsauga pasienyje su Ukraina.

Vertindami tokį A. Lukašenkos pareiškimą susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ir vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė Eltą informavo, kad pasienyje judėjimas vyksta įprastai, duomenų apie kitokius veiksmus esą nėra gauta.

Tai patvirtino ir premjeras Saulius Skvernelis, kuris teigė, kad kol kas nėra jokio Baltarusijos sprendimo, tačiau, jei toks būtų, Lietuvos verslui reikšmingo smūgio tai nesuduotų, nes jis yra diversifikavęs rizikas.

Tuo tarpu prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė tokią A. Lukašenkos poziciją vertinąs kaip provokaciją bei teigė, kad kai kurių šalių valdžia pamiršta, jog sienas galima uždaryti iš abiejų pusiųNAUJAUSI KOMENTARAI

kisia

kisia portretas
Aiskiai lukasui truksta smegenu iki tikro lyderio,bet jis nera antiek isrankus ir kvailas,kad sau kilpa uzdetu ant kaklo.1.5 milijardu,tai grazinti Putinui skolas,o uz ka gyvensi,vienomis bulbamis nevilioja,babkes juk reikia uzdirbti,pas mus muzikantai sitaip gali mastyti,lai sunauja nors ir dvesta.

pleptologas

pleptologas portretas
Luka turetu labiau saugoti savo perdaka nuo vyr seses rusijos,kai tik nusigres,taip ir chana bus.Liliputinas graziai sugavo si dydi vada?Apalietuose nieko nesuprantu,kuo durnesnis tuo labiau apsikarstes.Tai ta salis,kuri isnyks,kaip suvereni.

Kazys

Kazys portretas
Praleido progą patylėti, jei visgi uždarys sieną, tai prie to ženkliai bus prisidėjęs senas bebras kirkilas ir ko... Penkta kolona.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių