Seimo maištininkai kuria naują socialdemokratų partiją

Iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prieš kelias savaites pasitraukę parlamentarai su ekspremjeru Gediminu Kirkilu ir eksministru Juozu Bernatoniu priešaky paskelbė buriantys ir kviečiantys buvusius bendražygius jungtis į naują socialdemokratinę partiją.

Tačiau ekspremjeras Algirdas Butkevičius teigia apie naują kuriamą partiją žinąs nedaug, su juo apie tai esą niekas nekalbėjęs.

„Mes privalome išsaugoti Lietuvoje socialdemokratines vertybes, vardan žmonių gerovės apginti kairiąją valdančiąją koaliciją. Bičiuliai skyriuose dėl nusivylimo ar nepagrįsto ignoravimo paliekantys Socialdemokratų partiją negali būti išstumti iš politinio Lietuvos gyvenimo. Mes negalime likti abejingi bičiulių raginimams išsaugoti politinę organizaciją su klasikinėmis socialdemokratinėmis idėjomis. Mes tikimės jūsų tvirto palaikymo ne tik žodžiais, bet ir darbais, todėl kviečiame jungtis į naują socialdemokratinę partiją“, – rašoma aštuonių Seimo Socialdemokratų darbo frakcijos narių kreipimesi, kurį gavo BNS.

Pareiškimas išplatintas parlamentarų G. Kirkilo, A. Butkevičiaus, Andriaus Palionio, Irenos Šiaulienės, Juozo Bernatonio, Rimantės Šalaševičiūtės, Rimanto Sinkevičiaus ir Artūro Skardžiaus vardu.

Šie buvę įtakingi LSDP senbuviai prieš kelias savaites pasitraukė iš LSDP, nelaukdami galimo pašalinimo iš partijos už tai, kad nepakluso partijos tarybos sprendimui trauktis į opoziciją.

Minėti parlamentarai Seime yra pasirašę frakcijų koaliciją su valdančiaisiais „valstiečiais“.

G. Kirkilas parašus tikisi surinkti per mėnesį

G. Kirkilas BNS penktadienį sakė, kad nauja partija vadinsis taip pat, kaip ir frakcija Seime – Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

Šios partijos pavadinimo trumpinys bus toks pats, kaip ir Gintauto Palucko vadovaujamų socialdemokratų – LSDP.

Naujasis partijos pavadinimas jau registruotas Registrų centre. Anot G. Kirkilo, tikimasi, kad reikiamus 2 tūkst. steigėjų parašų pavyks surinkti per mėnesį.

Prie pareiškimo apie naujos partijos kūrimą prisidėjusi R. Šalaševičiūtė BNS teigė, kad partijos pavadinimas registruotas prieš porą savaičių, o idėja kurti naują partiją kilo nusprendus pasitraukti iš G. Palucko vadovaujamų socialdemokratų.

Pasak jos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos suvažiavimas turėtų įvykti dar šiemet.

„Mes buvome, esame ir būsime ištikimi socialdemokratijai. (...) Ieškoti narių, manau, mums labai nereikės (stengtis – BNS), nes dalis buvusių partijos bičiulių mus palaiko“, – BNS sakė R. Šalaševičiūtė.

Politikų pareiškime nurodoma, kad pastaruoju metu iš motininės LSDP pasitraukusieji sulaukė „ganėtinai daug bičiulių skambučių, elektroninių ir paprastų laiškų, kurie kupini mūsų palaikymo ir supratimo, o kartu ir nerimo dėl padėties Socialdemokratų partijoje bei pareiškimų dėl išėjimo iš partijos“.

R. Sinkevičius BNS sakė palaikantis iniciatyvą steigti naują partiją, nes matantis „nišą kairiajai partijai Lietuvoje“.

Anot parlamentaro, šiuo metu Lietuvoje nėra partijos, orientuotos į „skandinaviškąjį socialdemokratijos modelį“. Kalbėdamas apie paliktą Socialdemokratų partiją jis sakė, kad ši partija yra „kairioji, bet pagal manifestą ji toli gražu neatitinka skandinaviškos socialdemokratijos modelio“.

A. Butkevičius: jokio parašo nedėjau

Tuo metu A. Butkevičius BNS penktadienį teigė apie naują partiją žinantis mažai.

„Ne į mane kreipkitės šitu klausimu. Jokio parašo nepadėjau, tik mačiau, kad kažkas įtraukė mane, bet niekas su manimi nekalbėjo“, – sakė politikas.

Jokio parašo nepadėjau, tik mačiau, kad kažkas įtraukė mane, bet niekas su manimi nekalbėjo.

Jis tvirtino dar nesąs apsisprendęs, ar iš tikrųjų dalyvaus kuriant naują partiją.

A. Skardžius savo ruožtu BNS sakė negalįs nei patvirtinti, nei paneigti, kad dalyvaus kuriant naują partiją.

„Pagal mane, turbūt ankstyva bėgti prieš traukinį, bet galbūt ta partija ir bus“, – sakė parlamentaras.

Klausiamas, ar pasirašė kreipimąsi dėl naujos partijos steigimą, jis atsakė: „Jei man parodytumėte, aš pasakyčiau, ar tai mano parašas, ar ne“.

Iš G. Palucko vadovaujamų socialdemokratų išmestas parlamentaras Antanas Vinkus BNS nurodė nestosiantis į frakcijos kolegų Seime kuriamą partiją.

„Aš susilaikau nuo šito, nes buvau išmestas iš partijos ir nesu pasiruošęs eiti į naują“, – teigė A. Vinkus.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kūrėjai teigia, kad valstybės interesai ir Lietuvos žmonių lūkesčiai jiems yra svarbesni už nesąžiningų buvusios partijos vadovų jiems inspiruotus kaltinimus.

Anot pareiškimo autorių, pasinaudodami demokratinėmis tradicijomis vadovavimą partijai perėmė asmenys, siekiantys ją panaudoti asmeniniams interesams patenkinti.

„Be diskusijų partijoje paskelbtas radikaliai kairuoliškas manifestas ne tik neatnaujina partijos, bet bando jai primesti su europine socialdemokratija nieko bendro neturinčias XIX šimtmečio idėjas. Griaunama kairiojo centro koalicija su „valstiečiais“, kad būtų nutiesta žalia gatvė dešiniesiems (konservatoriams) perimti valstybės valdymą. Mes tam nepritariame, todėl visais būdais buvome išstumti iš partijos“, – teigia parlamentarai.

Anot jų, šią „socialdemokratų ateities partiją kurs jauniems žmonėms, pasirengusiems moderniais būdais išsaugoti socialdemokratines vertybes, kad Lietuvoje būtų daugiau socialinio teisingumo ir solidarumo“.

„Ir tai nebus kairiųjų politinių jėgų skaldymas. Atvirkščiai, sieksime tikrosios socialdemokratijos atgimimo, kuris taps nauju mūsų susitelkimo branduoliu. Tiesa ir bičiulystė visada nugali“, – teigiama pareiškime.

Prieš kelias savaites pasitraukdami iš LSDP vadinamieji maištininkai tikino neketiną skaldyti partijos, kurti naujų darinių ir taip kenkti partijai, kurią patys kūrė. Jie taip pat nurodė besitikį grįžti į partijos gretas po dviejų metų.

G. Paluckas nebijo LSDP skilimo

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas, reaguodamas į iš partijos pasitraukusių parlamentarų sprendimą kurti naują politinę organizaciją, sako nesibaiminantis LSDP skilimo.

Jis teigė, kad LSDP niekaip nevertina naujojo darinio, nes tai yra politinė jėga, „kuri įsivaizduoja, kad prisidengus socialdemokratų pavadinimu sugebės iš Socialdemokratų partijos pritraukti ir suklaidinti dalį visuomenės palaikymo“.

„Bet aš stipriai abejoju tokia sėkme. Žmonės turi teisę burtis į politines organizacijas ir partijas. Ir jei pavyks suburti 2 tūkstančius narių, tai tokia partija, matyt, bus įsteigta. Bet jos vertę ir svorį patikrins rinkėjai. O dėl partijos skilimo, išsivaikščiojimo aš esu ramus. Taigi, matyt, jiems teks pasiieškoti didžiosios dalies narių vis dėlto už Socialdemokratų partijos ribų“, – BNS sakė G. Paluckas.

LSDP yra deklaravusi, kad turi daugiau kaip 19 tūkst. narių.


Šiame straipsnyje: socialdemokrataipartijaSeimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi,

Taigi, portretas
Taigi, i ta nauja partija suejo seni komuniagos is Komunistu partijos, tik vienas Butkevicius is senuju Socialdemokratu. Ka jis ten veikia su tais komunistais? Berods jis vienintelis paske, jog jo paraso ten nera...

Aš portretas
Tegul kuria partiją ti degu nejuodina tikro socialdemokratijos vardo, atskilėliai niekada nebuvo scialdemokratais, tai stambaus kapitalo padlaižiai, jie sugebėjo ti vinur atimti kelis eurus iš biednų, kitur pridėti, o turtuolių nejudino, kaip dabar daro valstiečiai. Tikėkim, kad Paluckas išgrynins ir tikrai atsikurs tikra socialdemokratų partija. Turtuoliai sunerimę, kad taip neįvyktų, todėl visai juodys juos.

kokią naują?

kokią naują? portretas
tai buvo yra ir bus SENA SENŲ KOMUNIAGŲ PARCIJA ( SSKP)
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių