„Šiuo metu analizuojame šią situaciją ir imsimės priemonių“, – naujienų portalui „Delfi“ trečiadienį nurodė Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.
Apie dingusius parašus pranešė juos renkanti parlamentarė Agnė Širinskienė.
„Parašai šiandien (trečiadienį) ryte jau buvo surinkti, rinkimą dar buvome palikę iki popietės, nes taip buvo sutarta, jeigu kažkas nespėja. Šiandien po pietų mano padėjėja iš dokumentų skyriaus buvo informuota, kad neva vienas Seimo narys netyčia kažką paspaudė ir sugebėjo ištrinti visų kitų Seimo narių parašus. Man sunkiai suvokiama, kaip galima atšaukti visų kitų Seimo narių parašus, kurie yra mobilūs, pasirašyti per Smart-ID“, – portalui sakė Seimo narė.
Šiuo metu analizuojame šią situaciją ir imsimės priemonių.
„Kitas dalykas, tokių istorijų dar neteko girdėti, tai pirma situacija, kada tokiam karštam klausime mes turime tokį parašų ištrynimą. Aš jau pradedu galvoti, ar tai nėra noras iš tiesų apsunkinti parašų rinkimą ir procedūrą, kurios valdantieji ganėtinai bijo“, – pridūrė ji.
BNS primena, kad nepasitikėjimo M. Majausku procedūrą inicijavusi A. Širinskienė teigia, kad parlamentaras į BFK pirmininkus paskirtas Seimo valia, todėl visas Seimas ir turėtų pasisakyti, ar jis gali toliau tęsti darbą.
Norint iš pareigų atstatydinti Seimo paskirtą pareigūną dėl nepasitikėjimo, reikia, kad už tai per slaptą balsavimą balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
Šiai procedūrai inicijuoti reikalingi mažiausiai 29 Seimo narių parašai.
Tokia procedūra apsunkintų konservatorių galimybes atstatydinti M. Majauską iš BFK pirmininkų, lyginant su kitomis Seimo statute numatytomis alternatyvomis priimti tokiam sprendimui.
M. Majauskas šią savaitę buvo pašalintas iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos, nes palaikė su Vyriausybe nederintą siūlymą visiems 2023-iesiems pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo sektoriui.
Šios partijos frakcija Seime dėl M. Majausko ateities joje turėtų apsispręsti vėliau.
Naujausi komentarai