Quantcast

Iš Seimo etikos komisijos sargų siūloma išbraukti S. Jovaišą ir A. Matulą

Seimo narė Agnė Širinskienė siūlo iš parlamentinės Etikos ir procedūrų komisijos narių išbraukti akcijos „Skaidrinam“ metu pagarsėjusius, daug kompiuterinės technikos ir telefonų už parlamentinei veiklai skirtas lėšas įsigijusius konservatorius Sergejų Jovaišą ir Antaną Matulą.

Vietoj jų parlamentarė siūlo į šios komisijos sudėtį įtraukti kitus Seimo mažumai priklausančių parlamentarų pasiūlytus TS-LKD frakcijos narius.

A. Širinskienė  įregistravo tokį pasiūlymą Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo Jurgio Razmos įregistruotam nutarimo projektui dėl Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo. Jame siūloma į komisijos sudėtį įtraukti Seimo opozicinių frakcijų pasiūlytą Laisvės frakcijos narį Artūrą Žukauską.

Kaip pastebi A. Širinskienė, dėl parlamentarų S. Jovaišos ir A. Matulo pirkinių tikslingumo, atsakingo parlamentinių lėšų naudojimo, elgesio etiškumo visuomenėje kilo daug klausimų.

„Dėl to yra abejonių, ar klausimų dėl savo elgesio sukėlę Seimo nariai toliau gali dirbti Etikos ir procedūrų komisijoje bei vertinti kitų savo kolegų elgesį, taip pat ir kitų kolegų parlamentinių lėšų naudojimą“, – sako pasiūlymo autorė A. Širinskienė.

ELTA jau skelbė, kad S. Jovaiša, akcijos „Skaidrinam“ duomenimis, nusipirko penkis kompiuterius, telefonų už 25 tūkst. eurų.

TS-LKD frakcijos narys A. Matulas taip pat buvo vienas iš Seimo narių, nemažai parlamentinių lėšų išleidusių kompiuterių bei telefonų pirkimui bei nuomai. Jo pirkinių sąraše yra ir „Iphone 13 Pro Max“ už 1443 eurus,  2023 metais pirktas  naujausias „Samsung Galaxy S23 Ultra Black“ telefonas už 1461 eurą bei galingas „Acer Nitro“ kompiuteris už beveik 11 000 eurų. Šis kompiuteris, pasak parlamentaro, jam buvo reikalingas nuotraukoms susikelti ir memuarams rašyti.

Iniciatyvos „Skaidrinam“ akiratyje atsidūręs Seimo konservatorių frakcijos narys S. Jovaiša anksčiau yra žadėjęs trauktis iš Etikos ir procedūrų komisijos ir pasibaigus kadencijai įsigytą biuro techniką palikti Seimui.

Seimo narys konservatorius Antanas Matulas yra sakęs, kad už parlamentines lėšas nieko neleistino nepirko.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
a cia sargai ? cia vagys !

ai

ai portretas
kaip konservas taip vagis

Sirinskiene

Sirinskiene portretas
o kur desi savo partieti Azuola prekiu is sandelio pasiemusi uz 29 tuks. eur ?
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių