Seime – galutinis balsavimas dėl privalomų skiepų daliai darbuotojų

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Seimas planuoja galutinį balsavimą siekiant įteisinti privalomą medikų ir socialinių darbuotojų skiepijimą.

Pataisas inicijavo Vyriausybė, argumentuodama siekiu užtikrinti sveikatos apsaugos ir socialinės globos įstaigų darbą, sparčiai plintant COVID-19 omikron atmainai.

Vyriausybė siūlo nustatyti, kad dėl užkrečiamos ligos paskelbus ekstremalią situaciją ar karantiną tam tikrų sričių darbuotojai galėtų dirbti tik pasiskiepiję nuo tos užkrečiamosios ligos ir tik tol, kol bus laikomi įgijusiais imunitetą nuo minėtos ligos.

Privalomas skiepijimas būtų įvestas asmenims, dirbantiems sveikatos priežiūros bei socialinės globos įstaigose, taip pat čia teikiantiems valymo, maisto tiekimo ir kitas paslaugas, į namus vykstantiems socialiniams darbuotojams.

Numatyta, kad pakeitimai įsigaliotų vasario 14 dieną.

Išimtis dėl privalomų skiepų būtų taikoma darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių bei tiems, kurie yra persirgę koronavirusu, kol bus laikomi įgijusiais imunitetą.

Nepasiskiepiję ir išimtims nepriklausantys darbuotojai negalėtų dirbti kontaktiniu būdu. Jei darbo pobūdis leidžia, jie galės būti skiriami dirbti nuotoliniu būdu, jei ne – perkeliami į kitas pareigas, kurioms nereikia skiepytis, o jei tokios galimybės nėra – nušalinami nuo darbo nemokant atlyginimo.

Praėjus trims mėnesiams nuo nušalinimo pradžios darbdavys galėtų nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos.

Pataisų kritikai tvirtina, kad pandemijos valdymo politika turi remtis pasitikėjimu, o ne prievarta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Medikai ne visi pasiskiepine yra o žmones verčia skiepytis.Jokios privartos negali būti pagal LR konstituciją.

As

As portretas
Tegu patys susiskiepina visi, o ne žmonės verčia tai daryti. Kiekvieno asmeninis reikalas skiepytis ar ne

Mano nuomonė.

Mano nuomonė. portretas
Kovidas tik farmos šunų priedanga!Jie mato,kad tai yra geras,milijardinis biznis,geras žmonių,nenešančių naudos naikinimo įrankis ir naujų ligonių kūrimas.Užtenka paskaityti šitos pezalus,kad suprastum, žmonių luošinimas planuojamas tęsti dar ilgai:"Tas privalomumo mechanizmas naudingas dėl pačios apsaugos. Ir kalbama ne vien tik skiepus nuo koronaviruso, bet taip pat ir nuo gripo, B hepatito, ir jeigu tie skiepai medikams bus suteikiami nemokamai ir laiku, tai didelę dalį medikų apsaugos nuo ligų. Anksčiau niekas to skiepo nedramatizuodavo kaip priemonės, tačiau dabar yra dvi tendencijos, į skiepą žiūrima kaip į žalą žmogaus asmenybei, o ne kūnui“, – apie privalomus skiepus kalbėjo A. Gerliakienė."
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių